киста

  • 6 465
  • 12
  •   1
Отговори
Искам да ви питам:преди сосем години ме оперираха от "киста оварии". До сега се рових в нета за някаква по-конкретна информация, но не видях. Та искам да ви питам, тъй като когато ме оперираха бях на 13 години и тогава беше по-важно да ме спасят, не съм задавала въпроси.
Моля да ми обясните по-подробно какъв е този вид кисат. И тъй като тогава ми махнаха целият ляв яйчник това ще ми се отрази ли пряко при опит за забременяване. Нямам проблеми с менструацията, редовна ми е, не пия ОК, в общи линии нямам оплаквания, само ме притеснява това, че имам един яйчник и дали ще ми създаде проблеми при забременяване.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
За съжаление не знам какаво е киста оварии, но ако яйника, който е останал  и тръбата към него функционират нормално няма причини да да имаш проблеми. За собствено успокоение и като начало, можеш да си направиш изследване на репродуктиените хормони
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 259
Това не са ли оварални кисти или т.н. водни кисти?Доколкото се сещам   EmbarassedМисля,че няма да имаш проблеми ,ако всичко останало ви е наред!А аз съм зачената само с четвърт яйчник!
 Желая ви успех Hug

# 3
Благодаря за отговорите. Дано нямам проблеми

# 4
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Аз също познавам жена, която е забременяла и родила детенце само с един яйчник и всичко е минало безпроблемно. По повод кистите, гинекологът ми казва, че има около 200 newsm78 вида кисти на яйчници! Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 3 376
Киста оварии означава киста на яйчника. Това само по себе си не дава информация каква е била кистата, а само къде. Най-вероятно е била фоликулярна. Това е по-добрият вариант от другите най-разпространени кисти: ендометриалните. Възможно е, но далеч не задължително да имаш проблеми със забременяването заради липсата на яйчник. По-скоро проблеми могат да дойдат от последствията от коремната операция - да са останали сраствания, слепвания, запушвания... Рано е да си го слагаш на сърцето, но го имай предвид и ако минат 1 година опити без успех, отивай в клиника по стерилитет (а не квартален гинеколог!!!!!). Желая ти късмет!

# 6
За жалост в епикризата ми пише само киста оварии, операцията е минала без усложнения, колко кръв ми е прелята и, че шевът е надлъжен и възпалително изменен аднекс.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 381
Ако има сраствания например, те се получават след операцията и няма как да са описани в епикризата.
Има много жени, които забременяват с един яйчник.
Успех!   Praynig  Hug

# 8
  • Мнения: 186
След като веднъж си имала киста те съветвам да ходиш през 6 месеца на прегледи, че когато вече излезе веднъж има вериятност пак да да излезнат. Аз съм оперирана от киста и ми е премахнато малко от единия яйчник. После след 3 години пак имах киста и вече я махнах с билки. Пих ги половин година и пивече не са ми излизали, да пази Бог. Praynig Та не виждам причина ако ти е здрав яйчникът да не можеш да забременееш. Желая ти успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 716
Можеш да забременеш безпроблемно, но ходи на редовни профилактични прегледи, за да пазиш другия яйчник.

# 10
След като веднъж си имала киста те съветвам да ходиш през 6 месеца на прегледи, че когато вече излезе веднъж има вериятност пак да да излезнат. Аз съм оперирана от киста и ми е премахнато малко от единия яйчник. После след 3 години пак имах киста и вече я махнах с билки. Пих ги половин година и пивече не са ми излизали, да пази Бог. Praynig Та не виждам причина ако ти е здрав яйчникът да не можеш да забременееш. Желая ти успех!  bouquet[/color]
[/quote]
                                                                                                                                                                                                                           Здравей. Ако си сигурна че киститети са изчезнали от билките моляте пиши какви билки си пила.

# 11
  • Мнения: 186
Билките са : Невен, Турта, Полски хвощ, Пани лист, Котешка стъпка. Купуваш ги от аптеката и ги смесваш заедно. В малка тенджерка слагаш 700 гр. и като заври слагаш 5 с.л. от смесените билки ( или ако имаш от тези селските лъжици 3 , те са малко по-големи от нормалните).вариш 4 мин. и сваляш от огъня. Трябва да остане към 600 гр. После делиш цялото количество на 3 и го пиеш сутрин, обед и вечер един час преди ядене. Гарантирам ти, че няма да имаш кисти. Тази смес е изцяло за половите органи. Ако има нещо неясно мога пак да обясня. Гелая ви успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 521
Ходи по-често но доктор, но съм сигурна че няма да има проблем. И аз имам познати забременели с по един яйчник. Важното е да вярваш че ще стане и най-вече да го искаш.
Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт