Възмутена съм от магазин Буратино!

  • 2 503
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Мили мами! Искам да споделя с вас нещо, което ми направи много лошо впечатление!
Незнам колко от вас знаят магазин Буратино и са пазарували от него. На мен ми се е случвало точно два пъти и няма да потретя. Бях отишла да си купя точно определен вид пюрета от там, защото където живея не ги намирам (специално с таткото се понесохме с колата). И докато плащах ми направи впечатление табелка до списание "9 месеца" ПРОМОЦИЯ - списания по 2 лв. Попитах защо е толкова ниска цената, понеже на рафта бяха последните два броя, и ми отговориха, че при тях винаги е била такава. Малко се учудих, но понеже знам, че този магазин участва в конкурса на списанието "Магазин на месеца" (който го чете знае за какво говоря) и си помислих, че може би има някакъв договор с редакцията на "9 месеца" за промоционалната цена. И така взех си аз последните два броя. И тъй като не всеки месец си купувам такива списания от финансови съображения сега бях доволна, че за 4 лева получих 2 броя, вместо за 3,45лв. само един.
Но като се прибрах в къщи установих, че и от двете списания липсва талонът за гореспоменатия конкурс на списанието "Магазин на месеца". И макар, че аз не съм от тези мами, които пращат подобни талони, този факт нямаше как да не ми направи впечатление. Все пак ми бяха продали не само списания с нарушена цялост, но и така да се каже бяха гласували вместо мен, без да ме предупредят при покупката. Този факт доста ме подразни и се запитах защо ли правят така? Погледнах какво печели "магазинът на месеца".

И така: 1. безплатно рекламно каре.  Погледнах карето  - хич не е от малките!!!
2. Количка. Която какво я правят след като я спечелят? Може би я продават в магазина?!?!
3. Зелен печат, който незнам точно за какво служи.

След това разгледах класацията на магазините. За последните три броя е спечелил въпросния магазин "Буратино".  И тогава се запитах - как ли точно е любимият магазин на читателите през последните три месеца, при положение, че те нямат възможност да изрязят своето лично мнение, тъй като някой си позволява да гласува вместо тях! Нямам предишни броеве на списанието, за да проверя кой ли е спечелил, но съм почти сигурна в това кой е бил победителят. Като се замислиш тези си печелят изброените награди с измама! Много се ядосах и звъннах в редакцията на списанието, за да ги уведомя какво е положението. Оказа се, че и други мами са се обаждали да се оплачат по същия въпрос, но ми отговориха, че за съжаление нищо не могат да направят.
Аз обаче знам какво ще направя - няма да пазарувам повече от този магазин! Не мисля, че поведението на собствениците е лоялно не само спрямо другите магазини, но и спрямо нас -купувачите. Не ми е приятно и не смятам за редно някой да "купува" моят вот срещу 1.45 лв. Защото с толкова по-ниско продават списанието от определената му пазарна цена. Аз не се "продавам" толкова ефтино! Затова повече няма да спестявам дребни стотинки за сметка на техните облаги!
За мен те си направиха анти реклама! И в моите очи никога няма да станат любимият магазин! И не само това, но вече няма да бъдат и магазин, в който аз повече ще вляза да пазарувам!

# 1
  • София
  • Мнения: 622
 newsm78 това не го знаех-и на мен ми е направило впечатление, че Буратино винаги печели, но така и не съм посещавала магазина- много ми е далече. Мерси за информацията- наистина е грозно това което правят.

# 2
  • Мнения: 1 691
Е, грозна картинка!

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Хм, освен, че доста са смятали докато измислят с тази схема с уж промоционалните списания, друго няма какво да кажа. Не го знам къде е този магазин, но ще се поинтересувам, за да го заобикалям. Много мразя подобни тарикатщини.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
Като редовен читател на списание"9 месеца" ми направи впечатление че магазин Буратино много често печели.И така реших да го посетя като очаквах нещо голямо (като Хиполенд,Пинокио и други големи магазини).Оказа се обикновен гаражен магазин ,в който не видях нищо по-евтино или по-качествено от всеки друг.Видях тези списания които са евтини,но вече си ги бях купила от РЕП и затова не знаех за "малката" им лъжа.Определено не ми харесва "магазина" и няма да пазарувам никога повече в него. Peace

# 5
# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
viara_ara, защо не опише случя тук http://www.kzp.bg/modules.php?name=ConsProt&op=send&id=21 (Комисията за защита на потребителите), може пък да вземат някакви мерки срещу тия тарикати.

# 7
  • Мнения: 339
Да, аз също съм го установила и го смятам за нечестно. Те са магазин номер 1 от доста отдавна и печелят всяко 3-месечие-цялата им витрина е налепена с  рекламните печати на победител от "9 месеца". Много дълго се чудих какво пък чак толкова има тоя магазин повече от другите, та е безспорен фаворит...ето какво-собственици "тарикати" #2gunfire
Аз този магазин съм го бойкотирала отдавна заради лошото обслужване, некомпетентните продавачки, които на всичкото отгоре и си въобразяват, че като са магазин № 1 и  няма нужда да се борят да спечелят
клиента hahaha.Въпреки, че живея на същата улица и би ми било удобно да пазарувам там, купувам само по изключение нещо ако ми трябва спешно. Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 9 107
Ами и аз не съм с особено добри впечатления от магазина. Замъкнах се до другия край на София да го видя, защото ми направи впечатление, че е все магазин на месеца, годината и т.н. Продавачката беше много глуповата, нелюбезна, а магазинът е с размерите на стая. Нито е свръх зареден, нито особено евтин.
Купих един термометър биберон и исках да не е розов, но продавачката отвори още един на слуки и я домързя да търси повече. Накрая се оказа, че термометърът не е със сменяема батерия и освен това всеки път мери каквото му падне  #2gunfire
Сега разбирам как "печелят" всеки месец  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 5 539
Хахаха, егати смехорията! Mr. Green
Как не ги е срам да се излагат така! Не го знам този магазин, но дори да беше на 2 крачки от нас, не бих стъпила там.
А това, че от списанието не можели да направят нищо - без коментар Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 3 391
Много ме дразнят такива тарикатлъци на дребно. Така и не разбраха тези хора, че клиенти се печелят с отношение при обслужването, внимание и коректност. Не съм пазарувала оттам, даже не знам къде се намира, но така или иначе при подобни методи няма да просперират.

# 11
  • Мнения: 106
Ами незнам дали ще пиша на асциацията на потребителите, но ми се искаше да уведомя вас,мамите:)

# 12
  • Мнения: 1 371
Грозно!  Sick
Няма и да стъпя там!  Stop
Peace

# 13
  • Мнения: 80
Магазинът се намира в квартал Лагера, адреса му вероятно е надлежно публикуван в списанието. Живея в същия квартал и от момента, в който посетих магазина за първи път ми се стори подозрителен. Установих съпросната измама миналото лято, но понеже съм от пасивните наблюдатели сигнали не съм подавала. Добре би било някой да го направи Simple Smile Laughing

Принципно: магазинът живее от клиентите, а този въпросен магазин не предлага нито разнообразна стока, нито конкурентни цени, нито добро обслужване. Бъдеще неясно. Не виждам причина и обосновка да продължи да съществува. Едно обаче е редно: някой съвестен гражданин да вземе измамата им присърце и да уведоми ПОНЕ редакциата на списанието.

# 14
  • Мнения: 80

 Много се ядосах и звъннах в редакцията на списанието, за да ги уведомя какво е положението. Оказа се, че и други мами са се обаждали да се оплачат по същия въпрос, но ми отговориха, че за съжаление нищо не могат да направят.


 Embarassed Което е абсурдно!

Общи условия

Активация на акаунт