на 20 дена с обрив по дупето

  • 1 263
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
здравейте,
много моля,сигурна съм,че почти всички мами са се сблъсквали с гадните обриви по дупето.посъветвайте ме с какво да мажа.от родилното ни изписаха едно лилаво мазило-фуксин и отгоре да мажем с антибиотичен крем фусидин.цапаницата е страхотна.всичко ни е омазано в лилаво.таман минаха пъпките и спряхме антибиотика,защото на него пише да се използва неповече от 10 дни,и пъпките пак се появиха.бочко не ни помага.крем здраве също.кажете някое ефикасно мазило Sad

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Да не би да има алергия към памперсите, които ползваш? Пробвала ли си различни видове?

# 2
  • Мнения: 390
Значи-ние излязохме от болницата с рани по дупето-ама големи и цялото дупе във фуксин-ами казаха ми да мажа с витамин А май че беше и с кремче Бочко-минаха за седмица.

# 3
  • Мнения: 463
Смени памперсите. Някои бебчовци правят алергия към лосиона в тях. Памперсите "Либеро" са без лосион.

# 4
  • Мнения: 160
ползвам памперс 2,а мокрите кърпи ги спрях.гледам да не го държа и наакан.това за витамин а е интересно.посъветваха ме и с хума да мажа.какво ще кажете newsm78

# 5
  • Мнения: 674
 Мина ни веднага с Мустела. Сега обаче мажа пак с нея и на минава - странно. Иначе първите пъти имаше почти моментален ефект.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 644
На сина ми обривите по дупето от родилното минаха с крема на Себа Мед
Хума не съм използвала

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
ползвам памперс 2,а мокрите кърпи ги спрях.гледам да не го държа и наакан.това за витамин а е интересно.посъветваха ме и с хума да мажа.какво ще кажете newsm78

Някои деца правят алергия към алоето, което се съдържа в пелените "Памперс" - пробвай да ги смениш.

# 8
  • Мнения: 1 440
И ние долу-горе тогава имахме страхотен обрив...смених памперсите, но не беше от това. Педката ни изписа едно правено кремче и каза да я държа повече без памперс и като го слагам да има отдолу парче тензух, за да не се търка в кожата. Така слд около седмица всичко ни мина и до сега като се зачерви си я мажа с това кремче PeaceОсвен това ни препоръча да си вземем балсама на д-р Тайс и да мажа тялото и крачетата (и там се беше разпрострял обривът).Много съм доволна Peace

# 9
  • Мнения: 166
Един-единствен път си направих експеримент с дупето на бебка, просто нямах достатъчно пари в себе си и не ми се прибираше и после пак с таз количка нагоре-надолу, та купихме Бочко, реших, че за една вечер нищо няма да и стане, след баня се намазахме обилно и на сутринта имаше две зачервени и възпалени линии (там където двете бузки се допират) Веднага изпратихме тати да си ни купи от наш'то кремче-казва се PENATEN (съдържа нещо лечебно, но не знам точно какво) До следобяд възпалението и мина, стана кафявичко (като зарастнало) и за 2-3 дни дори и следа не остана. Още веднъж преди това ни беше помогнало, в момента, в който минахме на 3-ти размер на Pampers, се подсякохме от лосиона алое, който е напляскан, и то точно когато пуснаха новите със зеления слой... Та така, при нас това кремче си се разбира много добре с наш'то дупе вече 9 месеца и половина и си се мажем на всяко сменяне и миене (понякога си мисля, че не е нужно чак толкоз много и поне през деня да не я мажа, ама все не се решавам, че ме е страх да не се подсечем пак)




# 10
  • Мнения: 1 353
При нас беше същият проблем. За инфо използвай или само фусидин, или само антибиотичния крем. Аз ползвах Дактокорт и минаваха, но всичко се появяваше отново след няколко дни. Ако ти кажа как съм я мазала мойта ще припаднеш. Проблема идва от контакта на акото с кожата. Ако наистина се интересуваш какво правих, не че е 100% ефикасно ще обясня, но е дълго за писане. Въоръжи се с търпение и ще се оправи като привикне кожата

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и ние сме със същия проблем вече 20 дена. Ще сменям Памперс с Либеро. Едно от момичетата въвфорума ме посъветва да мажа с дефламол+цинкова паста в съотношение 1:1 .

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Аз да ви препоръчам кремче против подсичане - "Павлодерм" - около 2-3 лева е, но е много ефикасен  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 663
ползвах фуксин и крем с витамин "А", страшно бързо ни помогна

# 14
  • Мнения: 678
Мазала съм я с Дефламол , Универтан , Павлодерм ( това е македонска мас , която за нищо не става )- нито едно от трите й помогна- беше на около 2-3 мес.
Единствено помогна миенето на дупето със сапунче след всяко сменяне на памперса.
Сега понеже кожата ни на тялото е чувствителна -( от време на време се зачервява с обриви )кожния ни изписа АТОДЕРМ от групата на Биодерма - крем , с който омазвам цялото тяло след къпане.
Слагам и на дупето и вече няма тази грапавина и абсолютно никакво зачервяване - направо стана толкова мека кожата там .

Общи условия

Активация на акаунт