Защо преваряваме зехтин?

  • 1 381
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
   И аз,както повечето майки,мажа бебето си с преварен зехтин.Но ,честно казано, изобщо не разбирам защо трябва да се преварява?Вие знаете ли защо?
   Дали има някаква основателна причина,заради която да не мажем бебета със студено пресован зехтин,без да го обработваме по горепосочения начин? 

# 1
  • Мнения: 865
защо въобще се маже със зехтин като се продават 100-пъти по-подходящи продукти специално за бебета.зехтинът е smile3511 за салата

# 2
  • Мнения: 5 228
Поради същата причина, поради която се преварява и водата - в случай, че има някакви бактерии, да се унищожат от високата температура.

# 3
  • Мнения: 8 769
dani1717, зехтинът не е само за салата, не се изказвай неподготвена. Позлва се и за готвене  Mr. Green
Мисля че е 100 пъти по-добре да се използват колкото може повече естествени продукти, отколкото химически такива. Специално на синът ми никое специално мазило за бебета не му помогна, освен зехтинът! Grinning

# 4
  • Мнения: 7 414
    Дани1717.Да,права си,но много от тези продукти предизвикват алергии у деца.
   А и как си лапват ръчичките......по-добре намазани със зехтин,според мен,отколкото с някой от хубавите продукти.... newsm78

# 5
  • Мнения: 7 414
Доня Туфиня,знаеш ли отговор на моя въпрос?
 Дали е задължително да се преварява?

# 6
  • Мнения: 8 769
Да, Фукла ти е отговорила. Аз също преварявах зехтина, заради евентуални бацили, микроби и прочие. Честно казано, не съм срещала, сиреч чела, научно обяснен наръчник защо и как се опреварява зехтина... newsm78 Просто всички хора знаят, че се преварява поради горната причина и това мен ме задоволи като обяснение. Мисля си, че при термална обработка се унищожават разни витамини и микроелементи, и не зная кое е по-малкото зло от тази гледна точка....

# 7
  • Мнения: 7 414
Да, Фукла ти е отговорила. Аз също преварявах зехтина, заради евентуални бацили, микроби и прочие. Честно казано, не съм срещала, сиреч чела, научно обяснен наръчник защо и как се опреварява зехтина... newsm78 Просто всички хора знаят, че се преварява поради горната причина и това мен ме задоволи като обяснение. Мисля си, че при термална обработка се унищожават разни витамини и микроелементи, и не зная кое е по-малкото зло от тази гледна точка....
     Благодаря ти!Интересно ми беше да разбера твоето мнение....
    Благодаря и на Фукла!

# 8
  • Мнения: 865
dani1717, зехтинът не е само за салата, не се изказвай неподготвена. Позлва се и за готвене  Mr. Green
Мисля че е 100 пъти по-добре да се използват колкото може повече естествени продукти, отколкото химически такива. Специално на синът ми никое специално мазило за бебета не му помогна, освен зехтинът! Grinning
сигурно порадитази причина трябва да се мажем със свинска маз.и тя е естествена.в кой век живеете бе хора #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 273
сигурно порадитази причина трябва да се мажем със свинска маз и тя е естествена.в кой век живеете бе хора #Cussing out

Хаха, май ти си тая, дето живее в друг век, щом сравняваш зехтина със свинската мас! Много ясно ти се обясни, че се случва детето, да е алергичо към мазилата, продавани за бебета!

# 10
  • Мнения: 865
о,извинете,забравих,че всички бебета са алергични.не се ли замисляте защо е така?май вие сами си създавате алергиите.

# 11
  • Мнения: 46 437
Така се стерилизира.

# 12
  • Мнения: 4 915
Аз не го преварявам. За да не унищожа ценните му качества.

Алергия към зехтин мисля, че не е регистрирана. Към химиите и в най-качествените продукти - да.
А едни от най-качествените продукти винаги рекламират "естествените си съставки". Какъв е смисълът да бутам тогава химии, щом имам най-чистото и естествено - от природата.

Другата причина да се препоръчва зехтинът е именно тази - че децата си лапат ръчичките, ако са намазани със зехтин - няма страшно.  Wink

В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink

# 13
  • Мнения: 2 550
о,извинете,забравих,че всички бебета са алергични.не се ли замисляте защо е така?май вие сами си създавате алергиите.

не се изказвай неподготвена

# 14
  • Мнения: 8 242
Никога не съм го преварявала.

Аз не го преварявам. За да не унищожа ценните му качества.

Алергия към зехтин мисля, че не е регистрирана. Към химиите и в най-качествените продукти - да.
А едни от най-качествените продукти винаги рекламират "естествените си съставки". Какъв е смисълът да бутам тогава химии, щом имам най-чистото и естествено - от природата.

Другата причина да се препоръчва зехтинът е именно тази - че децата си лапат ръчичките, ако са намазани със зехтин - няма страшно.  Wink

В чужбина се препоръчва зехтин или бадемово масло за бебешката кожа. Не съм чела никъде да споменават за преваряване.

Олио за баня или за масаж някой да преварява?  Rolling Eyes Крем за дупе?  Wink


 Hug

Общи условия

Активация на акаунт