Само с лична карта до Великобритания?

  • 1 003
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
Привет! Много ми е любопитно някой дали е пътувал само с лична карта през ЕС. Понеже артистичната душа на мойта мила сестричка няма навика да проверява и следи срокове и на сръбската граница установи, че паспортът й е изтекъл.  hahaha Hug Пътуват с кола и сега се преориентираха към Румъния с идеята да пътува през цяла Европа, т.е. страни-членки на ЕС, само с лична карта. Те отиват в UK, а там нали все са наопаки и се чудя дали ще я пуснат само с лична карта. А тя по принцип си има дългосрочна валидна британска виза в този изтекъл паспорт още от преди, но едва ли ще й е от полза. Е, до 2-3 дена ще разбера дали са я пуснали до края, но ми е любопитно та за това питам.

# 1
  • Мнения: 1 959
Аз като се прибирах обратно за Англия 31.12.06 си беше още с паспорти те по принцип британците нямат лични карти.Предполагам ще и искат паспорта.Ако сестра ти е с IRL виза и не е била 2 години тук автоматично и се прекратява визата.Ама сега нали сме в ЕС май не трябват визи за туризъм.Влез в нашата темичка и питай мамите там които са патували скоро ще знаят:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177015.0

# 2
  • Мнения: 684
aniji, мерси за съвета - ще питам и в другата тема. Иначе има бизнес виза (не знам какво и е съкращението) и за последно беше в Англия преди по-малко от година.

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз лично не съм влизала с лична карта, но във форума БГ Хелп са писали хора, които са го осъществили вече  Peace

# 4
  • Мнения: 684
10х, Мери! Видях, че доста хора са минавали само с ЛК. Явно макар и да се нервят британците, пускат и така. Супер!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт