при вас как е било?

  • 1 229
  • 28
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте момичета искам да споделя нещо, защото просто съм бясна. Роднини на мъжа ми непрестанно се обаждат да ни канят на гости по разни техни си поводи вечерно време - в час крайно неудобен за бебе. Аз като им казвам, те почват едва ли не да ми се карат, да ми казват, че бебето било голямо, да го взимам и такива неща. Или пък - защо не го оставиш на майка ти - тя не стига жената, че идва да помага с едно - друго ами да я ангажирам и заради техните простотии. Направо не издържам - те ще ми кажат какво за моето дете е най-добре.Кажете ми как да се справя - вбесяват ме - обясних го с думи прости, любезно им казах, че няма да дойда, защото бебо няма пир кой да е ,а те продължават да настояват тогава мъжа ми да ходел да ги уважи. Та все пак не мисля че и той трябва да ходи. Кажете ми как да им обяснявам вече - прости ми писна от нетактични хора, които не могат да мислят. Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 6 181
Така е, каквото не ти е на главата за него не се сещаш. Аз имам много добра приятелка, която просто не разбира как понякога ме върти колелото и не ми остава нито време нито сили за среднощни гуляи.
Има и нещо друго, ако мнооого ти се ходи някъде, все ще измислиш нещо (дето се казва светът ще преобърнеш за вариант), но предполагам тези "нетактични хора" не са ти най-приятната компания и затова още повече се дразниш.
А като прибавим, че и искат ти да си останеш да си кукуваш с бебето, а мъжа ти да ходи да пие с тях те разбирам.
Вариант за справяне е ти да им звъниш в почивните дни сутрин когато се събуди бебето - по някакви си твои поводи  hahaha

# 2
  • Мнения: 701
Аз си мисля,че въобще ама въобще не трябва да им даваш обяснение.Разбери се с мъжа ти.Уточнете какви трябва да са нещата и дали сте на едно мнение по въпроса.Това е най-важното.
Разбира се не казвам,че не трябва да оставяш понякога детето на майка си,но в крайна сметка не трябва да се и прекалява,нали.

# 3
  • Мнения: 390
Разбирам те, ама много добре WinkСъщата работа...

# 4
  • Мнения: 5 393
Аз лично си ходех на гости с бебето.Носех го в кошницата за кола, кърмех го на поискване и сменях памперси в някоя стая.Естествено ,не е било всяка вечер и не сме стояли до прекалено късно-примерно до към 10 и 30.
Накарай ги да ви уведомяват няколко дни по-рано за някое мероприятие и се разберете с мъжа ти-ако трябва само той да отиде.Защо не искаш и той да ходи? Не на всичките, но какво лошо има да уважи някое събитие организирано от роднините му?Иначе за карането не съм съгласна-никой не може да ти казва как да си гледаш детето.Съветвам те да поговориш с мъжа си и да не се дразниш.Радвай се на бебо и си го гледай.

# 5
  • Мнения: 268
Не хаби нерви, а накарай мъжа си да си овладее роднините Peace. Ти не се разправяй с тях, защото очевидно не те разбират и каквото и да кажеш, все ще излезеш лошата. Поговори с него обаче и го накарай някак си да им втълпи, че тяхната работа няма да стане! Успех! Sunglasses

# 6
  • Мнения: 46 508
Нямам проблеми в това отношение, навсякъде я водим с нас, тя по принцип заспива към 24-1 часа, купонджийка с една дума  Mr. Green

Виж, ако мероприятието е преди обяд отказвам, без никакво притеснение, от една страна нямам на кой да я оставя, от друга- и аз спя до тогава  Laughing

Не се води по другите, направи го, както на теб ти е удобно Peace Ако пък имаш на кой да оставяш детето- забавлявай се Grinning

# 7
  • Мнения: 272
По същия начин както при вас. Но аз си правех нещата да са удобни на мен и не давах много обяснения.  След 4 месеца повтаряне - свикнаха! Само споко, в крайна сметка детето ти е по-важно и що са събирания все са пред вас Peace

# 8
  • Мнения: 417
Много ми е познато Peace
Не се нервирай!Пускай го мъжът да ходи ако иска,а ти все някога ще си го върнеш.

# 9
  • Мнения: 2 271
Говори с мъжа ти.Разберете се,но щом не ти е приятно- не ходи!

# 10
  • Мнения: 8 769
Ако принципно не ходите никъде с бебето и не желаете да го вземате-просто обяснявате с думи прости, но категорични, че бебето (не виждам лентичка, не знам колко е голямо) има режим, и смятате да си го спазва.
Понякога, когато на мен не ми се ходи някъде (при роднините на съпруга ми) отива само той, така отбиваме номера и никой не смее нищо да каже. Случвало се е да подпитат не може ли майка ми да го гледа (защото знаят, че тя гледа децата ми), но оправданието е, че тя има заета вечер. Точка.
Ако ли пък и двамата не желаете да ходите-просто обяснявате, че не може само един да стои да го гледа.
Абе не е задължително изобщо да се обяснявате в същност. Казвате, че не може и с това решавате проблема.
Когато поотрасен малко, ще дойдем, стринке, не се притеснявай.... Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 137
По принцип вече сте големи горе-долу та можеш да го взимаш с вас като ходите някъде.При нас нещата са следните:Моите родители ни канят на обяд в събота или неделя купили са си креватче и ние след като се нахраним към 11 отиваме при тях.Първо се разхождаме в парка(защото живеят близко до него)а поле сме при тях аз там си го храня преобличам-всичко и се връщаме в къщи късно към 9:30 за къпането.Бих те посъветвала да им кажеш да ти създадат някакви условия при тях ,за да може по -често да ходите и да е в удобно за вас време през почивните дни когато не сте на работа.Това е нормално да искат да видят бебето(ама както слушам май мъжа ти повече,щом искат да оставиш бебето) newsm78то е редно за него да се натискат HugИ аз всяка събота и неделя си мисля ,че ще си почина ,да ама - не така само обикаляме и не остава време за почивка,но се връщаме уморени,но доволни.Наще ни канят на обяд и не се налага да готвя,пък и сме толкова преяли -че не вечеряме също!!!!1Поздрави и дано нещата се оправат
п.с. родителите му ревнуват нали сега синчето им е женено, а пък и има дете как така не обръща внимание на маминка..... hahaha Joy

# 12
  • Мнения: 1 216
Най-важното в тази ситуация е с мъжа ти да сте на една страна, за да не разправяте заради роднини. Ясно е, че ще ви съветват и ще ви се бъркат, но поне да не си хабиш нервите напразно. Бори ги, отнема много търпение и време! Понякога цял живот Whistling

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
Съобразявай се с нуждите на детето и изтъквай тях като причина  Peace Щом не ти се ходи - не ходи, съответно обсъдете с мъжа ти неговата позиция по въпроса.

# 14
  • Мнения: 1 364
Вземам я с нас навсякъде. Заспива към 22,30-23 ч. така, че дотогава стоим без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт