Към мамите, раждали в Майчин дом

  • 1 583
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
Задавам няколко въпроса от името на мама, която няма достъп до нашият форум.
1. Има ли възможност бебетата да бъдат при майките след раждане?
2. Тоалета на бебетата пред майките ли се прави, или в отделно помещение? В смисъл, дали сестрите показват на майчетата какво и как се прави, как се къпе бебче, как се мие дупе и т.н.
3. Ако отговорът на въпрос № 1 е Не (звуча като даскалка Stuck Out Tongue ) и е възможно бебето да бъде при майката само във ВИП стаите, колко са те?
Миии, това са въпросчовците.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
само да уточниш за какво раждане става дума - вагинално или секцио, има разлика и за бебетата
ако е секцио - веднага се включвам с отговорите.

# 2
  • Мнения: 370
Ех, тебе чаках- ти си признат капацитет по Майчин дом. И не само. Девойката до момента е за секцио, ама то и аз бях така, пък успях да си родя нормално... Така че- давай за секцио, пък нормалното ще го измислим  Laughing.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
След секциото родилката се привежда в реанимация(по принцип трябва да е там до 24часа след операцията). По време на престоя си там не вижда бебето. То е на 7(май) етаж.
След като свърши престоят й в реанимацията я качват на 7-я етаж и там е в стая с още 2(говоря за обикновена стая). Лио ще се включи с описание на ВИП-а Simple Smile.
Бебетата се дават в 7, 10, 13, 16, 19, 21ч. (за 1/2 час ). През останалото време са в бебешкото отделение. Какво им се случва там е огромна загадка  #Crazy . Но въпреки всичко бебетата са винаги сухи и с чисти чаршафчета. Събота-неделя цари малка анархия в отделението, така че бебетата поседяват и по около час при майките.  Grinning
Това се сещам -  питай ако още нещо я интересува бъд. майка!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 651
Мога да се включа за физиологичните раждания....След раждането ако всичко е минало нормално и няма нужда от извънредна лекарска намеса си стоиш 1-2 часа в следродилна зала( в повечето случаи съм чувала че това е коридора,при мене беше следродилна Wink ) и ти дават бебока в момента в който тръгвате (както си на количката-носилка) за 12-тия етаж...слагат ти го на гърдите и заедно с багажа-хайде на 12-тия. Там бебчо си е при тебе нон стоп което си има и добрите и не дотам страни,ама си е въпрос на схващане и приоритети. Хубавото е че виждаш всичко което се прави с бебето. Това става в бокса до стаята на майката,но те са разделени със стъклена преграда и ти си говориш с акушерките когато идват да преобличат бебо,а ако искаш можеш да отидеш и в бокса и да гледаш ( аз лично не успявах да се дотътря дотам че се обикаляше през коридора,апък с прекрасната бродерия която имах след раждането развивах минусова скорот,а акушерките действат светкавично Grinning  Grinning ). Хубавото е също и че контактуваш с педиатъра всеки ден и можеш да си питаш каквото те интересува и притеснява. освен това си свикваш с детето,аз като се прибрах на 5-тия ден си познавах бебето с всичките му особености на този етап. Кофти е обаче че не си почиваш особено....ама...то май почивката в тоз живот свършва  с момента на раждането.... Grinning   А,да забравих най-важното-когато бебето е при тебе имаш възможност да го кърмиш по-често,ковто е ключово за понанататъшното кърмене изобщо в първите дни след раждането .детето се слага на гърдата още с качването в отделението-общо-взето гледат да го сложат да засуче до 3-тия час....
 Такива са моите впечатления....Дано съм ти била полезна....
 Успех на бъдещото мамче! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 229
Ако при нормално раждани се наложи, използването на форцепс или вакуум екстрактор , бебето и майката пак отиват на 7ет. Там бебетата са в отделно побещение и се взимат на 3 часа. Никой не ти показва как се мие или къпе, но може би ако изрично помолиш може и да се навият да ти покажат Simple Smile .

# 6
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз мога да се включа за нормално раждане. При мен обаче понеже имаше малко усложнение при раждането(пъпната връв се беше увила около вратлето не бебето) се наложи да го поставят в кувьоз за 2 дена. Кувьозите бяха в акушерската стая-срещу моята, така че ходех да си го гледам постоянно. Никой не ми е правил проблем за това-напротив. Добесоха ми го в стаята на третия ден-така хем си бях починала след раждането, а и си свикнах с бебчето още там.
По втория въпрос-гледх през стъклото как правят тоалета на бебето

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
еми да се включа и  аз, Шани е казала, вече някои неща.
та, бебета секцио - 7 етаж, да.
на 7 ет има един ВИП, ремонтиран е.
ВИП-а си струва да, но си струва, ако искаш да имаш хуава баня, самостоятелна, много чиста е, да, тук нищо не мога да кажа, баня, тоалетна, душ - това е предимство на ВИП-а.
Другите неща не са толкова важни според мен - сам си в ВИП-а, едно легло е, имаш ТВ, хладилник, телефон на който може да те търсят или ти да се обаждаш.
Няма проблем с посещението на роднини във ВИП-а.
Нощувката струва 25лв.
7 дни Х 25лв.
Бебето не е при майката и във ВИП-а.
Ходиш да си го чакаш на всеки 3 часа за хранене, да си го вземеш.
имаш си ключ за стаята.
Но, има едно НО, в тоя ВИП 2002г беше много студено, прозорците са много големи, едната стена е само прозорци, и на мен в началото на септ. там ми беше честно казано студено Embarassed , дограмата е дървена, въпреки ремонта (сега не знам как е обаче, може да са я сменилии).
Стаята е много голяма, северна е.
Та както казах, ОК е, ама главно за мен заради самостоятелната баня и тоалена.
Отделно в самата стая има мивка (допълнително), освен в банята.
ами това е за ВИП-а на 7ет.
ако имаш още въпроси - питай, на линия съм Sunglasses

малко по въпросите,че сега пак ги прочетох, бебета секцио в Майчин Дом, не са при майките през 7-те дни.
Това е правилото там, за изключения не съм чувала, поне през моя престой.

# 8
  • Мнения: 639
И аз да допълня за Вип-а на 7 етаж - има два стола, нощно шкафче, хладилник, телевизор ( с дистанционно ) , мивка с огледало в стаята и баня с тоалетна. Поправка - дограмите не са дървени , а алуминиеви от хилядадеветстотин и балканската . Хладно е и няма проблем да си донесеш една печка ( малка, разбера се  - аз си бях взела една тип "духалка") - аз родих на 26.11.2004 година. малко от тази стая можеш да видиш ето тук :http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=showMyPhoto&albumID=258596570&photoID=258600102&security=emglsK
На повечето ти въпроси са отговорили, Вип-овете в МД за родилки са два - един на 7 етаж и 1 на 12, но при изрична уговорка с някой лекар можеш да ползваш и вип стая на друг етаж (5, 7, 10) и да ходиш да си храниш бебето на седмия етаж ама е много сложно..

# 9
  • Мнения: 717
Мисля, че във всички стаи е еднакво студено  Sad  Бебетата не са при майките, но акушерките добре си вършат работата. А и сега си издокарали в едни нови дрешки - всички бебоци са много сладки в тях. Акушерките показват ако ги питаш, иначе никой не се занимава, особено ако има много родилки.....

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
Нощувката струва 25лв.
7 дни Х 25лв.
........................................
малко по въпросите,че сега пак ги прочетох, бебета секцио в Майчин Дом, не са при майките през 7-те дни.
Това е правилото там, за изключения не съм чувала, поне през моя престой.

Лелееее, голяма евтиния там бе! Тук във Вип-а на АГ е 50 лв. на ден! Rolling Eyes и 350 лв. за избор на лекар. Така ми казаха. Но следущата седмица ще ходя да проверя лично.
За мйаките и бебетата разбрах,че първите три дни не си виждаш бебето! Shocked Направо съм шокирана! Що за идиотизъм!

# 11
  • Мнения: 3 663
Аз само мъъничко допълнения да направя Simple Smile
Въпрос 1: ако е нормално раждането бебето е при тебе, ако си секцио - няма начин, даже и във ВИП-а. Дават ги само за хранене - сега времетраенето е 50мин Simple Smile ако го завозиш по-рано ще го приберат, но не дават да се бавиш след определеното време, освен ако акушерките  не си сменят смените Simple Smile тогава се замоткват винаги Simple Smile
За мен лично е много по-добре бебето да не е при майката след раждането и да го дават само за хранене. Но това е въпрос на лично мнение Simple Smile
Въпрос 2: (това за 7я етаж важи, за етажа на нормално раждалите мами не знам) - тоеалетът се прави в отделно помещение, майките нищо не виждат, не им се показва нито смяна на памперси, нито къпане. Акушерките там са екстра - вършат си чудесно работата според мен - бебетата са винаги чисти и сухи (поне аз докато бях там две седмици имам такива впечатления)
На изписването ми показаха и обясниха всичко - смяна на пампи, как да се къпе в началото, кога да се дава вода, препоръки за режим, за хранене, за сън, за обличане, за температура в стаята - всичко каквото се сетиха те и каквото аз питаш.
Аз не бях във ВИП, а в стая в другия коридор, а там пък беше страшна жега - парното на мах, през прозореца напича... ..отваряли сме прозорците преди да вземем бебетата да не ги уморим от жега Simple Smile
Инфото е от ноември м.г. както се вижда от лентичката ми  Simple Smile

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
абсолютно никаква промяна от 2002г значи, само Една промяна, както чета има и то съществена, 2002г бебета трябваше да се връщат след 20 мин точно., сега Тони, казва 50 мин #Milti , което е много положителна промяна.

# 13
  • Мнения: 4 629
Аз вечно се бавех с връщането на бебето ми и не са ми правили проблеми. Бях в обикновена стая на 7-ми етаж и съм доволна от гледна точка на това, че си имах компания още 2 майчета. Във ВИП сама щях да се побъркам. Ама пък банята и тоалетната на ВИП-а са си голямо предимство. Та зависи какъв тип човек е приятелкатата ти и дали би искала да е сама в стаята си.  Но на мен изобщо не ми допада това, че бебетата не са при майките и се взимат под час, ама нищо не можах да направя по въпроса. Ядосвам се,че това не го знаех преди да родя, ама за слеващия път ше си знам  Wink

# 14
  • Мнения: 3 663
Между другото имаше и една акушерка дето все се опитваше по-раничко да събере бебетата Simple Smile обаче имаше лошия късмет един път да дойде да ми го иска по-рано точно когато взех бебето си в стаята за пръв път от 7 дни и след кратка словесна схватка бързо бързо се отказа и това повече и не се и повтори Simple Smile
Иначе ги дават за 50мин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт