Незнам дали така се казва-крусти.За кожичките по главата

  • 4 041
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Предполагам се сещате какво имам в предвид.Как трябва да се почиства главичката и с какво .
Днес докато се хранихме се загледах в главичката и видях ,че има нещо като малко "шуплички",та за това питам.

# 1
  • Мнения: 5 790
Виктория също имаше. Водих я на кожен лекар. Той каза, че не се пипат. Не съм ги мазала с нищо. Изчезнаха от само себе си. Има майки, които ги мажат със зехтин и бебешка козметика, но аз не съм ги махала с нищо. Миех я с бебешкия шампоан на Джонсън.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
педиатърката ни каза, да й мажа косицата с бебешко олио около половин час преди къпане, и да я разресвам назад, т.е. от бретона назад

# 3
  • Мнения: 1 701
В началото не мазахме с нищо, но не изчезнаха, а се увеличиха и то много!!!  Crazy Започнахме да мажем /какво ти мазане - това си беше направо киснене/ с преварен зехтин 1/2 час преди баня и изресване... Изчезнаха напълно до 6-тия мес.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
И в тази тема ще кажа от осмия ден дъщеря ми я мия с пяната за новородени на Мустела PeaceДо сега не знам какво е това крусти!

# 5
  • Мнения: 229
И ние имахме и с времето се увеличиха и тогава послу6ах свеки,която има 9деца Peace и ги махнахме с едно много ситно гребенче ...Повече не се появиха....

# 6
  • Мнения: 272
В началото не мазахме с нищо, но не изчезнаха, а се увеличиха и то много!!!  Crazy Започнахме да мажем /какво ти мазане - това си беше направо киснене/ с преварен зехтин 1/2 час преди баня и изресване... Изчезнаха напълно до 6-тия мес.

При нас беше същото. По едно време прекъснахме, но те се увеличиха отново. Посъветваха ни да ги решим до пълно премахване, т.е да няма нито едно коричка, иначи пак се появяват. Просто трябва упоритост Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 659
Има специален крем на Мустела, с който е достатъчно просто да намажеш главичката на бебето и те после сами си се олющват, но май е скъпичък. Аз лично също съм мазала с бебешко олио и след това съм изресвала, но братовчедка ми има този крем и мисля, че е доста по-лесно с него

# 8
  • Мнения: 1 371
Пробвай с Мустела- имат специална серия за това. Аз използвам шампоана за коса и тяло на тази марка, до сега не сме имали проблем.
 Wink

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Ние ги махнахме с бебешко олио. Просто трябва да намажеш кожата на главата, където има такива люспички, да изчакаш известно време, след което да измиеш косата с шампоан. При първото миене косата не става съвършено красива и бухнала, но при второто вече и идеална. Ако се налага - тоест има още корички, повтори операцията.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Няколко пъти мазах със зехтин,но свалях по малко.След банята,когато са омекнали от водата се свалят по-лесно/поне при Тери беше така/.

# 11
  • Мнения: 689
Преди баня мажа с бебешкото олио или с Дефламол, след което разресвам с гребенче в посока обратна на растежа на косъма. С дефламола има по-голям ефект  Peace

# 12
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря е на 2,9 годинии като беб никога не е имала крусти. Преди няколко месеца обаче й се появиха, защото започнахме да й сушим косичката със сешоар. Лекарката каза да не ги пипам...

# 13
  • Мнения: 270
Към втория месец,започнах да ги махам.Мажех с бебешко олио и след това с гребенчето четката на Чико.

# 14
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Ние също ползвахме за новородено пяната на Мустела /това един вид е превантивна мярка/ и крусти почти не сме имали  Peace...
Към края на 3тия ни се появиха малко, ходих на дерматолог и тя ни изписа Стелатрия/Стелатопия  newsm78 нещо подобно на Мустела /но все пак струва над 10 лв.  Rolling Eyes/, това вече е специален крем при поява на крусти ... мажехме някъде по обяд /само зоната с крустите/, кремът не е мазен и много хубаво попива и вечерта миехме главичката и така за няколко дни изчезнаха  Peace ...
Дерматоложката ме беше предупредила в никакъв случай  Naughty да не се опитвам да ги беля или насилствено отстранявам, защото има риск да останат петънца  ooooh!

А най-любопитното за пяната е, че мъжът ми има пърхот и един ден реши да я изпробва и виж ти взе, че му  hahaha понамаля   /добре че вече бебо няма нужда от нея, тати да се вреди  Joy/

Общи условия

Активация на акаунт