Безглутенова каша, Пюрета с глутен и сухо мляко - озадачена съм

  • 988
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Бебка стана на 5м. и смятам вече полекичка да я захранвам. Гастроентеролог ми препоръча на обед да започна да давам зеленчуково пюре, а след около 3 седмици БЕЗГЛУТЕНОВА зърнено-плодова каша.
Вчера купих едно пюре на Ганчев с картофи, моркови и овесени ядки /друго подходящо с картоф и морков нямаше в магазина ни/ и с голяма изненада установих, че то съдържа ГЛУТЕН, СУХО МЛЯКО и ЗАХАР!!!???

Някой може ли да ме светне всички пюрета ли съдържат сухо мляко и глутен, защото ми се струва тъпо да й давам безглутенова каша, а пюрето да е с глутен. Притеснява ме и съдържанието на сухо мляко - тя досега е била само на кърма!

# 1
  • Мнения: 1 043
не не всички пюрета садържат и захар и глутен - просто като купуваш чети съдържанието - аз давам на хип и хаме - ганчев никога не съм купувала дори  Peace
а за млякото някой предпочитат да разреждат с ам аз лично слагам кърма

# 2
  • Мнения: 678
Ами как ще дадеш първо пюре с две неща картоф,морков и овесени ядки? newsm78
Започни с еднокомпонентни пюрета(моркоф,тиква)
За Ганчев незнам но аз отскоро захранвам и съм си накупила Хип-без глутен,захар сухо мляко.
Чети етикетите по добре и влез в библиотеката към подфотума и прочети малко инфо за захранването има и примерни схеми

# 3
  • Мнения: 1 440
Ами овесените ядки съдържат глутен. Освен това май всички пюрета на Ганчев имат захар и сол...Предполагам, че не мислиш да захранваш с глутен и сухо мляко още сега  newsm78 Захранила ли си с някоя от посочените съставки на пюрето? Ако не - по-добре ги въведи отделно, а за глутена и млякото изчакай поне до 8месец PeaceКартоф можеш просто да си свариш, а моркови има пюрета, после има морови+тиква, морков+картоф(на Хип), морков+ябълка и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 043
и  наистина давай първо само един плод или зеленчук може да започне разстройство или да имате някаква алергична реакция - няма как да познаеш от кое е ако има много съставки пюрето  Peace

# 5
  • Мнения: 851
Значи първо пюретата на Ганчев аз лично не ти ги препоръчвам. Пуснах тук наскоро тема за тях и се оказа, че сравнително малко мами ги купуват и малко бебета ги харесват и ядат. Ако търсиш евтини пюрета можеш да пробваш Ам Ам /аз ги харесвам защото нямат сгъстители, сиреч не пестят от продуктите и не разреждат с вода, а после да сгъстяват с нишесте Sick/, Сънвал и др. А по въпроса със захранването -  в пюрето има овесени ядки, а те съдържат глутен, просто взимай само зеленчукови пюрета! А това точно, ако държиш да го дадеш го запази и го дай след 7 месец.
От начало не бива да даваш пюрета с по два - три зеленчука в тях, започни първо с въвеждането на един. Щом си се насочила към картоф, свари в къщи малко, разреди го с кърма или Ам докато стане като боза и дай две-три лъжички на бебето. На следващия ден 5-6 и така по малко увеличавай докато стигнеш до 50-60 гр. на ден. После купи пюре картоф и още нещо и почни да даваш от него. Всеки нов зеленчук въвеждай с друг вече въведен. Но не едновременно два нови Naughty Naughty А по въпроса със захарта - май я има в повечето пюрета, но е в малки количества. Все пак ако категорично не искаш да даваш си прави домашни пюрета  chef

# 6
  • Мнения: 1 771
Аз давах на НИП, Гербер и Симплер подходящите за възръста и в зависимост на въвеждане на отделните зеленчуци.
Никога не дадох на Крис пюре с цял букет от зеленчук докато не въведох един по един преди това.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 057
Щом си решила да започнеш да захранваш, замисли се да започнеш с безглугенова каша (ориз или елда). Ако кърмиш, спокойно можеш да си вземеш безмлечна на "Нестле", примерно... Слагаш кашата в кърмата и готово - чудесна първа храна за бебето ти Simple Smile
Пюретата на "Ганчев", изобщо не са подходящи за първа храна... сама си видяла съдържанието им. Както са написали преди мен, задължително е да се започне с един вид зеленчук.
Аз лично се придържах към тази и тази таблици.

# 8
  • Мнения: 1 081
Като първа храна на бебео ти задължително трябва да е нещо ЕДНОКОМПОНЕНТНО-или каша/оризова, от елда-безмлечни/ или пюре с 1 съставка. За захранване ти препоръчвам пюретата на ГЕРБЕР! Малко по-скъпички са, но поне са "чисти" от към сол, захар, консерванти, нишестета. Много бях озадачена и от съставките на пюретата ХИПП-всички плодови са с нишесте, някой дори с киселинен регулатор!!!/ябълките/, а други-със захар/сини сливи например/, всички месни са със сол(СЕМПЕР и АЛЕТЕ също), а и нямат нито едно еднокомпонентно пюре. Чувала съм , че Сънвал са също ОК за захранване,но тук във Варна не съм ги виждала по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт