Преди малко говорих с...

  • 2 175
  • 28
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
фризьорката си. Тя каза, че за да поникне на бебка хубава и здрава коса било необходимо да я острижем нула номер - така падал окончателно мъхът от раждането и фоликулите започвали да дишат по-добре, та новата коса била с по-дебел косъм. Много искам бебка да е с хубава коса, ама хич не ми се ще да я фъкам нула номер - тя вече е на 10 месеца и половина и е момеченце, как така ще ходи с гола глава?!
Моля ви, мами, кажете ми дали сте правили това и какъв беше резултата? А ако не сте - имат ли дечицата ви все пак хубави коси?

# 1
  • Мнения: 8 769
Имаше преди време подобна тема.
По-голяма глупост от тази няма, вярвай ми, chockolina!
Аз съм била остригана нула номер-косата ми не е изобщо ВПЕЧАТЛИТЕЛНО гъста. Нормална е. Майка ми има далеч по-гъста коса с дебел косъм, без да са я подстригвали. Същото е положението със сестра ми.
Въпрос на ген.

# 2
  • Мнения: 242
Здравей Радина е на 2г3м. и не е остригвана нула номер никога, само два пъти съм я подстригвала аз и то по малко за да се оформи някаква прическа, но има гъста коса. Според сестра ми а тя е фризьрка, за да имаш гъста коса не зависи от това. Принас явно е наследствено защото и аз и майка ми а сега и Радина имаме гъсти коси. Моят съвет е да не я подстригваш, но все пак ти си решаваш.

# 3
  • Мнения: 46 437
Аз не съм стригана, а имам много гъста коса. Наследствено си е, ако всички в рода са с редки коси, колкото и да се стриже детето, тезултат няма да има. А и все пак не са   animal085   Grinning

# 4
  • Мнения: 439
хич и не тормози детенцето. И аз и голямата дъщеря сме с много гъсти коси без да сме стригани. Познавам хора, които са бръснати като бебета и никакъв резултат. Просто не си заслужава да тормозиш и себе си и бебчето още повече щом е момиченце

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
и без да се бръсне ще се оправи косата
мойта също нямаше никаква коса почти до 1.6г, а сега си е ок Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 791
От много места съм чувала,че това с  бръсненето на бебчо е голяма измишльотина .Ако си спомняш коментирали са темата в предаването "Биберон"( по Скат ли беше?) и други известни коафьори са се произнасяли по темата(В "Огледала"Гого)така,че единственият ефект от бръсненето на детската главичка може да бъде-остър косъм,което  не само,че ен е хубаво,но и не било полезно да се бръсне изобщо.....По-добре не подлагай душичката на подобно нещо,по-скоро и подрязвай редовно краищата,за да расте косичка.А в началото не всички деца имат гъсти и дълги косички-при някои това става доста по-късно.Не се притеснявай!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз съм била нула номер и това в никакъв случай не ми е помогнало! Майка ми ме острига когато ходих в детска градина и беше ужасно! После колко е съжалявала! А аз колко страдах ....Sad

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен това е едно от хилядите поверия останали от бабите ни!!!!! Дори и ти няма да можеш да свикнеш лесно с голата глава на детето си! Мен не са ме стригали,а коса имам като за трима.Но на таткото ни е дефицит.Не смятам да подстргвам детенцето гола глава.Това е до ген-или ще вземе моята коса,или неговата.В нашия род всички сме с гъсти коси,а в неговия са с редки!

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз съм се родила без нито едно косъмче, на 5 мес ми правят кръщене - попът няма изобщо откъде нещо да отреже, и мъх няма, нищо .....
резултат: гъста ми е косата, ама отвратително тънък косъм и лесно се оплита.

Ади: се роди почти без коса (много исках да се роди чисто гола глава, хич не обичам бебета, родени с коси, бр-р-р), та Ади се роди почти без коса, колкото имаше окапа после, стана плешива, сега е на 2г и половина почти - още не е виждала ножица и що е това фризьор.............

не знам дали е това, че до този момент не е подстригвана, ама според мен си е ген просто, Ади има много тънка косичка, мека е, но тънка, бавно расте и косата и е "слаба".....

ама мое мнение де, всичко е ген. Sign Exclamation

# 10
  • Мнения: 10 758
Майка ми ме е офъкала веднъж нула номер.Имам гъста коса, но си я обяснявам с факта, че и майка ми е с гъста коса.Дъщеря ми също има гъста коса без да съм я постригвала.Всичко си е до ген.Другото е бабини деветинини.Не тормози детето, а и себе си също.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 181
мен на 2-3г. са ме остригали 0 номер уж да ми се сгъсти косата.резултат никакъв. и до сега съм си с рядка коса и тънък косъм.

# 12
  • Мнения: 2 807
Цитат на: chockolina
фризьорката си. Тя каза, че за да поникне на бебка хубава и здрава коса било необходимо да я острижем нула номер...


не вярвай, няма такова нещо - всичко си е ген!

# 13
  • Мнения: X
Всичко си е до ген, както са ти казали, я не си орезилвай детето Close

# 14
  • Мнения: 17 402
Ти си луда, ако я острижеш, пълни глупости са това! Детето има прекрасна коса!

Общи условия

Активация на акаунт