Среднощно постъпване в Майчин дом

  • 899
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Може и малко глупаво да прозвучи, но се сетих, че ако започна да раждам през нощта, не знам как да ляза в Майчин дом. Моля мамите с опит да споделят как точно става приемът в Майчин дом нощем , а като се замисля - и денем!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Joy не се тревожи. Без да съм в София, мога смело да предположа, че и нощем има дежурни. Звъниш на вратата, сочиш корема и те приемат.
Оттам насетне - вероятно като в останалите родилни домове. Малко документи и подписи, нощница и те пращат да раждаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Здравей! Леко раждане и едно здраво и благословено бебче! Влиза се под тунела, където е и входа за линейките, там има портиер, който вика докторите. Успех! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 915
Денем - през главния вход, нощем го превземаш като диверсант през тунела!


  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 663
Преди входа има един тунел, там се слиза с кола и през вратата.Приема става както през деня иначе

# 5
  • Мнения: 2 553
Както вече са ти казали - през тунела  Mr. Green От там те поемат, правят ти преглед и клизма, взимат документите и те качват в предродилна или родилна - зависи за къде си  Mr. Green Леко раждане!  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 956
Благодаря ви много!!! Ще намина утре през МД да го видя този тунел. Абе не е ли спек да раждаш по нощите и да влизаш в болницата през някакви си там тунели... Иначе за клизмата ми е ясно - няма да мина метър и аз.  Mr. Green

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Абе не е ли спек да раждаш по нощите и да влизаш в болницата през някакви си там тунели... Иначе за клизмата ми е ясно - няма да мина метър и аз.  Mr. Green
Уверявам те, няма да ти е до това кое време на деня е, нито до клизмата Mr. Green
Просто изведнъж ще се окаже, че има много по-важни и належащи неща на дневен ред.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Абе не е ли спек да раждаш по нощите и да влизаш в болницата през някакви си там тунели... Иначе за клизмата ми е ясно - няма да мина метър и аз.  Mr. Green

Спек, не спек, нямаш избор...Аз постъпих в МД през нощта - към 1-2 ч. и не беше това, което си представях, но това ти е последна грижа в момента... Wink

# 9
  • Мнения: 390
Аз не постъпих в МД ,ама и в нашата болница се постъпва през тунел отдолу и постъпих в  3 ч през нощта-беше гадно.Не мога да намеря кой да ме приеме Confusedа от Бърза помощ спяха 10-ти сън.

# 10
  • Мнения: 17
Денем - през главния вход, нощем го превземаш като диверсант през тунела!


  Mr. Green

аз постъпих през деня и пак влязох през тунела

# 11
  • София
  • Мнения: 3 397
Аз раждах в неделя следобяд и пак през тунела. Peace

# 12
  • Мнения: 4 473
Много исках да родя през нощта, ама не стана. Laughing
Леко раждане! Hug

# 13
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Миличка, като дойде момента - отиваш и откъдето е отворено, оттам влизаш - няма да те върнат със сигурност. Няма за къде да бързаш, особено ако е първо раждане - близо 7 часа /това е средното/ имаш до събитието.
За клизмата - не я приемай изобщо лошо, има си тоалетна, там си вършиш работата, и помни, че това е за доброто на бебето - докато излиза - дебелото черво трябва да е изпразнено, за да не "спира" бебето. Като те натисне бебока там, точно преди да излезе, ще се радваш, че си си я направила.
За часа на раждането - няма значение дали е денем или нощ - приеми го щастлива, защото ще ти се случи едно нещо, което никога няма да забравиш.
Аз тръгнах да раждам в 5 часа, без дори да знам къде се намира болницата

Общи условия

Активация на акаунт