deteto mi se izpuska,a e na 4 god.

  • 807
  • 10
  •   1
Отговори
Детето ми е на 4 g.. и все още се изпуска да ака в гащите.Не зная как да се справя с проблема.В момента и е изписан ''Атаракс'',но няма ефект.Опитах и с добро и с наказания -ефект-никакъв.Става въпрос не за пълно наакване,а по скоро зацапване на бельото.Дайте ми съвет.

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сигурна ли си, че се изпуска или не се бърше добре след като се изходи?
Не и се карай тя се чувства достатъчно зле от това, няма нужда от допълнителни травми. Вече е голямо дете и осъзнава нещата.
Консултира ли се с лекар?

# 2
  • Мнения: 656
Може ли да става, когато детето реши да "пръцне" в гащичките?

# 3
  • Мнения: 4 406
...или да има хемороиди? непременно се консултирайте със специалист

# 4
  • Мнения: 7 723
Може ли да става, когато детето реши да "пръцне" в гащичките?

Да, и в никакъв случай не му се карай, или наказвай Naughty
Консултирай се с доктор- задължително  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Четох в една книга за гледане на деца, че този проблем се срещал главно при момченцата. Общо взето го обясняваха със заиграване и късно отиване до тоалетна. Другият вариант е ако има физиологичен проблем - тогава се консултира с лекар. Дано лечението доведе до добър резултат.

# 6
  • Мнения: 6 461
Сигурна ли си, че се изпуска или не се бърше добре след като се изходи?
Не и се карай тя се чувства достатъчно зле от това, няма нужда от допълнителни травми. Вече е голямо дете и осъзнава нещата.
Консултира ли се с лекар?

Съгласна съм с Тинчето  Peace
Може и изобщо да не се стига до лечение...като пръцнат и цапат гащите по-някога

# 7
Сигурна съм.Аз я бърша.Това се случва по няколко пъти на ден.Консултирах се с личната ни лекарка ,и според нея се дължало на детска невроза.Аз имам и по-голямо дете ,но не съм имала такъв проблем.Виждам ,че се чувства виновна и обещава да не се случва,но след няколко часа историята се повтаря.Нощем също не можем да откажем памперсите.

# 8
Ако се дължи на невроза,откъде идва тази невроза.Има ли нещо,което да е станало в градината,а тя да не казва.Осигурете й спокойствие,това положение да не я травмира още повече.И се обърнете към психолог,които да обясни на какво по-точно мозе да се дължи

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако се дължи на невроза,откъде идва тази невроза.Има ли нещо,което да е станало в градината,а тя да не казва.Осигурете й спокойствие,това положение да не я травмира още повече.И се обърнете към психолог,които да обясни на какво по-точно мозе да се дължи

Да и аз мисля, че при тези условия най вероятно проблема е психологически. Или се консултирай с психолог или ако можеш я спри от градината, може и там да е проблема. Само те моля да не и се караш, проблема не е в нея или поне не може да го контрулира детето.  bouquet

# 10
  • Мнения: 22 766
Четох в една книга за гледане на деца, че този проблем се срещал главно при момченцата. Общо взето го обясняваха със заиграване и късно отиване до тоалетна. Другият вариант е ако има физиологичен проблем - тогава се консултира с лекар. Дано лечението доведе до добър резултат.
При Дани се случва точно това-стиска до последно и после ,когато вече не може, се изпуска.Подсещам го честичко да ходи до тоалетная,но той се е научил да стиска от детската.
,

Общи условия

Активация на акаунт