в развод съм и ....

  • 1 308
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Моля за съвет! Подписах споразумение за развод по взаимно съгласие за 100 лв. издръжка изготвено от адвокатката на съпруга ми , като преди това устно се бяхме разбрали за всички имотни въпроси и прехвърлих на името на брат му вилата и колата ни. Първото дело мина а сега той иска промяна на споразумението за по- малка издръжка а аз не искам.Това означава ли че отиваме на развод до доказване на вината и какво ще ме посъветвате да направя за да избегна това

# 1
  • Мнения: 624
Разбирам ,че съда още не е одобрил споразумението ,ами като не си съгласна .........няма да го одобри няма да има развод по взаимно съгласие,съда следва да пракрати делото щото взаимното съгласие е охранително не е исково ........пускайте тогава иска.Сега каква е практиката на съответния съд ......не мога да гадая дали ще преминете директно или няма към исково производство .

# 2
  • Мнения: X
Аз нещо не можах да разбера какъв е правният казус - дано ти да си разбрала.
Аз както виждам - той щом се отказва от тази издръжка като не се яви на делото то се прекратява и започвате наново.
Явно адвокатката или някой друг го е светнал, че ако се съдите, няма да можеш да му вземеш толкова пари. Иначе той предполагам съзнава риска, че можеш да го съдиш и да му вземеш и по-голяма издръжка Явно в зависимост от доходите си оценява, че колкото и да го съдиш, няма да му ги вземеш и тия 100 лева дори.
Незнам, така отстрани виждам аз нещата. Зависи какви разходи можеш да докажеш за детето си и  на какви пари се осигурява въпросния - това е. За детето доколкото съм запозната - някакви задължителни разходи които то има и които не се вместват в тези 100 лева - ако успееш да докажеш - но идея си нямам какви биха могли да бъдат, имаше тука някаква такава тема. Примерно ако има заболявания детето - за лекарства- съвсем примерно говоря и надявам се вашия случай да не е такъв.

# 3
  • Мнения: 742
прехвърлих на името на брат му вилата и колата ни

Мда. Ти каквото е трябвал да дадеш, си го дала. Пък сега за издръжката- проблем.. Много добре ги е обмислил той нещата.
Дано да се оправиш, че ми намирисва на прецакване тук.

# 4
  • Мнения: 589
Абсолютно си прецакана,за което много съжалявам...С мен се случи нещо подобно-давай да оправяме другите работи,пък това най е лесно,деца са ми...Пък после-доходи нямал,туй било,онуй било...Виж,плюй на парите(и с 40,и със 100 лв няма да се оправиш,все са малко,така,че...),разкарвай го далече от теб,пък Господ си знае работата-и това от личен опит ти го казвам!Две години вече приятелят ми ми помага да издържаме децата,пък  татко им ги ограби,профука всичко и пак си няма...Кураж и здрави нерви ти желая! И приятелска прегръдка!

# 5
  • Мнения: 24 467
Те затуй никога преди да се сключи споразумението пред съда и не бъде одобрено от последния при бракоразводното дело нищо не се прехвърля, дава или подарява.
Самото прехвърляне на вилата и колата как стана- на база устна договрка, на база това предварително споразумение, което още явно не е видяло съд или редовно- с нотариален акт за вилата и с писмен договор с нотариално заверени подписи за колата?
Туй, че ще имате развод по вина, а не по взаимно съгласие не е болка за умиране. По- скоро направените прехвърляния би следвало да Ви притеснят, защото ако сте ползвали последния вариянт просто няма връщане.

# 6
  • Мнения: 624
Забелязала съм ,че много от питащите тука питат след като оплетат конците , а какво им би струвало да се обърнат навреме за съвет?

# 7
  • Мнения: 24 467
Как какво- ами пари, естествено. И надеждата да минат между капките...

# 8
  • Мнения: 1 425
Е, ако питат във форума, никой няма да им иска пари, а достатъчно момичета са наясно с правото и помагат със съвети.

# 9
  • Мнения: 24 467
Това последното е ясно, че не го пиша сериозно. Самата аз също съм консултирала.
Истината е, че когато хората правят нещо не смятат, че това ще им създаде проблеми и не могат да предположат какви точно по вид и размер ще са последиците, тъй като не са сблъсквали с нещо подобно.
Затова и не питат преди да е стана белята- просто на този етап не разбират, че е беля. В крайна сметка не са виновни те, човек не може да знае всичко. Ако аз предвиждам, че някъде ще сбъркам- питам. Проблемът е, че не винаги мога да го предвидя.

# 10
  • Мнения: 2 655
Боже, нямаше ли адвокат! ooooh!

Как си прехвърлила имот в режим на СИО! Whistling
Трябвало е да изчакаш да влезе съдебното решение в сила.
Сега бързо го заплаши, че ако не подпише споразумението, веднага ще заведеш дело срещу брат му (дано поне да не си подписала разписка). Всички мои клиенти подписват дори и за 5 лева.
И ако не подпише, веднага се обърни към адвокат.
Винаги съм била против един адвокат да предсатавлява двама души в съда по брачните дела. Naughty

# 11
  • Мнения: 24 467
Ама именно затова питам какво разбира започналата темата под "прехвърлихме имуществото"- по какъв начин е станало това "прехвърляне"? Мои клиенти дори имат предвид под "прехвърляне" и устната договорка. Та затова изрично задавм такъв въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт