Картофи по селски

  • 2 365
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Някой има ли идея как се правят картофи по селски? Колежките ми нещо споменаха за панировка с галета, ама като че ли не е точно така  Thinking Така, че ако някой знае как се правят стъпка по стъпка-моля да сподели  Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 870
аз ги правя така-първо ги сварям след това ги запържвам със масло и чеснов прах.Стават супер.Или друг вариант като се сварят се запържват във мазнина със Уни сос -стават разкошни

# 2
  • Мнения: 108
Сварявам картофите, намазнявам една тавичка със зехтин, нарязвам ги на 1/8 части, поръсвам с чер. пипер, сол, черв. пипер, чесън на прах слагам и малко чисто масло и пека. Обикновено коричката става първо отдолу, обръщам ги и пека ок. 5-10 мин докато се зачервят и от другата страна.

# 3
  • Мнения: 408
аз ги правя така-първо ги сварям след това ги запържвам със масло и чеснов прах.Стават супер.Или друг вариант като се сварят се запържват във мазнина със Уни сос -стават разкошни
Това не са ли картофи - соте? Аз добавям и копър   smile3521

# 4
  • Мнения: 258
Ето и моята рецепта.1 кг картофи се нарязват и слагат в тавичка.Прибавя се сол,черв.пипер,8с.л.олио,2ч.ч.гореща вода.Разбърква се.Пече се при умерена температура.Накрая се поръсват със сирене и магданоз.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 383
Сварявам картофите, намазнявам една тавичка със зехтин, нарязвам ги на 1/8 части, поръсвам с чер. пипер, сол, черв. пипер, чесън на прах слагам и малко чисто масло и пека. Обикновено коричката става първо отдолу, обръщам ги и пека ок. 5-10 мин докато се зачервят и от другата страна.
А не се ли разкашкват, докато ги режеш?

# 6
  • Мнения: 1 564
аз ги правя така-първо ги сварям след това ги запържвам със масло и чеснов прах.Стават супер.Или друг вариант като се сварят се запържват във мазнина със Уни сос -стават разкошни
Тези съм ги правила и са супер. Party

# 7
  • София
  • Мнения: 98
Аз ги приготвям по следния начин:
Нарязвам картофите на едро, приблизително 1 картоф ма 6 части. Бланширам ги за десетина минути . След това ги изплаквам със студена вода. Изсипвам картофите в плик , в една чинийка смесвам сол, червен и черен пипер, чесън на прах , вегета, розмарин / каквото ми попадне/. Изипвам подправките в плика и разбъркваш. Слагам във фритюрника и готово. Опитвах и във фурна , но не ми харесаха много. Става много бързо, и е невероятно вкусно.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Сварявам картофите, намазнявам една тавичка със зехтин, нарязвам ги на 1/8 части, поръсвам с чер. пипер, сол, черв. пипер, чесън на прах слагам и малко чисто масло и пека. Обикновено коричката става първо отдолу, обръщам ги и пека ок. 5-10 мин докато се зачервят и от другата страна.
А не се ли разкашкват, докато ги режеш?
Зависи от сорта. Ако са картофи за пюре, които бързо се разваряват - се разкашкват, ако са сорт за салата си стоят цели. За съжаление никой търговец в България не надписва картофите какъв сорт са. Трябва да пробваш.

# 9
  • Мнения: 408
Аз ги приготвям по следния начин:
Нарязвам картофите на едро, приблизително 1 картоф ма 6 части. Бланширам ги за десетина минути . След това ги изплаквам със студена вода. Изсипвам картофите в плик , в една чинийка смесвам сол, червен и черен пипер, чесън на прах , вегета, розмарин / каквото ми попадне/. Изипвам подправките в плика и разбъркваш. Слагам във фритюрника и готово. Опитвах и във фурна , но не ми харесаха много. Става много бързо, и е невероятно вкусно.
Това звучи като това, което искам да стане, ама нямам фритюрник  Tired Face

# 10
  • Мнения: 1 402
защо не опиташ вурху хартия за печене/аз пека дори баниците върху хартия-не обичам да мия тави/ и под грила-за да станат хрупкави и да ги обърнеш като се запекат отгоре.

и да споделя,картофи, откакто имам микровълнова , не варя,измивам ги добре и необелени  в стъклената тавичка, времето за приготвяне зависи от мощността  но ще прецениш, задължително се обращат веднъж.

# 11
  • Мнения: 108
Сварявам картофите, намазнявам една тавичка със зехтин, нарязвам ги на 1/8 части, поръсвам с чер. пипер, сол, черв. пипер, чесън на прах слагам и малко чисто масло и пека. Обикновено коричката става първо отдолу, обръщам ги и пека ок. 5-10 мин докато се зачервят и от другата страна.
А не се ли разкашкват, докато ги режеш?

Не, не ги вариш до разкашкване, а да можеш да ги обелиш.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 383
Не, не ги вариш до разкашкване, а да можеш да ги обелиш.
Ясно.

BiankaD това с хартията за печене, за да не се цапат тавите е страхотна идея! Досега не се бях сещала.

# 13
  • София
  • Мнения: 98
Цитат
Това звучи като това, което искам да стане, ама нямам фритюрник  Tired Face
[/quote]

Можеш да ги изпържиш и в тиган, стават същите като във фритюрник, просто трябва да ги обръщаш, за де зпържат от двете страни.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт