Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Малчо повече си е харесал лявата гърда и ми се струва че тя прави повече мляко. Възможно ли е това и какви са евентуалните последици за производството на мляко?
Благодаря Ви
 Heart Eyes

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 811
Възможно е и даже е очаквано Simple Smile
Като всички части, които са по две в човешкото тяло, гърдите ни се различават. Нормално е едната да прави повече мляко (но най-вероятно като състав и вкус е еднакво), като при нееднаква стимулация количеството може доста да варира.
Разрешение е бебето да се слага и на двете по равно, въпреки че може да има други предпочитания (някои бебета предпочитат лявата гърда, защото там чуват по-ясно сърцето на майката, познат ритъм от утробата). С времето най-вероятно ще свикне и няма да прави такава разлика.
А по принцип има жени, които кърмят (някои - много дълго) само от една гърда (при невъзможност да се кърми и от двете поради стечение на обстоятелствата, операция на другата гърда и т.н.) без никакъв проблем Simple Smile За това имаме по две в случая.

# 2
  • Мнения: 950
При мен все още е така. Едната гърда произвежда почти два пъти повече кърма от другата.

# 3
  • Мнения: 59
Бу е обяснила добре процеса като напълно естествен. При мен също е така от самото начало, дясната гърда произвежда повече мляко, но винаги съм редувала по равно и двете гърди.

# 4
  • Мнения: 204
И при мен лявата произвежда повече мляко. Редувам ги и двете по равно.

# 5
  • Мнения: 5 178
Да, при мен от едната излизат 60-70 от другата 80-90 мл

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Благодаря ви за отговорите, момичета!   bouquet
Опитвам се да редувам гърдите на всяко хранене, но забелязах че мъничето прекарва доста по-дълго време на лявата гърда...
Май там е по-топличко и мекичко  Heart Eyes Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт