Човек болен от шарка в семейство с кърмаче и майка му

  • 461
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами
Имам ме гоолям проблем с мойта малка принцеска...Вуйчо й е болен от шарка която аз може би не съм искарала за сега още нищо ми няма но е възможно и аз да я изкарам мойта бебка е само на кърма и много се притеснявам...какво да правя брат ми вчера ни показа за какво става на въпрос и каза че от два дена е така има ли смилъл да се изнасям с бебка от вкъщи докато премине или вече е късно...а и възможо ли е бебче на нейната възраст да изкара шарка...и какво да правя ако и аз почна да се опъпчвам да продължа ли да я кърмя???
предварително благодаря за съветите ви!!!

P.S.Оказа се че е варицела-ужас

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 16:29 от Black_Kitty

# 1
  • Мнения: 653
за каква шарка става въпрос - варицела ли?
моят я изкара миналия месец - т.е. беше на 9 месеца
по-принцип варицелата е силно заразна, така че ако става дума за нея, най-вероятно ще я изкарате и вие, но това да не те притеснява
и още нещо - най-заразен е човек два дена преди да избият пъпките и когато започват мехурчетата да се пукат и да хващат коричка, така че просто в този период много яка хигиена от страна на брат ти и това е
ние специално сме я пипнали на разходка навън, едва ли не, се е носела във въздуха  Sad

и най-важното НЕ СПИРАЙ ДА КЪРМИШ
това беше единствения начин да го разсея от неприятния сърбеж, а пък си е един вид имуностимулант, който му помага

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 13:48 от HIPP

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако ти не си карала варицела, е възможно бебката да я изкара, както и ти.
Ако си я карала обаче, най-вероятно бебето няма да я прихване, защото му предаваш готови твоите антитела срещу болестта - през първите 6 месеца тази защита е много силна, но само срещу заболявания, които ти си карала.
Наистина няма нужда да спираш да кърмиш, дори да се разболеете (стига да се чувстваш в състояние за това - възрастните вдигат много висока температура и са като парцал)- вие сте в постоянен контакт и няма как да я предпазиш, а кърменето ще й помага да се бори по-лесно заради антителата, които ти изработваш.
При всички случаи трябва да наблюдаваш внимателно как се развиват нещата - инкубационният период на варицелата е 21 дни. И при най-малкото съмнение за разболяване трябва да сте под наблюдение на лекар, разбира се.
Още нещо - при варицела НЕ се ползва Нурофен, само парацетамол-съдържащи за температурата.
Дано да ви подмине все пак, още е мъничка твоята дъщеричка Praynig

# 3
  • Мнения: 214
Благодаря в мами че споделихте опита си и мнението си с мен

# 4
  • Мнения: 12
Синът ми докара варицела от детската градина, но предположих, че съм я карала, а при това положение бебето разполага с антитела до към 4-5 месец. Нашето бебе е на 2 месеца. Доколкото знам варицелата е опасна при силно отслабен имунитет и за новородените, в случай, че майката се разболее около раждането.

Общи условия

Активация на акаунт