Нормално ли е да прихващам всички вируси от яслата?

  • 2 558
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Каквото донесе Ани в къщи почти на 100% се разболявам и аз. Само че тя ги изкарва много по-леко от мен. Беше се разхремавила в петък и събота и неделя се оправи детето. И ето сега тази нощ се събуждам от адско течение от носа и очите, боли ме гърлото и... съм си болна от всякъде. Понеже минахме на хомеопатия ще се лекувам така този път. Но предишните ми боледувания, които са точно толкова чести, колкото вирусчета се донесоха от яслите, винаги съм преминавала към антибиотик  Sad Толкова болести от септември месец насам не съм карала сигурно от както аз съм ходила на ясла и градина, при това ги карам тежко - направих синузит и изкарах една особено тежка гнойна ангина. Направо ми омръзна, не мога да си обясня защо така става. Не е да не се срещам с хора, не е да не съм ходила на ясли и градини като малка, кажи речи през всичко съм минала. Направо ме е страх като пипне Ани някоя шарка какво ще стане - уж съм ги карала шарките, ама знам ли дали пак няма да прихвана, както е тръгнало  Confused

Уффф гадост... поне се оплаках. Я кажете вие как се оправяте с градинските вируси, има ли такива кекави като мен  Sad

# 1
  • Мнения: 1 113
Аз съм същата като теб. Разболее ли се Лилия, аз също се разболявам. Преди няколко месеца на Лили й се възпалиха слюнчените жлези, докторката каза - заушка. Да, ама на нея й мина за два дни, а след още два познай на кой му се поду цялото лице  Laughing За щастие нейните боледувания намаляха, та и моите ...

# 2
  • Мнения: 651
.. Разболее ли се Лилия, аз също се разболявам. ..
А при мен пък не е така. Мобилизирам се докато ги лекувам..цяла зима почти и накрая като се изредят всички като се тръшна та по цяла седмица.

# 3
  • Мнения: 167
Аз също изкарах няколко настинки и почти един грип с малкия. Но какво да кажа - той от тази ясла изобщо не мога да кажа, че е здрав - ако не му тече носа ще кашля, ако не кашля ще му тече носа, или ще има Т. Аз не чак толкова често, но имам чувството, че откакто родих второто - имунитета ми никакъв го няма  newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 389
Да така е и при нас.Каквото изкара детето, го карам и аз.Добре, че тази година се разредиха болестите.

# 5
  • Мнения: 3 506
Ние също си боледуваме семейно в общи линии, с много малки изключения... Бременностите и ражданията определено ми влошиха имунитета (преди почти не боледувах), а мъж ми по принцип си е по-кекав, та си подсмърчаме дружно в различна последователност Sad А откакто ходят децата на градина, дните, в които никой от семейството не подсмърча, не покашля и не го боли гърлото, се броят на пръсти.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 880
и при нас е така, от Ники ми се лепи почти всичко...всъщност не, аз боледувам повече от него...и аз преживях бая срив в имунитета от бременността насам...и от продължителното кърмене, според джипито-ми Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 757
И аз от как Давид е на ясла нон стоп е болен и аз покрай него. Отдавах го на бременността, но явно не е това главната причина, а са си вирусчета от където и да го гледаш  ooooh!

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ал
Цитат
Каквото донесе Ани в къщи почти на 100% се разболявам и аз. Само че тя ги изкарва много по-леко от мен. Беше се разхремавила в петък и събота и неделя се оправи детето. И ето сега тази нощ се събуждам от адско течение от носа и очите, боли ме гърлото и... съм си болна от всякъде. Понеже минахме на хомеопатия ще се лекувам така този път. Но предишните ми боледувания, които са точно толкова чести, колкото вирусчета се донесоха от яслите, винаги съм преминавала към антибиотик  Sad Толкова болести от септември месец насам не съм карала сигурно от както аз съм ходила на ясла и градина, при това ги карам тежко - направих синузит и изкарах една особено тежка гнойна ангина. Направо ми омръзна, не мога да си обясня защо така става.

 - Това което казваш, само доказва, че детските болести, шарки, мини-риновируси и т.н. не са страшни за децата - напротив, ако не ги преболедуват в детството, после като възрастни тези детски болести са много по-опасни.
 - Детските болести са като необходимите "учебни предмети" за самообучаващата се Имунна система на детето, и изкарването на тези болести самостоятелно, без "подсказване"- с Антибиотици, Ваксини и др., е гаранция за изграждането на много здрава имунна система!

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 14:31 от Aleksander

# 9
  • Мнения: X
И азь съм така  Sad

# 10
  • Мнения: 511
ужас.то не беше кашлици хреми отит и т.н. на всичкото отгоре докато се изредим цялото семеиство се започва отново.

# 11
  • Мнения: 175
От последните две разболявания на сина ми сме болни и двамата в къщи ,не знам той ли носи заразата  в къщи или прихващам вирус отвън,сега е с варицела а аз не съм я карала,та очаквам включване .Мисля си ако така ще боледувам заедно с   него скоро на работа няма  да мога да тръгна. newsm78                                       

# 12
  • Мнения: 2 609
Така като ви чета се успокоявам, че не само при мен има срив в имунната система. Rolling Eyes
Не знам от какво е, но преди никога не съм била толкова болнава. Тази зима се разсипахме двете с Яни. ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 753
Даа, явно не съм сама. Това не ме успокоява обаче, защото е ужасно... възрастните наистина карат болестите по-трудно от децата...
За мен си го обяснявам, че навремето са ме лекували с антибиотици и не съм си създала имунитет. Е, сега вече като действам с хомеопатия, надявам се да останем по-здрави след като отмине болестта - поне имунитет да си създадем... Кошмарно е - вчера имах чувството, че ще умра от главоболие, хрема, течащи очи и нос....  Cry

# 14
  • Мнения: 3 211
преди да родя не помнех какво е болест
след като родих направи ми се скапа организма отвсякъде: имунитета, косата, кожата, метаболизма ooooh!
и аз ще почвам с хомеопатия, за да закрепна малко

Общи условия

Активация на акаунт