Да попитам за Ваксините

  • 836
  • 5
  •   1
Отговори
Момичета каква е разликата от живата и не живата ваксина сега на 23 април сме на ДТК 3-ти прием,изобщо не съм в час с тея ваксини .Много ще се радвам ако ми отговорите Heart Eyes

# 1
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
До колкото знам ако вече сте на 3ти прием слагаш същата ваксина като предишните 2  Peace

Иначе при ДТК ваксините - проблем прави коклюшната компонента, която бива клетъчна и безклетъчна.
Цитирам ти инфо на достъпен език /надявам се  Peace/ от 1 брошура:
"Инактивираната клетъчна ваксина, включена в нашия имунизационен календар е с висок епидемиологичен ефект и се ползва повече от 40 години. Този вид ваксина при приложението си дават т.нар."странична реакция": повишаване на температурата, общо неразположение, лека хрема, отказ от храна, локално зачервяване, отоп и болезненост на мястото на поставянето на ваксината.Това наложи въвеждането на т.нар.безклетъчни ваксини, които дават по-слаба странична реакция и имат по-добра поносимост от страна на кърмачетата."

А за жива ваксина по-скоро говорим при полиомелита, там доскоро ваксината която поставяха при ЗК беше жива, но ако не бъркам вече и там поставят инактивирана /или умъртвена/ ... Пак цитирам "проблем при приложението на живака ваксина е развитието на парези  и парализи при изунизираните, особено при 1ви прием"

Дано съм била полезна  Peace

# 2
  • Мнения: 1 483
А за жива ваксина по-скоро говорим при полиомелита, там доскоро ваксината която поставяха при ЗК беше жива, но ако не бъркам вече и там поставят инактивирана /или умъртвена/ ... Пак цитирам "проблем при приложението на живака ваксина е развитието на парези  и парализи при изунизираните, особено при 1ви прием"



Доколкото знам,Министерството на здравеопазването е забранило живото полио.В момента се използва до изчерпване на количеството

# 3
Ваксините,които са разрешени за бременни жени са направени от мъртви микроби.Става дума за ваксина против детски паралич(под форма на инфекция),против холера,тетанус или грип.Антигрипната ваксина е важна,тъи като създадените антитела преминават през плацентата и предпазват бебето през първата му година.
Забранените ваксини са получени от живи микроби.Това са ваксините против детски паралич(през устата,под форма на течност),против вариола,рубеола,бяс,тиф,жълта треска.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ако се притесняваш, можеш да си купиш Инфанрикс и да сложиш нея.Не знам в момента каква е по ЗК.

# 5
  • Мнения: 1 353
Няма да обяснявам разликата, а само ще кажа, че при първи два приема на обикновената ваксина е излишно да се купува друга. Нашата лекарка след време сподели (след като попитах разбира се), че ако Али е приела зле ваксината по здравно каса, сама е щяла да ми каже да купя ат другата.

Общи условия

Активация на акаунт