Накланя си главичката на дясно

  • 1 337
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
От няколко дена забелязах ,че моето дете както си стои изведнъж си накланя главичката на дясно .Поседява малко и я изправя.Ще кажеш и натежава.А по рано не съм заблязала да прави така.Имам ли повод за притеснение.

# 1
  • Мнения: 6 164
Може да е игра, може да е проблем. По принцип при по-малки бебета има такава склонност да си кривят главата на една страна, а хипотезите са много - от това, че вероятно такава е била позицията в корема, до схващане на някакво мускулче и правят разни масажи. Но ти казваш, че преди не го е правела, което изключва тази вероятност. Според мен не е сериозно, ако детето не плаче, или не изглежда да го боли нещо, но може да го споменеш на педиатъра.

# 2
  • Мнения: 511
не се притесняваи но ако изкаш се консултираи с педиатъра.моят син до 7-9 месец си държеше главата само на дясно.така се бях притеснила.сега гледам и племенницата тя е на 5 месеца също така стои.но после се оправят.немога да си го обясня.сега сме на 1 год и 7 мес и няма помен от това.

# 3
здравей, и ние имахме такъв проблем.Водих го на невролог специалист има такава клиника в София.Вероятно при раждането нещо го бе притиснало , диагнозата бе смущение в двигателния апарат.Казаха ми че се случва често и децата го израстват но ми препоръчаха гимнастика.На място ме обучиха за да я правя/това е гимнаскика която правят на всички радени но само  в страните от ев. съюз./
Ако имош въпроси питай

# 4
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Дъщеря ми беше така до 5 месец, и после изведнъж престана. Доста доктори обиколих и много се бях притеснила предположенията (мойте, не на докторите) бяха от тортиколис че до много по сериозни неща. Ако нещо те притеснява по-добре се посъветвай с невролог. Успех и дано притеснението е излишно!

# 5
  • Мнения: 2 700
А иначе в добра здравословна кондиция ли е? Да не би нещо да я наболява ухо?

Общи условия

Активация на акаунт