търся рецепта за бухтички

  • 5 509
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 138
търся рецепта за бухтички, печени или пържени. мъж ми има рожден ден и си пожела това. ставали кухи вътре Thinkingбаба ми навремето правеше печени и не ставаха мазни, ама нямам рецепта newsm78

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 897
Аз ги правя така-   3 яйца, половин кофичка кисело мляко с 1ч.л сода за хляб,2с.л захар, щипка сол, 2 ванилии. Разбърквам всичко добре и слагам брашно докато стане като гъста каша, така че да не може само да пада от лъжицата. Пържа на умерена температура, не много силно в дълбок тиган с повече олио. Взимам от тестото със супена лъжица и избутвам. Ако има разстояние между тях те се обръщат сами като се изпържат . Не стават мазни. Поръсвам ги със пудра захар и с ягодов сироп.   bouquet Бон Апети!

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз ги правя така

Лукумадес

1ч.ч хладка вода
1ч.ч. мляко
2п. мая
1с.л. захар
1ч.л. сол
4с.л. олио
3 ¼ брашно

В част от водата (хладка) разтварям маята и захарта, оставям я да се надигне. В купа слагам млякото, останалата вода, олиото и солта. Разбърквам и започвам да слагам брашното при непрекъснато бъркане, маята и останалото брашно. Получава се тесто, което лесно пада от лъжицата. В тенджера с доста мазнина ги пържа, като сипвам от тестото с помощта на две лъжички оформям топче.
След като са готови се поръсват с канела и мед или с канела и пудра захар.

Имай в предвид, че се получават доста, аз правя половин доза за двама души.

Общи условия

Активация на акаунт