При кого стоят парите в семейството? А?

  • 3 397
  • 104
  •   1
Отговори

Анкета

У кого е ключа за касата?

Опции:

  • Мнения: 150
На майтап обичам да казвам, че няма жена, която да позволи на мъжа си да отговаря за финансите на семейството. И това редовно се потвърждава от наблюденията ми сред познати и приятели. Как е при вас, мамчета, позволявате ли на мъжете си да боравят с бюджета? Джобните пари не се броят в този въпрос, "мъжките пари" (стар виц, ама другаде ще го разкажа) - също. Е?

Задължителна редакция: Ама аз не ви питам на кое място ги криете, а кой е отговорника по харченето им (това поради зачестилите отговори не по темата)

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 15:49 от 100jan

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Оф, не знам, ма нашите пари стоят в банкомата. От там - директно в супермаркета, все не стигат до мен. Мъжът ми злоупотребява, купува си неопрени, бърза да ме постави пред свършен факт, преди да съм хванала контрола върху средствата.  Close

# 2
Нямам пари, ама ако имах, щях да ги дам на жената да ги пази!  Joy

# 3
  • Мнения: 3 447
При който си ги е изкарал. Неговите - негови, моите - мои.

# 4
  • Мнения: 1 017
Прибави в отговорите, моля, в банката, т.е. обЩа сметка.  
Така току виж си се изненадал, че някой и заедно харчат  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 150
Прибави в отговорите, моля, в банката, т.е. обЩа сметка. 
Така току виж си се изненадал, че някой и заедно харчат  Wink
Готово!
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes
Така, както ти си го разбрала, наистина звучи гадно. По-скоро имах предвид, че жената ВИНАГИ има последната дума при харченето Simple Smile Каси, банки, няма значение Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 5 826
Моите са си мои, неговите - общи    Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
И аз бих искала да знам.Мъжа ми казва, че са у мен.Аз казвам, че са у него.Ха сега де!

# 9
  • Мнения: 7 837
Да, винаги имам последната дума, дори и за цвета на колите вече (казах му, не си купувай тъмна кола в тия жеги, той не ме послуша и сега си пати). За всякакви по-големи неща, пазаруваме заедно, но пак избирам аз. Не се държа тиранично иначе  Grinning
За дребните мъжки удоволствия, не му се бъркам.

# 10
  • Мнения: 7 723
Моите са си мои, неговите - общи    Mr. Green

А у нас- мойте са общи, а неговите- негови  Wink

# 11
  • Мнения: 6 958
Хамиииии в буркан банк са ми  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 405
В банката са, тя ми пуска левчета като пъхна една пластмаса в едно като автомат за кафе Mr. Green

По темата, моят отговаря не само за семейните финанси, а и за същите на много други хора.

И сега да редактирам: отговорника по харчене съм аз, той е отговорника по приходите.

# 13
  • Мнения: 14 133
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes
И у нас е така Peace

# 14
  • Мнения: 150
А у нас- мойте са общи, а неговите- негови  Wink
Ами, какво да ти кажа... Я в една друга тема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт