търка си очичките...

  • 645
  • 9
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
здр и от мен...  Stop малката ми глезана има странен навик и незнам какво да правя.вече е на 8 месеца и постоянно и се спи.  newsm78 направи ли 2-2:30 часа и вече мранка да спи.   Confused и не е само това,нестига че и е спала ами като се събуди когато и да е постоянно си търка очичките.измивам и личицето и тя продалжава да ги търка.  Thinking това нормално ли е или нещо я дразни та да си ги търка така.моля даите ми савет или обяснение за това.   bouquet предварително благодаря...    bouquet

# 1
  • Мнения: 475
Ния също си ги търка,но само преди сън.През останалото време не.Може би трябва да се консултираш с лекар,защото явно има нещо,което я дразни.Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 555
Може да я дразни безцветния секрет, който се отделя от очичките, може пък да ги инфектирала -  то ти веднага ще забележиш всъщност, защото ще са доста червени и ще тече гъст секрет от тях. Но ако много те притеснява заведи я на офталмолог или нещо такова се казваше и там ще ти кажат най-добре ! 

# 3
  • Мнения: 941
И Алекс си ги търка,не виждам никаква видима причина за това,но се притеснявам,ако продължи ще го водя на лекар.Единственото нещо,което правя е да му промивам очичките с физиологичен серум

# 4
  • София
  • Мнения: 3 359
Че бебетата си търкат очичките- е факт, но ако е постоянно, мобе жи има някакъв дразнител.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Заведи я на очен лекар.

# 6
  • Мнения: 270
Вики,започва да ги търка,когато му се спи.Ако го прави често я заведи на очен.

# 7
  • Мнения: 729
Моника  си търка очичките когато и се спи а понякога и когато стане от сън и докато се разсъни пак ги търка.А що се отнася до интервалите между съня и моята кукла не може да стои будна повече от 2 часа.Заведи детето на преглед все пак - това непрекъснато търкане на очите може да е някакво възпаление.

# 8
  • Мнения: 574
Моника  си търка очичките когато и се спи а понякога и когато стане от сън и докато се разсъни пак ги търка.А що се отнася до интервалите между съня и моята кукла не може да стои будна повече от 2 часа.Заведи детето на преглед все пак - това непрекъснато търкане на очите може да е някакво възпаление.
Симона същоси ги търка преди да заспи!Добре е да се посъветваш с лекар!

# 9
  • Мнения: 32
Коко си търка очите и след 2 дни е с конюнктивит. Това съм го забелязала вече няколко пъти и успявам да го хвана в самото начало. Но първият път си беше доста гадно. Съветвам те да заведеш детенце на очен. baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт