ортопед за бебенце - след разговор с Драганов

  • 5 130
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Опитвам се да намеря теми назад по нашия случай, но очевидно не успявам.

Нашето бебче е на два месеца. Получихме направление за ортопедичен преглед и мобилния телефон на д-р Драганов от ВМА.
Аз като културен човек, който звъни в краен случай на мобилни телефони - се заех да издирвам стационарния телефон във ВМА и това ми отне един ден. Накрая се свързах със сестра и разбрах, че господинът сам си записва часовете чрез мобилния си телефон. Звъннах, беше изключен.

пак звънях...накрая се свързах. Оказа се, че на днешната дата записва часове за 9 май!!!!
Благодаря, тогава няма да е валидно направлението ни вече, а пък аз като отговорна майка знам че това изследване  не бива да се проточва и няма да дочакам срещата си с него.

Какъв ли е този специалист - национално значим, че няма часове за месеци наред?
И защо педиатрите препоръчват него, не трябваше ли да се запиша още преди раждането на детето, за да имам шанс и аз да се докосна до неговата висша експертиза?


Какво да правя, къде да заведа детенце? Искам да се прегледаме, а не мога....

# 1
  • Мнения: 656
Аз бях при Драганов преди много години.
Това, което не се е променило (според прочетеното във форумите) е, че не иска да плащаш допълнително ехограф. Тези, които работят в Горна Баня (пак от прочетеното не се е променило) казват, че талона бил само за прегледа а ехографа трябва да се плати допълнително....

Всеки човек си има физическа възможост, никой не те задължава да отидеш точно при него. Просто в повечето случаи ще трябва да се бръкнеш с около 25лв. Решението си е твое.

Пожелавам това да е само "профилактичен преглед" и да няма какво да лекувате. Но недей да изчакваш, просто отиди при друг.

# 2
  • София
  • Мнения: 505
Да, с направление записва за преглед за след месец чак.  А без направление, т.е. платено, ще ви прегледа веднага!

# 3
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Преди година и половина (близо) отидохме с бебето и напрваление в ръце, за да се запишем. Докторът прецени, че може да ни вмести и така и стана. Вместо да се записваме, не ни върна, а ни прие. Естествено, за този жест  го почерпихме bouquet

# 4
  • Мнения: 2 309
Ако прецениш, че не ти се занимава с чакане и направления, препоръчвам да отидеш в ортопедията в Горна Баня. Моята дъщеря вече два пъти я прегледа д-р Алексиев, но срещу 15лв. на преглед, включва се ехограф и снимки. Ако те интересува мога да ти дам координати.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 651
Аз също получих мобилния телефон на д-р Драганов заедно с направлението за ортопед от личната лекарка на дъщеря ми. Тъй като имам наблюдения върху неговата практика от този форум (не особено ласкателни), си позволих да попитам "наивно" защо точно при него трябва да отида. Педиатърката ми отговори, че в Горна Баня можело да ми искат да платя такса за ехографията, а при д-р Драганов всичко влизало в прегледа, за който получавам талона. Аз обаче съм доволна от специалистите в Горна Баня, там водих и сина ми за профилактичните прегледи, та звъннах по телефона и се оказа, че нищо не се плаща допълнително. Оказа се обаче, че ортопедът, при който сме ходили преди, д-р Ивайло Ефремов (изключително съм доволна от него, млад, внимателен, обяснява всичко), беше заминал за Франция, та се наложи да влезем при друг ортопед, д-р Стефанов. Не се наложи да плащам нищо, извърши преглед и ехография на дъщеря ми. Съветът ми е - спести си заучената лекция на светилото Драганов, която изнася на всяка майка, завела детето си там и заведи детето своевременно в Горна Баня.

# 6
  • Мнения: 5 525
Ами и аз бих ти препоръчала или да потърсиш специалист от Горна Баня, или да си запишеш час при Драганов, и просто да върнеш талона на личният лекар, и да си вземеш нов малко преди прегледа. Така няма да ти изгори талона.

# 7
  • Мнения: 288
Благодаря за отговорите.

Моят коментар - Ба си системата здравна! Колко  висши трябва да имаш, за да се ориентираш или най-добре хвърляй на боб да разбереш кое как е и дали има смисъл да се преглеждаш точно там?

# 8
  • Мнения: 656
Ако те интересува мнението ми - недей да чакаш още месец. При такава малка възраст, ако има нещо за лекуване този месец е от голямо значение.

# 9
  • Мнения: 87
ние бяхме при д-р Кехайов от Горна баня, внимателно ни прегледа,заплатихме 15 лв ехограф+ направлението. Препоръчаха ми го лекарите от Шейново. Много е мил и внимателен, и добър специалист със специализации във Франция.http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=1467

# 10
  • Мнения: 6 164
Брей, не знам защо така изведнъж се е пренатоварил. Освен да пътува някъде...
Аз му звъннах направо на мобилния и ми записа час за след 2 дни.

# 11
  • Мнения: 2 197
ние бяхме при д-р Кехайов от Горна баня, внимателно ни прегледа,заплатихме 15 лв ехограф+ направлението. Препоръчаха ми го лекарите от Шейново. Много е мил и внимателен, и добър специалист със специализации във Франция.http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=1467
Aз също водих дъщеря ми при него и останах много доволна - обясни ни надълго и нашироко кога и за какво се правят профилактични прегледи чак до 18-тата година на детето, обясни ни за обувките за прохождане, за оформянето на стъпалата и т.н. Платихме си прегледа и звъняхме много дълго преди да се свържем, защото телефона му е изключен, когато не е удобно да говори. Но аз мисля и следващия път да я заведа при него.

# 12
  • Мнения: 2 673
За телефона на ВМА, е трябвало да позвъниш на "Услуги", а с Гугъл няма никакъв проблем да го намериш, просто изписваш - ВМА. Д-р Драганов е много мил, отзивчив и компетентен човек. Доста пациенти има и затова към здравна каса часовете са за около месец напред. Платения прием е 20 лв, като включва ЕХО и преглед. Аз съм много доволна. Минахме на платен прием.
Тел. на ВМА е 92 26 000 , искай да те свържат с 111 кабинет, мисля че това е неговия..
Няма да е късно за преглед след един месец.Моя син на същата възраст го прегледа.

# 13
  • Мнения: 819
Разбирам те чудесно-когато детето ти има проблем,не трябва да се чака,особено ако решението не търпи отлагане.В краен случай ако искаш да ти обърне някой внимание...си плащаш,за съжаление.Ние бяхме при Драганов и въпреки,че не ни дадоха направление,щото по преценка на детето му нямало нищо,се оказа,че имаме проблем,казаха ни го в Горна баня.Обаче лекарят там не беше много сигурен...и затова тичахме и при Драганов.Тоест,платихме си и на двете места,но е за доброто на детето в крайна сметка и въобще не съжалявам.

# 14
  • Мнения: 656

Няма да е късно за преглед след един месец.

Като майка на дете с излекуван ортопедичен проблем бих оспорила твърдението ти. Колкото по-рано - толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт