до кааква възраст ще гледате децата?

  • 1 846
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте.има ли мами които смятат след годинка и половина да дадат децата си на ясла. и ако сте ги давали какво ви е мнението дали заслужава, и вярно ли е че се адаптират по лесно от колкото ако станат по голями т.е. на 3. дали въобще е добре да ги даваме на годинка и половина на ясла,претеснявам се от боледуванията.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Аз,няма да я давам на ясла.Като стане на две години ще наема жена да я гледа,а на три живот и здраве отива на градина Peace

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря си дадох на ясла на 1 год и 9 месеца,през септември.Никакъв проблем,плака точно 2 дена.С голямо желание ходеше.Според мен много зависи от госпожите и лелите в групата.
Сина си ще гледам до 3 годинка,после на градина.

# 3
  • Мнения: 990
Аз мисля на година и половина да ги запиша на ясла.Притеснявам се единствено от боледуванията.За адаптирането мисля ,че ще им е по-лесно защото са двама.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Много ми се иска до предучилищна възраст, стига да имам тази възможност

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Забравих да напиша,че много малко дъщеря ми е боледувала,докато беше в яслата,а после и в градината.Нищо сериозно,леки хреми и кашлици.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 283
Мисля, че ще ми се наложи да дадем все още ненаправеното ни дете рано-рано на ясла. Както и да го въртя и да го суча, не виждам как да стане иначе. Аз и сестра ми сме ходили от малки на ясла, пък станахме хора, е, брата не го даваха много, ама и той пък малко глезльо излезе, та нямам засега лоши мисли в тази връзка. Що народ от малки на ясла са давани... Най-добре ще е да се гледа до две годинки поне, ама откъде парички  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 14 637
Каката я дадох на ясла на 1 г. и 11м. и много бързо се адаптира. Сега в градината е първа, тича вътре. Да не ви описвам колко стихове, песни, рисунки, сценки-всеки ден нещо научава. Аз не смятам, че е полезно и за детето и за майката да са години наред залепени едни за друг. Децата си имат нужда от своя среда, а майката от социално и професионално развитие. Ще видите като ви пораснат малките бебчета след година и нещо, живот и здраве.
 

# 8
  • Мнения: 701
Би ми се искало да си гледам детето колкото се може по-дълго,но ясно осъзнавам,че е добре за него от самото начало да свиква с хора и да се учи да установява контакти и с други хора освен тези от и около семейството.

# 9
  • Мнения: 390
Мисля да я пусна на година и нещо.ДА,виждам много дечица около мен колко добре се адаптират  и има огромна разлика с детенцето преди и после...Ами за заболяванията-то дали ще го пазиш до после или сега-все ще е болно някой ден,особено ако няма добра  имунна система.Имаше едно момиченце дето до 2.5 годинки се държеше за полата на майка си и не говореше с никой-ако някой го заговори се криеше... Stop

# 10
  • Мнения: 85
Нямам намерение да го давам на ясла. Ще го гледам докато стане на 2г., след това ще взема майка ми да го гледа. Когато стане на 3г. ще го запиша на градина.

# 11
  • Мнения: 5 393
През Септември живот и здраве Иво ще е на 2 години и смятам да го дам на ясла.Реших го постепенно, защото видях, че вече му доскучава да си играе с мен или с майка ми по цял ден.Вече му е интересно с други деца, смее се и си играе, но нямам възможност всеки ден да го събирам с дечица.Ще пробвам на есен и ако му хареса -ще го оставя.Ако не-аз и баба му ще го гледаме до 3 годинки и тогава -на детска.

# 12
  • Мнения: 393
 Дъщеря ми тръгна на ясла на 1 год. и 2 месеца.Хич не ми се искаше,но получих страхотно предложение за работа.Тя ходеше с голямо желание,стана много по-контактна,но пък тогава се разболя за първи път.Много често ми боледуваше,тъй като много родители пращаха децата си болни на ясла с торбичка с лекарства.
 За синът ми още не съм решила,но може би и той ще ходи на ясла като стане на годинка и половина.

# 13
  • Мнения: 1 183
Още е много рано да казвам за нес,но ми се иска като стане на година и осем,девет месеца да я запиша на ясла.  Wink

# 14
  • Мнения: 1 044
До навършване на 3 г. и тогава на детска градина. Пак ще боледува, но според мен е друго да боледуваш на 3 г. и друго на 1 г.

Общи условия

Активация на акаунт