Захранване след седмица на кърма

  • 359
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Синът ми  на 10 м. и 22 д., тежи 9.4 кг, има непоносимост към БКМ; храни се предимно с кърма, въвела съм доста зеленчуци, плодове, пиле, заяк и пуйка, жълтък и глутен, но няма особен апетит за твърда храна и яде средно по 80 гр. два пъти дневно; пие по малко вода.
Той беше болен - температура и разстройство, та минахме само на кърма. Отказваше всякаква друга храна. Сега е по-добре, няма температура, само акитата са му чиста вода. Мисля да му давам оризова каша днес. Кое е по-правилно - да му дам по 2-3 л. и да увеличавам всеки ден количеството или да го оставя да хапне колкото поиска?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Той вече се води захранен, така че няма нужда по принцип да въвеждаш пак отделно всички продукти. Според мен, ако нямате вече проблем с разстройството можеш да му даваш  и по повече от 2-3 лъжички. Все пак можеш да му ограничиш количеството- примерно да не е 100гр. наведнъж, но в общи линии води се по детето.
Пожелавм ви да сте здрави от тук нататък. Peace

# 2
  • Мнения: 1 353
Щом е въведена веднъж давай колкото искаш , особено оризова каша която е напълно безвредна

# 3
  • Мнения: 1 440
Мисля, че 2-3 лъжички е доста малко...детето вече си е захранено, така че давай смело Peace Е, както са ти казали може да не дадеш голяма доза още първия път

# 4
  • Мнения: 4 915
При такива случаи съм започвала наново с нещо леко за ядене - каша обикновено, плод предлагам, чай с мед и т.н. Това първия ден след като започна наново след боледуване. На втория ден- според апетита на детето, пак лека храна, колкото пожелае като количество.

Обикновено след болест на децата им се отваря апетита, но щом си предложила нещо лесно-усвояемо и леко, всичко е ОК, дори и да хапне повече от 2-3 лъжици.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Много благодаря за отговорите ви!То май пускането на тази тема беше излишно, понеже зверчето цока нон-стоп и от предложената каша вчера яде 20 гр., а от печената ябълка днес пак толкова. Това моето дете доста ме разтревожва с тоя отказ да се храни с друго освен  breastfeeding опасявам се, че нямам капацитет да изхранвам толкова голямо бебе.

И още един въпрос - с каква "скорост" да въвеждам другите видове храна - зеленчуци, месо и жълтък?

# 6
  • Мнения: 4 915
Кърмата ти се регулира според нуждите на детето, така че не се тревожи за капацитета, а остави нещата на него да ги управлява - с цокане.  Wink

Новите храни при каката ги въвеждах в началото доста бавно, но след втория месец на захранване започнах през 4-5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт