За майчинството-въпрос

  • 854
  • 4
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По новия закон майчинството е 2г. платено и 6м. неплатено, като останалите 6м. са за ползване от бащата, който няма право по-новия закон да ги прехвърля на майката.

Итересуваме, какво става с тези, които са в заварено положение ? Този закон "лови" ли ги тях ?
Сина ми е роден на 15 ноември 2004г. Майчинството платенето ми изтече на 15 ноември 2006г.
Лови ли ме новия закон, след като съм в заварено положение ?
Аз съм си пуснала 6 месеца неплатена, обаче има още 6 които са на мъжа ми, може ли той да ми ги прехвърли сега, след като ми изтекат моите си 6м. ?

Моя позната е ходила да подава документи за детски, като дъщеря й е по-голяма от моя син с 2 месеца и жената там й е казала, че закона не я хваща защото тя е в заварено положение и има право на цялата неплатена 3-та година  Rolling Eyes

На кой да вярвам ? На тази служителка и познатата ми или на жената от личен състав в моята фирма, която ми казва, че нямам право на цяла година неплатена ? Една от двете не е наясно, но коя ?

# 1
  • Мнения: 4 181
Накое от момичетата счетоводителки предполагам, че ще ти отговори, аз за съжаление точно с този въпрос не съм наясно.
Това при всички положения няма връзка с промените на майчинството от миналата година, те бяха в Кодекса за социално осигуряване.
А тази отпуска е уредена в Кодекса на труда, но доколкото знам бащата няма право да ти прехвърля отпуска  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 181
Прочетох в Кодекса, промените са от 1.08.2004г така че със сигурност важат за теб

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мерси   bouquet

# 4
  • Мнения: 9 050
Отговорено ви е и в другата тема. Отговорът тук няма да е по-различен.
Заварено положение са само майките, които към 01.01.2007 са почнали да ползват неплатен отпуск за отглежане на дете и към тази дата бащата на детето им е прехвърлил своите 6 месеца.
След 01.01.2007 не може да се прехвърля този отпуск. Така че, ако отпускът не ви е бил прехвърлен до края на миналата година, вие не сте заварено положение и имате право само на вашите 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт