Иска само филмчета

  • 1 259
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Синът ми е на 2г. и още със ставането си се лепва за компютъра. Включва го, сяда пред него и чака ... когато го взема, настава голямото тръшкане и пищене. Опитвам се да му обясня,че първо трябва да се измие, да закуси и т.н., но всеки път са едни борби... ooooh!
Когато е при майка ми, изобщо не се сеща за Пух, Телетъбисите и другите му любимци, но вкъщи само това иска да прави. Има толкова играчки и собствена стая, но предпочита да гледа филми на ДВД-то  или на компютъра.
Не зная, това някакъв период ли е..що ли...?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Точно същата е ситуацията при нас. Обича да гледа обаче филмчетата на Бейби Айнщайн. Аз обаче пробутвам закуската с филмчетата иначе не ще да яде. В яслата няма никакви такива проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 840
И моят обича.
С тъга трябва да призная, че ги предпочита пред книжките.Книжките само ги разглежда, не изпитва влечение да му чета.Вече е на 4 години, сега е открил едни по-хард игри, които баща му му качи на компютъра - кара коли, направо е ужас.Иначе Картуун нетуърк му е любим канал - зяпа като хипнотизиран и "говори" на английски Mr. Green

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Синът ми е на 2г. и още със ставането си се лепва за компютъра. ....

Ако можеш намери време да си играете заедно. Или четете някакви книжки с картинки. Моята щерка (2г 6м) много обича да гледа филмчета, но гледаме да я поограничаваме (по едно време гледаше по два-три филма. но сега ги намали).  Ако му намериш някое друго занимание, което да му е интересно, по бързо ще остави филмчетата.

# 4
  • Мнения: 416
Според мен сега е идеалния момент да започнете да му четете приказки smile3529.Така ще му отвлечете вниманието от компютъра,пък и не е много полезно за детските очички  comp03.По едно 30-40 минутно филмче на ден според мен е ОК,но повече... newsm11 newsm11 newsm11
Имах същия проблем с моят син,но бързо-бързо го отучих от компютъра.Попаднах на едни книжки на издателство ПАН,които са достатъчно кратки,за да не го оттегчат и с много хубави картинки(не като онези,които не можеш да разбереш прасе ли е куче ли е).Поредицата се казва "Чудни приказки".
Опитай да му отвлечеш вниманието от компютъра като редите пъзели или оцветявате книжки  smile3523- така ще научи цветовете по-бързо.Според мен е достатъчно голям за тези занимания!И успех! smile3525

# 5
  • Мнения: 1 364
Моята дъщеря също обича да гледа филмчета. Преди градината гледа 2-3 серии за Франклин, ако няма време започва да реве.
Вечер още от градината ме пита дали ще й пусна Франклин, Барбароните или някое друго филмче.
Като е топло сме на вън и не се сеща толкова често за DVD то.

# 6
  • Мнения: 8 999
Какво да ти кажа! Отворила си кутията на Пандора и сега ще си патиш - това е. Моите деца от 2-3 месеца насам откриха тази чудесия компютъра /дъщеря ми е вече почти на 7 г./. Филмчета пускам на видео или дивиди, но мисля, че телевизорът не е толкова вреден като компютъра /сигурна съм, че ще заспорите с мен, но истината е, че като е по-голям и по-далеч екрана, в много случаи, когато гледат нещо за втори и трети път, не се съсредоточават така, както биха го правили в монитора на компютъра - разсейват се, играят си, дори понякога излизат от стаята/. За успокоение ще ти кажа, че това си е някакъв период, убедена съм, че след известно време интересът й ще отслабне. Идва лято - по-често сме навън, отколкото вкъщи пред екрана. Не го намирам за много притеснително.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Незнам дали е период,но нас ни държи пета година  Mr. GreenКомпютъра и ДВДто са ни любимите играчки.Е вече по-лесно се разделя с тях,но не защото са му омръзнали,а защото знае,че не трябва да прекалява защото ще си развали очите.Преди това беше фен на книжките,беше научил наизуст всички книжки,които му бяхме чели,а сега не може да запомни два реда Rolling EyesА да добавя,че имаше период в който и на вън не искаше да излиза.

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Това е болната ми тема. Целодневно, когато си е у дома иска да се въртят филмчета и то едни и същи. Вечер са дълги разправии, когато искам да си пусна телевизия. Може и да не ги гледа, но да се въртят. Знае ги наизуст вече, то и аз ги знам  Tired
Преди страстта му беше компютърът, не можехме да се намърдаме от него, играе си, отваря си има един любим сайт, там си зяпа... Това поотшумя, сега телевизия, какво ще е следващото - не знам!
Спасението ни е да ходим навън, тогава зарязва филм и компютър и хуква, винаги е готов за разходки, ама нали все пак от време на време сме си вкъщи...
Дано е период, че аман от Франклин, Колите и прочие...

# 9
  • Мнения: 1 134
При дъщеря ми също имаше подобен период. Засега е овладяно положението и печелят книжките и разходките. Филмчето е едно на ден.
Според мен не трябва да се допуска за дълго време подобно прекаляване, защото после ще е много трудно нещо друго да му спечели вниманието. Има доста атрактивни играчки за момчета, интересни книжки и игри, на които можете да играете заедно.

# 10
  • Мнения: 5 468
Имаме едно раздрънкано видео, което влезе в употреба, от около 1 година. Дадоха ни цял кашон с касети и Гери стана луд фен на Шрек, Цар Лъв, Том и Джери и кой ли не... Аз - също. Нямам избор. Радостното е, че вечер заспива с тези филмчета, без никакви уговорки и прочие. Стане ми тъмно, доспи ли й се... включва си видеото, пъха една касета и ляга в чувала Simple Smile.
На компютъра също сяда, играе на някакви игри в заигравка.ком и дечица.ком, но я гоня постоянно от него..., много съм  против да седи пред компютъра, пиклеш на 3 години... И за очите, и за мудността, и за какво ли не...

Сега искам в тази тема да изкажа възхищението си от детското филмче "Бамби". Ама толкова да ми харесва..., Гери го гледа почти всяка вечер преди лягане... такова нежно и точно за деца от 2 до към 4 години. Препоръчвам го на всеки Peace.

# 11
  • Мнения: 14 654
щом си преценила, че филмчета трябва да се ограничат- направи го. какво като се тръшка, ще се научи, че не може така. слагаш закуската на масата и докато не опразни чинията- никакви филми. може да му дадеш да избира по кое време на деня ще гледа филмчето, но да си знае, че има право на едно филмче на ден Simple Smile ако ти решиш- ще свикне, няма да има избор

# 12
  • Мнения: 1 640
 Да,познато ми е!Но аз се налагам и по обяд /въпреки протестите/я извеждам навън да играе.Още щом види вратата отворена,забравя за филмите и се сеща за площадката или Морската градина.После пък  не ще да се прибира и пак с леко "насилие" и малко рев се прибираме вкъщи.
  Ами,каквото и да й'  кажа,тя иска обратното.Явно е от възрастта-периода на отрицанието!Ама аз вече не се връзвам и си прокарвам моите планове,не ходя по нейната свирка.
 Бамби също гледа,беше завладяна от този филм,но сега приоритетни са и др.филмчета-Алиса,Пипи,Барби,...

# 13
  • Мнения: 4 406
а да, вкъщи ако позволя , ще се гледа Ну погоди по 24 часа.
пускам му по една серия вечер и край, ако иска да се тръшка, го заплашвам , че ще хвърля диска в кофата... винаги действа, но ако ми се инати, наистина ще метна филма в боклука

# 14
  • Мнения: 4 629
Повечето деца много обичат да гледат телевизия, но ние сме родителите и от нас зависи по колко време ще им отделим за ТВ  Peace

Общи условия

Активация на акаунт