Мъчителна кашлица

  • 27 189
  • 14
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С голямата ни дъщеря от няколко дена ни мъчи кашлица от която не можем да спим. Пием сироп, но няма ефект за сега. Гледам, че вече са й кървясали очите от това безсъние. А мен ме боли глава. Днес не отидох на работа, но утре вече трябва да ходя.
Кажете някоя рецепта- поне една нощ да се наспим спокойно, че вече не се издържа.

# 1
  • Мнения: 1 809
Пробвай с топло прясно мляко,в кето е разтворена малко сода бикарбонат /около 1/2 непрепълнена чаена лъжичка/и лъжица мед.Аз обикновено така успокоявам кашлицата на сина  ми.Освен това много помага отвара от подбел.Но ако продължавате така търсете лекар.
Бързо оздравяване  bouquet

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ти Hug Ще го пробваме довечера, дано помогне Praynig

# 3
  • Мнения: 834
В такива случаи ползвам сиропа Бронхикум - изцяло на билкова основа, немски. Цената му е около 6 лв.
 Отделно чай от липа или мащерка /може микс/ с мед. Но чая да не е от филтър пакетчетата.
Дано се оправите по- скоро, че наистина е неприятно Praynig

# 4
  • Мнения: 9 077
Каква е кашлицата?
Ако е суха - препоръчвам ти едни хапченца, Амбро, за втечняване на секрета - на мен ми помогнаха да доизлекувам кашлицата от грипа, която беше станала много мъчителна и не можех да спя от напъни.
Има и едни прахчета - Акут мисля че се казваха, те също са страшно ефикасни.
За бабина рецепта - много мед, или пък клеева тинктура (някъде из форума имаше рецептата, всъщност, то само се разтваря във вдоа и се пие по схема).
Оздравявайте бързо и двете Hug

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви! Мерки взимам, че така съм се наплашила... Майка ми е в болница с пневмония, като буквално й спасиха живота миналия понеделник. Изследванията й бяха толкова лоши, че е била на косъм. А се разболя само 3 дена преди да постъпи! Лекарите са й казали, че сега грипът бил такъв, че предизвиква пневмония на 3-ия ден. Така че се пазете. Желая ви здраве!  bouquet

# 6
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
пробвай и това: 1 беб. бурканче мед+1к.л. синап/стрит на брашно/+ 1к.л. ленено семе/ стрито на брашно/+1 к.л. джинджифил/ пак на брашно/
 смесва се и се яде 3-4 пъти дневно
тези съставки / освен меда/ можеш да намериш в аптеката
тази рецепта може да се ползва и при бронхит.
успех!
 
PS: забравих да кажа, че за възрастни удвояваме синапа, лененото брашно и джинджифила

# 7
  • Мнения: 511
я идете да ви чуе пидито че наистина много е лош вирусът.правиш си чаи от 6 локума 6 счукани ореха с черупките и 6 лукчета.вариш в 500 гр вода и подслаждаш с мед.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Снощи пихме мляко със сода и мед, и спахме много по-спокойно (но тази сутрин пак си бухам като магаре).
Благодаря за рецептите, ще си ги запиша... Само не знам как се пие чай със счукани орехи с черупките newsm78

# 9
  • Мнения: 408
Цеди се  Laughing
Тъкмо щях да пускам тема, че и каката е на същото дередже. Вече цяла седмица е с мъчителна кашлица. Откриха и стафилококи в гърлото и стрептококи в носа. Пие Зинат, АСС и Кларитин, обаче не минава и не минава. Денем е добре, но през нощта раздразни ли й се гърлото и няма спиране поне час. Иначе лекарите казват, че само й е грубо дишането - през ден сме по различни доктори. Направо се чудя как да й помогна, че и сега е при дядо си в Жеравна, а там е по-трудно снабдяването с лекарства  Sad.

# 10
  • Мнения: 43
при такава кашлица на нас ни изписват сироп-Салбутамол.Той е за пристъпи .Но аз правя и онзи сироп -лук,захар и вода.За 1 ден успокоява кашлицата

# 11
  • софия
  • Мнения: 163
при такава кашлица на нас ни изписват сироп-Салбутамол.Той е за пристъпи .Но аз правя и онзи сироп -лук,захар и вода.За 1 ден успокоява кашлицата
А как се прави този сироп. Сигурно съм пропуснала някоя полезна тема. И става ли за малки деца/3год/?

# 12
  • Мнения: 43
Моето дете е почти на 4 години.сиропа го правя така-нарязвам 1 глава лук,1 чаена чаша захар,1 чаена чаша вода.Всичко слагам да заври до омекване на лука.Оставам малко да изстине.прецеждам го.Давам по 1 супена лъжица през 4 часа.Това го знам от форума.Много съм доволна

# 13
  • Мнения: 819
Правят се смес от равни части масло,мед и 1-2 ч.лъжички хлябна сода.Взема се по няколко пъти дневно,мисля,че преди ядене.Има ефект.Успех!!!

# 14
  • Мнения: 1 883
Сухата кашлица на големия му минава само от този чай: 1/2 дюля със семките, 1 ябълка, 1 счукан орех с черупката, 1 глава лук, 1-2 лукчета.Тези неща се заливат с 1 л. вода и се варят докато не стане 1/2. След това подслаждаш с мед и лимон.Синът ми пие по 3-4 чая на де н и много му помага.Последните два пъти когато кашляше ,още на 2 ден и му спираше кашлицата. Даже сам си иска от чая. Можете да опитате.Дано по бързо се оправите.

Общи условия

Активация на акаунт