Въпрос за червеното цвекло

  • 1 358
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте! Вчера купих червено цвекло за Мимито. Въпроса ми е, тъй като за първи път ще варя цвекло, така ли ще си остане по-твърдо или ще омекне като картофите? Горе-долу колко време се вари? И него ли с водата да го пасирам? Въобще такива неща, пък и ако някой се сети и нещо друго за цвеклото...

# 1
  • Мнения: 3 042
Аз го почиствам и измивам много добре с четка, вари се с кората, доста време май беше. Бодеш го с вилица от време на време, то ще си покаже. После се бели кората(доста е дебела) и си го правиш както искаш на пюре. Много оцветява!

# 2
  • Мнения: 8 769
Колкото и да го вариш си остава хрупкаво, затова след като го свариш го пасирай.

# 3
  • Мнения: 455
Аз давам понякога и сок изцеден с марля от настъргано сурово цвекло. Даниил не му е голям фен, но 2-3 лъжички успявам да му пробутам. Той не го харесва и сварено, затова слагам понякога по 1 кубче в зеленчуково пюре. Но така, че да e малко в cравнение количеството на останалия зеленчук, иначе хич не го иска.

# 4
  • Мнения: 1 383
Аз го варя на пара , като го срязвам предварително на две. Става почти меко. Е, вари се повече от картофите. Пробвала съм и във вода на не съм доволна от резултата.

# 5
  • Мнения: 3 379
Имай предвид, че зветът ще се отрази на акото Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 529
Цитат на: SZA
Имай предвид, че зветът ще се отрази на акото Simple Smile


Аз обожавам червено цвекло и ми се отразява не само на а...., а и на урината Laughing  Laughing  Laughing Простете недискретността, но по-добре да ви предупредя, за да не се изплашите, ако урината на бебето е червена. Моето бебе също харесва цвекло.
Аз го варя обелено, а понякога и нарязано за по-бързо, пасирам го с малка част от водичката

# 7
  • Мнения: 5 713
Майка ми го печеше червеното цвекло с кората, обаче на колко градуса и за колко време ще ви излъжа. Също ставаше. Като купувах миналата седмица и аз цвекло, питах продавачката, обаче тя не успя да ми помогне. Сега се сещам, че мога да ви предоставя една гръцка рецепта за желирано червено цвекло. Който иска в " Готврски рецепти ". Wink

# 8
  • Мнения: 684
Цитат на: SZA
Имай предвид, че зветът ще се отрази на акото Simple Smile


И на Пишото-памперса става розов Wink
А Йо много оби4а сок от цвекло и ябълка смесено-умира си за него!!!Пробвай така!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 440
A сок или пюре от цвекло дали е подходящ за бебе на 5,5м?! Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 572
Аз давам сварено цвекло в пюре много отдавна и мисля,че е много полезно

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: oranda
A сок или пюре от цвекло дали е подходящ за бебе на 5,5м?! Thinking

Моооже Simple Smile харесват го обикновено много. Разхлабва и оцветява акото и пишото в червено, имай предвид. Можеш да смесиш със сок от ябълка.

# 12
  • Мнения: 3 932
Варя го белено заедно с картофите и пасирам с бульона. Омеква идеално за същото време, в което се сваряват картофите и морковите.

# 13
  • Мнения: 5 713
Днес варих червено цвекло- измих го хубаво, обелих го и го сложих заедно с картофа да се вари  / общо 10мин на МВ /. След 5 мин от вареното сложих и малко морковче. Всичко стана добре сварено и адски вкусно. Пюрето се омете за нула време.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 326
A цвеклото дали би могло да се използва като втора храна при захранването след картофа.Защото се чудя за морковите още.Мисля да захранвам след месец,а тогава всичко ще е бъкано с нитрати.Дали в цвеклото слагат нитрати?Може и да се втелясвам , но нали като всяка майка искам най-доброто за детето си.

Общи условия

Активация на акаунт