Въпросче за сокчето.

  • 1 357
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
От седмица даваме на Калина сок от ябълки.За целта още преди да родя си купихме кухненски робот.Но педито ни каза да рендосваме ябълката на пластмасово ренде,защото така се запазвали най-добре полезните вещества.Засега добре,ама като минем на морков или като започне да пие повече сок #Silly
На какво правите вие сокчетата.А,и кога започват да пият по 30мл,и след колко дни да въведа следващия плод???Извинявайте за обърканите въпроси,но нищичко не ми е ясно вече,а никъде не е обяснено подробно.
И малко off-как третирате петната от соковете,че от тази ябълка всичките ни дрешки са изцапани и нищо не помага,а доколкото знам моркова цапа повече Laughing

# 1
Аз започнах направо със смесен сок от ябълка и морков.Рендосвам ябълката и моркова на най-ситното ренде, след това прецеждам сока през двойна марля или кърпичка.Наистина кърпичката се боядиса, но аз я използвам само за това.Когато давам сокчето, слагам лигавник. Embarassed

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз си ги правя на сокоизтисвачката.Витамините се губят при топлинна обработка,не при цеденето!По-натам като почне да пие повече сокове,наи-малко да получиш тендовагенит.Майките масово дават сокове на Хип,да не мислиш че ги цедят на ръка............Ти си знаеш...само ти казах как ги правя.
 Най-добре се изпират дрехите със Сано максима сенситив-израелски,хипоалергичен!

# 3
Витамин С се разгражда при допир с метал, за това са ти казали да рендаш на пласмасово ренде, защото на сокоизтисквачката рендетата са метални. Аз ползвам сокоизстисква, все се надявам, че металнита части са полирани, иначе се губи смисъла.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 522
Моят кухненски робот има нещо като центрофуга - пластмасова с маааалки дупчици за  да изтича само сокът отдолу в купата, а сухото вещество остава вътре в нея (аз си го плюскам с удоволствие  Mr. Green ). Всичко друго ножове, рендета, бъркалки, шейкъри са от метал, само това от пластмаса - явно точно заради плодовете.
Та соковте ги правя на него - като ме домързи имам резерв от 4-5 готови на Хипп.  Grinning

# 5
Цитат на: Tsvety
От седмица даваме на Калина сок от ябълки.За целта още преди да родя си купихме кухненски робот.Но педито ни каза да рендосваме ябълката на пластмасово ренде,защото така се запазвали най-добре полезните вещества.Засега добре,ама като минем на морков или като започне да пие повече сок #Silly
На какво правите вие сокчетата.А,и кога започват да пият по 30мл,и след колко дни да въведа следващия плод???Извинявайте за обърканите въпроси,но нищичко не ми е ясно вече,а никъде не е обяснено подробно.
И малко off-как третирате петната от соковете,че от тази ябълка всичките ни дрешки са изцапани и нищо не помага,а доколкото знам моркова цапа повече Laughing

А аз използвам най-съвременната техника - купувам от близкия магазин

# 6
  • Мнения: 1 800
А мога ли още отначало да почна да давам от сокчетата на Ганчев или на Hipp? Алекс е на месец и половина. Педиатърката каза да почваме сокчетата. Едно шишенце като се отвори  колко време може да се държи в хладилник и да се дава от него на бебето, че нали в началото се дава само по 1-2 лъжички. Мога ли примерно една седмица да давам от едно шишенце по няколко лъжички? Ние нямаме собствено производство плодове и зеленчуци, а тези, които се продават ме притеснява, че са с доста нитратни, особено морковите, които директно поемат всичко, с което се обогатява почвата Sad Така че предпочитам да давам готови сокчета.

# 7
  • Мнения: 1 180
Та за сокчетата - и аз мислех да давам вече готови, но педиатърката веднага ме отряза, че не било същото като прясно изцеденото. Имам още няколко "домашни" ябълки, но моркови купувам, сигурно екологичното на ябълката отива на кино, ама какво да се прави...

# 8
  • Мнения: 1 567
Мойта Елпида направо я захраних с настъргана на рендето ябълка...но беше значително по-голяма 5,5 месеца. Вече яде по половин ябълка, че не й стига даже...

Ако кърмиш, защо не отложиш малко сокчето Shocked  Shocked Съвременните педиатри, препоръчват, ако бебето е на кърма, да си остане на кърма. А сокчето... винаги ще му го дадеш...

# 9
  • Мнения: 10 758
Съгласна съм с Петрова.Но в началото няма нужда да използваш сокоизтисквачка и какъвто и да е уред, защото първия ден ще дадеш 1 лъжичка, втория 2 и т.н.Та не си заслужава да цапаш цяла сокоизтисквачка за една лъжичка.Вече като се стигне до 40-50 мл може, но може и да си ги купуваш.Нали за това се продават, за да ни улеснят нас.

# 10
  • Мнения: 2 784
И аз си мислех,че като сме на кърма може по-късно да започнем сокчетата,ама педито каза,да я пробвам,а ако не и хареса,да отложа с няколко дни.Като и дадох сока-все едно отрова и дадох,цялата се потресе.После се оказа,че ябълката леко киселеела.На следващия ден чак ушите и пращяха,дадох и 5-6 лъжички,вместо 2.Оттогава сме с променлив успех,в зависимост от ябълките,защото ги купувам,а някои не са много сладки.Уж слагаме лигавче,ама така махаме с ръце,а отскоро и духаме в лъжичката,че чак и аз ставам в капки,а татито се хили злорадо Twisted Evil Доколкото знам купешките сокчета,а и пюрета,като ги отвориш,трябва да ги използваш максимум до 48 часа,така че,засега,не ми вършат работа Sad
Биби знаеш ли,че май и нашия робот има нещо като центрофуга,ама аз още не съм я разучила.Леле,че съм загубена Shocked

# 11
  • Мнения: 229
Ванеса е на 2м и половина, на нас също ДжиПито ни каза от началото на втория месец, да пием сок от ябълка (първата седмица и изцеждах, но сега вече втора сме на Ганчев, малките те са за след 9 седмици) първите дни давах 2-3 лъж. Сега около 20-30 грама на два приема. Отвореното сокче го държа в хладилника до 48 часа. Сега педито ни препоръча да започваме с 1-2 лъж на ден плодово пюре от ябълки, кайсии. Днес и дадох една лъж. беше много доволна.  Yum   : Лекарката ни препоръчва вече да се захранваме, а тук всички майки казват че са още само на кърма (а някой бебоци са вече по на 5 месеца при това, и вода дори не пият). Изчетох статиите тук, половината препоръчват именно това, само кърма, а други точно съветите на педито. Кой да слуша човек не се знае. Каката (5 год.) съм я гледала както препоръчва лекарката сега, и от 6тия месец беше на детска кухня, идеално се хранеше. Сега съм пред дилема. Thinking

# 12
  • Мнения: 2 784
ssiiss,ние сме на вашата възраст(Лентичката ми прави проблеми отскоро)Не е ли много рано за пюренца още.А сока като е в по-голямо количество с биберона ли го даваш?Аз пробвах 10мл. да дам с биберон-голямо плюене и мръщене беше.С биберон пием само вечер,когато се дохранваме с млякото изцедено сутринта.

# 13
  • Мнения: 2 784
А втория прием следобед ли е или още на следващото хранене?

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не искам да споря с педиатрите ви (това е за ssiiss и Tsvety), но може би ще ви е интересно да прочетете това:
Цитат
Question: Can fruit juice give my baby diarrhea?

Answer: Yes, too much fruit juice can cause diarrhea. That's because many juices contain sorbitol, a nondigestible form of sugar. Excess sorbitol levels cause the body to try to dilute the sugar by pulling water from the bloodstream into the intestine, which causes loose stools. That's how prune juice, which is high in sorbitol, works. Apple, pear, peach, and cherry juice are also fairly high in sorbitol.

Adults can't digest sorbitol either, but baby's bodies are smaller, so the effect can be more pronounced, especially if you give your baby too much juice. Keep in mind that until your baby starts eating solids (at age 4 to 6 months), you shouldn't give him juice at all — breast milk or formula is all he needs. Once started on solids, he can have fruit juice in a cup, but only about 4 ounces a day. More than that can ruin his appetite for other nutrient-rich foods and cause tooth decay.

Взето е оттук: http://www.babycenter.com/expert/baby/babyfeeding/9232.html

Общи условия

Активация на акаунт