детегледачка от бюрото по труда

  • 1 886
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Мили момичета, някой дали е успял да ангажира детегледачка от бюрото по труда, тъй че държавата да и плати  180 лв. ? Ще бъда много благодарна ако споделите опит, опишете процедурата и дадете отзиви.

Аз имам дете на 8 месеца и обмислям шанса да използувам гореописаната законова възможност след лятото.

Ще се радвам да кажете нещо и за частнити детски ясли в София, ако знаете повече от мен Grinning.

# 1
  • Мнения: 60
Държавата да плати на някого ми се струва невъзможно newsm78
А и се замислям, този непознат човек - назначен от държавата, доколко би ти бил полезен с отглеждането на бебчо?
Аз бих избрала ясла - било то държавна или частна.

# 2
  • Мнения: 8 999
Не бих се доверила никога на непознат човек, освен ако не е препоръчан от мои приятели. Особено като се отнася до децата ми. Аз за чистачката на стълбището се посъветвах с познати, та какво да говорим за детегледачка.

# 3
  • Мнения: 21
явно никой не ще да си възползува държавната грижа Grinning
аз пък мислех, че ако евентуално се намери безработен подходящ човек...защо не.
....но изглежда - само аз мисля така Confused

# 4
  • Мнения: 494
Аз съм за!Защо не? GrinningПък и кой казва,че въпросната жена не трябва да има препоръки?Ако има такива,пак питам,защо не?Само дето за пръв път чувам,че може и да има такова нещо като детегледачка на държавна заплата newsm78...Не съм чувала,наистина,но ако някой има такъв опит,ще е супер да сподели.(според мен човек би трябвало да се възползва от държавата,която и без това хал-хабер си няма за нашите деца Close,съмнява ме да се занимава и с детегледачки...)
liglichka,защо не се обадиш в бюрото по труда,там би трябвало да знаят...

# 5
  • в Низината
  • Мнения: 705
Това, за което говориш е програмата "В подкрепа на майчинството"

http://www.mlsp.government.bg/bg/projects/Programata%20za%20maikite-201206.doc

 и двете приложения:

http://www.mlsp.government.bg/bg/projects/Prilojenie%201.doc

http://www.mlsp.government.bg/bg/projects/Prilojenie%202.doc

Нашата детегредачка вече работи чрез тази програма

# 6
  • Мнения: 494
Ха,значи имало такива неща,а?Не мога да повярвам!!!Благодаря за инфото,мен също ме интересува!

# 7
  • Мнения: 4 489
Има такива неща, да. Аз също ще назнача познат човек по същата програма, за да ми помага с голямото дете. После и с малкото ще се възползвам, за да тръгна по-рано на работа. Аз още не съм задействала процедурата, ще го направя м. май. Знам също, че работодателят на майката трябва да представи заповед за прекратяване на отпуска по майчинство, а детегледачът да не е освидетелстван в психодиспансер (трябва да има бележка).

# 8
  • Мнения: 494
Тогава два по-конкретни въпроса...В бюрото по труда по местоживеене ли се урежда всичко,(освен посочените документи) и бързо ли става,защото на мен ще ми трябва през септември?Доплащане сигурно има,нали?Лично с жената ли става договарянето?

# 9
  • в Низината
  • Мнения: 705
Тогава два по-конкретни въпроса...В бюрото по труда по местоживеене ли се урежда всичко,(освен посочените документи) и бързо ли става,защото на мен ще ми трябва през септември?Доплащане сигурно има,нали?Лично с жената ли става договарянето?

Не, няма значение в кое бюро ще стане. Ако вече си се спряла на жената, ще стане по-бързо, защото ще си спестиш интервютата с кандидатките. А за допълнителното заплащане - вие си решавате дали да давате още и колко.

# 10
  • Мнения: 21
Много благодаря за информацията и се надявам да бъде полезна на всички желаещи.

до скоро Hug

Общи условия

Активация на акаунт