В кой месец се обърнаха бебчетата Ви?

  • 1 399
  • 43
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Извинявам се, защото със сигурност и преди е осъждана темата, но така и не намерих нищо  Confused
Пиша от името на приятелка, която е в седмия месец, плода е малък и е с увита два пъти пъпна връв около вратлето. Предлежанието е седалищно и са и казали, че най-вероятно ще е със секцио, защото вероятноста да се обърне бебчето била минимална  newsm78 Тя все пак се надява да се обърне и затова реших да ви запитам: при вас кога се случи? Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При мен беше така, бебчо не се обърна, остана си седалищно и затова родих секцио!  Peace

# 2
При мен до 7 месец бебчо беше седалищно, после се обърна с главата надолу, но след 2 седмици пак се обърна седалищно. Лекарката се притесни да не си омотае пъпната връв след толкон.ва превъртания, но накрая си родих секцио, защото си остана  седалищно, а и защото ме беше страх от нормално раждане. И не съжалявам!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Нищо подобно. Абсолютно е възможно да се обърне бебчо.

# 4
  • Мнения: 5 401
Нищо подобно. Абсолютно е възможно да се обърне бебчо.

Точно така, до последния момент има шанс да се обърне самичко. Двойно увитата пъпна връв, може да създаде някакви проблеми вероятно.. Спокойствие за бъдещото майче и успешно появяване на мъничкото човече!   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 414
  В 7 месец бебето ми вече беше обърнато класически с главата надолу.Знам,че в някои случаи се обръща чак в последен момент.

# 6
  • Мнения: 574
  В 7 месец бебето ми вече беше обърнато класически с главата надолу.Знам,че в някои случаи се обръща чак в последен момент.
При мен беше същата работа!

# 7
  • Мнения: 41
  В 7 месец бебето ми вече беше обърнато класически с главата надолу.Знам,че в някои случаи се обръща чак в последен момент.
И при мен беше така, но познавам мама накоято бебчето й се обърна в деня на термина, а съм чувала и за такива на които им се обръща буквално на операционната маса

# 8
  • Мнения: 10 982
Предлежанието е седалищно и са и казали, че най-вероятно ще е със секцио, защото вероятноста да се обърне бебчето била минимална  newsm78

Аз също съм в такова положение, но не е късно бебче да се обърне в последния момент Wink

# 9
  • Мнения: 209
моето бебе не е било седалищно, но иначе се обръщаше до последно и в родилния се обърна отляво надясно!!не се тревожи може да се обърне и в последния момент!!

# 10
  • Мнения: 209
не видях отначало за пъпната връв, да ти кажа в този случай може и да е по-добре да не се обръща повече!!все пак не е добре да се омотава още повече!!и това не е страшно, моята Яна излезе с връв около врата, ръката и корема, цялата се беше овъртяла(като не спря да мърда), но въпреки всичко изплака веднака!!!споко!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 389
При мен се обърна в 8 месец.

# 12
  • Мнения: 1 428
И моето го чакахме да се обърне,но явно с дупето напред си му бе по-удобно.Но все пак не съжалявам,защото аз и без друго си бях решила да си платя ако трябва, но да родя секцио,та така поне имах и медицински причини за това мое решение.

# 13
  • Мнения: 701
За обръщането може да се обърне и последните минути преди да излезе,но виж това с пъпната връв може да се окаже проблем.
Усоех и не се притеснявай-важно е да си спокойна,за да е добре и бебето! Peace

# 14
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Вече съм  в 38-ма седмица,но още не се е обърнало.

Общи условия

Активация на акаунт