Най-подходяща възраст за махане на трета сливица?

  • 889
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Онзи ден бяхме на преглед в ИСУЛ защото за пореден път тази зима децата бяха с възпалени уши............ Големият е 5 и половина , а малката е на година и половина.И двамата имат трета сливица ,разбрахме са на големия да му я махнем към май месец ,но доктора предложи и на малката да я махнат.
Само ,че аз знам ,че е хубаво да се махат някаде околу 6тата година ,не по-рано ,защото знам ,че тя се възстановявала наново............... .
И така сега се чудя ,мисля да идеми и при друг доктор!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
И така сега се чудя ,мисля да идеми и при друг доктор!

най-доброто, което можеш да нправиш Peace
първо да смениш  #2gunfire ИСУЛ, и консулт с друг УНГ.

А по останалата част от постинга ти съм писала километри постинги в темата "Трета сливица", която е около 20стр. вече и не ми се иска да повтарям.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155456.0

успех Peace

# 2
  • Мнения: 24 467
Задължилено е при всяка предстояща подобна интервенция да се консултирате с различни специалисти.
Аз съм правила такива консултации с няколко специалисти УНГ. Всички те обаче бяха категорични по отношение на следното: по принцип третата сливица и изобщо сливиците следва да се отстраняват след навършени 2,5- 3 години. Дали третата сливица е отстранена преди или след определена възраст не е толкова от значение за нейния рецидив. Организмът на някои хора просто е склонен към натрупване на повече лифна тъкан, каквато са сливиците. Аз лично съм с такава операция от 4 годишна без повторна необходимост от отстраняване. Сина ми, обаче, е с две операции.
Също така е важно и друго нещо- ако сливиците са много зле няма минимална възраст за отстраняването им. Те могат да създадат изключително сериозни проблеми, включително и хронични заболявания, като ревматизъм, сърдечни и бъбречни проблеми и т.н. Затова когато двама- трима лекари действително препоръчат отстраняване е добре такова да се направи.
При сина ми беше крайно наложително да се махне първият път третата сливица, а след година двете и порастналата отново треа сливица. Те и трите бяха хипертрофирали и се наложи да ги отстраним.
Детенце на моя позната със същия проблем обаче не беше оперирано навреме и на 5,5 години се "сдоби" с ревматизъм. Сега вече и операцията на сливиците няма да възстанови нормалното здравословно състояние.
Затова ако се налага операция- не се притеснявайте, направете я, надделейте страха си в името на доброто на детето. Ако не го направите последиците могат да бъдат изключително неблагоприятни.

Общи условия

Активация на акаунт