Магнерот или Магнерич и влиянието им на бъбреците?

  • 3 276
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте,

бременна съм в началото на 7 месец. Появиха ми се нормалните "Фалшиви" БРАКСТЪН-ХИКС контракции, за които на бременните се предписват Магнерот или Магнерич, които обогатяват околоплодните води с магнезий и предпазват от преждевременни раждания.
Дотук всичко е наред, но в листовката пише, че лекарството НЕ трябва да се употребява от жени с бъбречни проблеми - особено камъни в бъбреците от типа калциево-магнезиево-амониево-фосфатни.
Аз имам камъни в бъбреците, но и контракции. Докторът ми каза да не пия Магнерот засега, но ако ми станат по-чести контракциите, ще трябва да го почна и да стискам палци да не си предизвикам бъбречна криза.
Много бременни имат проблеми с бъбреците и се чудех някоя дали няма да даде съвет?

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 14:01 от detrixa

# 1
  • София
  • Мнения: 315
На мен ми изписаха Магнерот,и когато попитах докторката каква е разликата между Магнерот и Магнерич(освен цената)тя ми каза,че Магнерот е по-пречистен,а в Магнерич имало повече примеси и може да даде страничен ефект!Относно проблема с бъбреците не мога да кажа нищо Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 914
Здравей, когато аз бях бременна ми изписаха магнерич пих го около три месеца и получих песъчинки , а с тях и ми се увеличиха контракциите, влязох в болница и доктора ми каза, че според него песъчинките са от магнерича, а от тях контракциите, препоръча ми магнерот! Ти не се притеснявай, магнерича се понася от всеки различно, но за твое успокоение можеш след консултация с доктора да си вземеш магнерот, и двата препарата са магнезий, но и аз знам че магнерота е по-пречистен. Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Ако се наложи да пиеш Магнерот, ще трябва да го направиш, защото  ще помогне да износиш плода си безпроблемно - все пак ти остава още малко време.... Ти си в седми месец, а контракциите за които говориш,  са нормална подготовка на матката за предстоящото раждане. Те не налагат взимането на Магнезий.  Ако променят своя харяактер /силни, непрекъснати, с болка и т.н./, тогава  ще е нужно предписването му. 
Приемането на Магнезий няма да доведе до бъбречна криза, особено за кратък период от време.  Той влияе на образуването на камъните, но все пак това не става за ден или два ...
При хора с камъни в бъбреците този препарат не бива да се предписва "с лека ръка". Но това в никакъв случай не значи, че ще рискуваш живота на нероденото си бебе, нали.
Не се притеснявай и бъди спокойна, това е важно и за двама ви ... Grinning

# 4
  • Мнения: 54
Благодаря ви за отговорите и съветите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт