Орехчета

  • 3 273
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Здравейте мами , имаше навремето едни сладки - орехчета . Аз обаче имам проблем , пресата за орехчета се слага директно на котлона , но моите са стъкло керамика. Има ли някой такъв проблем и как го е  решил?

# 1
  • Мнения: 7 106
Няма никакъв проблем, и моят плот е стъклокерамичен, а ги правя честичко, защото ги обичаме.
Така че си прави спокойно  Peace!

# 2
  • Мнения: 141
Благодаря ти Зори  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 747
Аз не знам какви са тези орехчета! SadМоже ли да ми покажете снимка и да ми обясните.

# 4
  • Мнения: 7 106
Пина, ето ги, трябва специална преса за тях :

http://3opu.multiply.com/photos/photo/6/99.jpg

# 5
  • Мнения: 11 747
Оооо,Зори - много са красиви,но аз нямам такава преса!Благодаря за разяснението! Hug

# 6
  • Мнения: 187
Зори,  а какво е тестото за сладките?

# 7
  • Мнения: 7 106
Разгледай тук, има рецепти вътре :


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89562.0

защото аз честно казано точно тези не помня от коя рецепта са, събрала съм доста и всеки път правя по различна - все хубави стават  Grinning.

# 8
  • Мнения: 1 111
Зори, и останалите ти вкусотиики изглеждат превъзходно....

# 9
  • Мнения: 7 106
tuly благодаря  Hug!

# 10
  • Мнения: 183
а какво представлява тази преса и от къде може да се купи newsm78

# 11
  • Мнения: 2 142
Извинявайте за Off-a, но все пак е по темата. Обожавам ги тези сладки и сме редовни клиенти на "100грама сладки". Някой, наскоро да е виждал такава преса, някъде?

# 12
  • Мнения: 7 106
а какво представлява тази преса и от къде може да се купи newsm78

В линка, който съм пуснала горе, в първият пост още, я има снимана. Моята е подобна, само за орехчета.
Намерих я в един шкаф на село, майка ми е купувала преди 100 години и така си я държи за хубост  Laughing. Е откак я намерих  и компенсирах годините на прашасване в шкафа  Laughing.
Сега нямам идея къде може да ги има.

# 13
  • Мнения: 11 747
Току що разсъждавах,дали има смисъл да питам и аз същото,ама щом и други са питали и аз да питам - Дали от някъде мога да си купя такава преса или нещо,което да ми върши същата работа??? ThinkingТази преса може успешно да се ползва не само за "орехчета" ами и куп други ефектни неща! Confused

# 14
  • Мнения: 141
Мисля да си купя котлон еденичка и да го ползвам само за орехчетата , изстрах ме е да сложа тежката преса директно на стъклокерамиката

Общи условия

Активация на акаунт