Възстановяване след операция на трета сливица

  • 15 038
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 365
Моля мамите на чиито дечица са им извадили трета сливица да споделят как се възстановяват децата след това - могат ли да се хранят, с какво, боли ли ги много и изобщо всичко, което мислите, че би било полезно като информация. На нас това ни предстои заедно с поставяне на макаричка на едното уше и съм доста притеснена.

# 1
  • Мнения: 984
трябва да пие течности, да приема мека, кашообразна храна, моята дъщеря, на третия ден захапа един сандвич. Не трябва да тича, да плаче, не е много болезнено. При нас отрякоха яденето на сладолед, не знам как ще е при вас. Това е в общи линии, успех

# 2
  • Мнения: 5 525
Децата се въстановяват бързо. На третият - четвъртият час след операцията вече може да пие течности и да хапне мека храна. Аз си носих сок и вода в болницата и кроасан. , При различните деца болката е различна, но обикновено ги боли повечко през първите часове след операцията, и след това децата се чувстват добре.  Мария до вечерта вече не чувстваш силна болка. Не бива да тичат и скачат няколко дена.

# 3
  • Мнения: 24 467
При отстраняването само на третата сливица на сина ми, което стана около 10.00 ч. сутринта просто три часа след това не се е хранил, но към 14.00 часа пи натурален сок. След това същият ден вечеря. Веднага след операцията детето говореше и не се е налагало да вземаме каквито и да било лекарства. На следващият ден беше вече забравил всичко. Самата операция траеше точно 5 минути, заедно с поставянето на местната упойка.
физиологично на детето му нямаше нищо, просто го спрях от ДГ за една седмица с оглед да не поема допълнително бацили, все пак е налице раничка, която е незарастнала. Така ме посъветва специалистът УНГ. Също така и на нас ни казаха детето да се въздържа през първите дни от резки движения, особено скачане и тичане.
Предлага се и пълна такава, но аз лично считам, че за отстраняване на трета сливица това е безсмислено.
Съвсем друга е ситуацията при отстраняването на три сливици, тук става въпрос за истинска операция, която си трае поне половин час, на малки деца се поставя пълна упойка и има специален хранителен режим, който трябва да се спазва десетина дни. И това го минахме. Тези 10 дни са и период, през който следва да се ограничат контактите на детето с външни лица.

# 4
  • Мнения: 3 456
В темата " Трета сливица" има много такива мами. Обикновено децата се възстановяват доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт