На екскурзия с малко дете

  • 3 870
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Много се чудих какво заглавие да дам на темата: на екскурзия с малко дете или 'с дете на баня...' Laughing

Както и да е, имаме много изгодна възможност да отидем през Септември до Рим за 4 дни. Само че... естествено сме и с малкото ремарке, което тогава ще е на 20 месеца. Досега винаги съм се отказвала от екскурзии защото само като си представя какво е приключението и ми се изпарява желанието за пътуване. Наскоро имахме една възможност да придружим мъжа ми до Залцбург за няколко дни, но не го направихме защото се чудех как ще забавлявам диването цял ден в хотел. После пък съжалявах, защото времето беше страхотно... И сега съм в голямо чудене: да ходим ли до Рим или не.
Вие кога тръгнахте по екскурзии с децата си? И какво правехте през деня? Това ми е най-голямото притеснение, как ще я забавлявам цял ден в една хотелска стая или в един непознат град. Разходките са хубаво нещо, но тя няма да иска да седи цял ден вързана в количка. За посещение на музеи можем да забравим. Какво остава тогава? Дали пък не е още малка и няма ли да се получи 'с дете на баня...' newsm78

# 1
  • Мнения: 3 491
Бяхме за първи пък на екскурзия, когато първото дете беше на 1г.1м. Не е нещо трудно, просто си променяш нагласата и търсиш места, подходящи за малки деца, за целта има справочници. Ние бяхме в Портланд, Мейн, и галерията видяхме, и разни пазари, заведохме го на детски музей, с хубаво чувство си спомням екскурзията. После като се роди второто, пак пътувахме, вече почти 7 години не сме пътешествали без децата.  Simple Smile Ако си без тях, разбира се, ще ходиш по други места, но на мене например никога не би ми минало през ума да ходя по зоопаркове, сега ми е шансът. А и времето минава бързо. Живот и здраве, ако се развиват добре нещата, и без деца ще пътуваме един ден.

# 2
  • Мнения: 636
Ооо, от екскурзия не се отказвам  Wink Зарежда ме с енергия и толкова спомени!
С каквото ще го забавлявам в къщи, с такова и в хотелската стая. Моето дете се забавлява най-добре с всичко, различно от играчки  Joy Хотелската стая ще е непозната територия, докато я опознае... няма да скучае детето.

За навън също могат да се измислят много занимания, Блажка е дала достатъчно примери.

# 3
  • Мнения: 151
И аз като Gery R. пътуване и екскурзия не отказвам  Simple Smile. Дъщеря ни беше на 8 месеца, когато отидохме на екскурзия до Вегас. Това не е най-подходящото място за малки деца, но въпреки това си изкарахме страхотно!Вивиан е била и много по-малка, когато сме ходили през уикендите насам-натам и освен мъкненето на огромни количества багаж, други проблеми не сме имали.  Детето си е дете навсякъде, приготвяш се с повечко играчки - занимавки, разни гризини, плодове и зеленчуци - за хрупане, дрехи за преобличане и си готова  Simple Smile Между другото миналата година детето беше на 14-15 мес. като бяхме точно в Рим и Флоренция. Но тогава бяхме повечко възрастни и се редувахме за гледането на Вивиан, защото разглеждането на толкова много музеи и галерии с малко дете не е лесна работа.
Та, моят съвет е - давай смело, опаковай багажите, въоръжи се с повечко търпение  и приятно изкарване във Вечният град  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 461
Атли беше на 2 месеца, когато от Бахрейн отидохме в Кипър за 20 дни. С пътуването не сме имали проблеми, смяната на климата му се отрази много благоприятно. Отивай и не се замисляй, не вярвам, че ще стоиш в хотелската стая. Бързо ще се ориентираш в обстановката, Рим е невероятно място, трябва да се види, а и това , че си с детето ще го направи още по-вълнуващо, както и да го погледнеш. Laughing
Сериозно, може да ходите по паркове, молове а защо не и музеи, да се препичате на слънце в някое кафене, а пък може пък и да те изненада с добро поведение в количката. Иначе някак си се обезсмисля според мен ако стоиш цял ден в хотела. Peace
Забравих, може и с някоя съфорумка да се видите, питай мамите в Италия за идеи.

# 5
  • Мнения: 314
Аз бих тръгнала смело и съм го правила със сина ми, отначало еднодневни екскурзии, а първата по-дълга на 1,5 г. Моите наблюдения са, че когато детето е на ново място, обикновено цялата му енергия отива в опознаване и няма толкова време и сили за недоволстване, така че всичко минава по-добе от очакваното. Ако има възможност да походи и поиграе някъде, после се уморява и с удоволствие си стои в количката. Достатъчно е човек предварително да се подготви с информация и няколко места, подходящи за малки деца. Естествено, не може да се очаква, че ще можеш да посетиш всичко, което би посетила без дете. В Рим съм била точно през септември, но не със дете, и не мога да дам конкретни съвети, но мога да кажа че беше страхотно горещо, поне за мен..

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
Вяра, ние не сме спрели откакто се е родила, но напоследък става все по-трудно  Grinning Докато все още харесваше количката си се придържахме към старите си навици и я мъкнехме по цял ден по музеи и др. забележителности. Сега вече предварително проучвам къде са хубавите детски площадки/въртележки и прочие ,по възможност част от някой хубав парк и прекарваме време и там. Също много се забавлява, когато се вози на автобус (примерно, ако решите да си направите туристическа обиколка ) и на корабче/лодка. Аз бих се възплозвала от тази възможност  Sunglasses

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Единственото, което мъкнеш в повече са дрехите за преобличане. С Мартин имаме 2 пътувания до България с кола, там също обикаляхме почти всеки ден. През есента направихме 4 дневна екскурзия с автобус (вярно, само до Берлин, но все пак) Носехме го в слинг, това поне на мен ми беше най-голямото удобство. С количка може би е по-леко за придвижване, но не и когато трябва да си пробиваш път през огромни тълпи или ....липсват рампи за колички Rolling Eyes
Направете малко "сухи тренировки" с кратки пътувания и после наистина няма проблем Peace

# 8
  • Мнения: 6 167
била съм на екск. с дете, което не беше проходило. но пък искаше всичко да пипне Crazy
до колкото схванах от цялото упражнение трябва да има организация - кога се прибираме в апартамента кога спи, кога и къде яде.
съответно монументите за разглеждане и разходки също са планирани до минута.
правехме чести спирки, за кафе, или просто да си поседим някъде да й обърнем внимание.
в интерес на истината беше незабравимо и сигурно затова бих тръгнала с голям ентусиазъм отново с малко дете.

# 9
  • Мнения: 11 306
Главата в торбата и заминавай!
Не можеш да предположиш как ще се държи девойката в непозната обстановка. Забрави всички против, намести всички за в главата си и тръгвай.
Но - здравна застраховка, лекарства от първа необходимост, любими играчки непременно вземи. Да не чуе дявола, но да си готова. Не забравяй принципа на 5те Пта - правилната подготовка на представлението предвижда и провала му.
Всичко ще мине по вода. Peace

# 10
  • Мнения: 6 390
20.месеца си е голям човек  Mr. Green и аз съм от тези дето не изпуска пътуване  ooooh! Laughing и в Рим е пълно с деца, не се безпокой предварително, за няма нищо ... стягай багажа и това е  Grinning

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
С Ели отидох за първи път на екскурзия, 2 дни в Лондон, като беше на 15 месеца  Crazy Сама с двете деца бях, изкарахме си чудесно!!! Много се ядосвах, че няма да можем да отидем на театър с баткото, защото не пускаха деца под 3 години вътре, но в последния момент намерих познати, които обикаляха Сохото до 11 вечерта с малката в количката, докато ние се наслаждавахме на постановката  Mr. Green
По Нова Година ходихме цялото семейство на екскурзия в Холандия и Белгия с кола. На Ели (тогава 17 месеца) най и хареса на ферибота  Laughing
Февруари пък бях тръгнала с нея за Атина, но по стечение на обстоятелствата тя остана в София с майка ми  Twisted Evil
Сега тръгваме за Флорида, пак сама с двете деца  Crazy
Сега ми е паднало, кой знае друг път кога ще мога.
А защо да не ходиш по музеи?! Аз там не ходя заради баткото, но с малката това е доста подходящо място, може спокойно да се разходи и няма коли наоколо  Laughing
Рим също отдавна сме го набелязали Flutter

# 12
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите!

Особено се възхитих на смелоста на Мери да пътува толкова много с 2 деца! Сигурно и аз трябва да опитам за да ми мине страха.  Laughing Проблемът е че детето ми си е капризно. Обича движението и дори в мол като отида с нея ми създава проблеми ако я оставя повече време в количка. За да се вози в количка първо трябва много порядъчно да съм я изморила. С нея е абсурд да седна да изпия и едно кафе навънка, за ядене пък изобщо и не помислям.


А защо да не ходиш по музеи?! Аз там не ходя заради баткото, но с малката това е доста подходящо място, може спокойно да се разходи и няма коли наоколо  Laughing


Точно защото не е от децата които се задържат в количка. А ако я пусна да се поразходи в музея трябва да разчистят всичко което е на височина под 1 м.  Rolling Eyes Освен това не знам какво ще успея да видя ако през цялото време трябва да препускам след нея.

Главата в торбата и заминавай!
Не можеш да предположиш как ще се държи девойката в непозната обстановка. Забрави всички против, намести всички за в главата си и тръгвай.
Но - здравна застраховка,
....


А това с непознатата обстановка съм го преживялала, та знам как ще реагира.  Confused Остава ми само надеждата че дотогава ще е малко по-голяма и поведението и може да се е променило.

Каква здравна застраховка? Нали пътувам в ЕС, би трябвало да ни оказват медицинска помощ в спешни случаи.  newsm78

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Vjara, всички дечица на тази възраст са пълни с енергия и не се задържат в количките  Crazy
Аз от кога не съм ходила на свестен пазар! Да не говорим, че и за храна като ходя не иска да седи вече в пазарната количка, а иска да я бута  Twisted Evil Или търча след нея или й слушам писъците, ако я вържа. Кафето го пия от доста време вече права, забравих какво е да седиш на масичка и да наблюдаваш минувачите  Rolling Eyes А колко пъти съм я губила по магазините и с охраната сме я търсили  ooooh! Просто за секунда поглеждам нещо и Ели изчезва  Confused Мисля преди да замина за Флорида да купя тези поводи за деца  Thinking Ще сложа и листче с телефоните и адресите ни или в джоба й или ще го лепя на блузката, още се чудя.
А за музеите не се притеснявай, експонатите са предвидливо наредени, така че да не могат да бъдат унищожени от малките ръчички  Peace Избери музей, който няма такса на входа или с ниска такса за проба. Според мен това е перфектен избор, когато вън не е хубаво за разходка!

# 14
  • Мнения: 4 399
Благодаря за практическите съвети, Мери!  bouquet Ще се възползвам от тях, още повече че везните май натежават в полза на пътуването, остава да да проверим още 1-2 неща и ако ни устройват ще резервираме билетите.

По моите наблюдения обаче има различни видове деца и някои можеш да ги буташ цял ден в количка без да се оплакват, други са с вроден трън в дупетата.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт