какво да правя срещу обезводняване?

  • 3 458
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здраявейте, едното ми дете кара гнойна ангина Cry/ние си изкарахме преди един месец и пневмония в болница, абе въобще.../, на 2г. и почти 2 месеца. от два дни е с 38.5, а вечер вдига почти 40 градуса. вече сме на оспен по три пъти на ден, но Мишо не ще да пие никакви течности, за апетита му да не говорим, но знам, че е нормално при температура, детенце да не иска нищо. Моля ви, кажете ми как да го накарам да пие течности, става толкова трудно, въобще не сме по водата и сокчетата ощр преди да се разболее, а сега вече не знам какво да правя, да не се обезводни...пие максимум една чаша за цял ден...
какви ли не хитрини пробвах, ама с малък резултат, солети с много сол да ожаднее, шоколадче, и пак пие съвсем малко, и то иска само от лъжица...
благодаря ви за вниманието

# 1
  • Мнения: 3 116
Продават се в аптеките едни пакетчета хидратин алфа май се казваха, против обезводняване.

Разтваряш едно пакетче в 1 литър вода и му даваш водичка с лъжичка. В тях се съдържат глюкоза и соли.

Да оздравявате бързо  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
А ако не му хареса хидратин алфа, купуваш една банка глюкоза. Даваш по същия начин - на всеки 5 мин. по една чаена лъжичка. Ще настояваш! Няма искам - не искам Naughty

# 3
  • Мнения: 1 802
И аз бих те посъветвала - глюкоза. Аз съм давала и хидрацек. То е против повръщане, но ефекта е да не се обезводнява детето. Пила съм го и аз - приятно е на вкус - има някакъв бонбонен вкус. Можеш да му даваш и това!   bouquet

Успех и бързо оздравяване!  Hug

# 4
  • Мнения: 5 228
Щом иска само с лъжичка, давай така, но много често - през 5 минути. Примерно докато детето се е заиграло или се е загледало във филм или нещо друго.
Другия вариант е да му купиш някаква нова интересна чаша и да пиеот нея, или пък да му даваш от чашите, от които пиете вие, ако обичайно не пие от тях - да прави като мама и татко.

# 5
  • Мнения: 138
момичета, благодаря ви  bouquet, ще пробвам с глюкоза, утре ще купя. да се похваля, мъжът ми е гений, дава му сок със спринцовката за панадол, хем бързо, хем интересно. е, малко бавничко 50 грама за около 30 минути, ама пак е нещо. изпи цяла чаша за вечерта. много се радвам. Hug
утре ще водим стефчо/брат му/ про баба му, та дано не се е разболял и той, че аз съм на ръба...
стискайте палци тази нощ да спим всички спокойно Praynig
пробвах с чаши, но понеже е водолей, излива всичко където свари, и се отказах.....а когато се скарам на единия, другия бърза да повтори белята....веселба еееееее #Cussing out Joy #Cussing out #Crazyно си обичам мечетата ми най-много на света

# 6
  • Мнения: 511
не спираи течностите .успех.

Общи условия

Активация на акаунт