Разделно Хранене- част 8

  • 11 988
  • 329
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Да се пренесем в новата тема за РХ- да го превърнем в нов начин на живот, а не диета и свързаните с нея ограничения и лишения. Да го съчетаем с повече усмивки, повече приятелства, повече течности, повече движение и повече вяра в успеха!
Тук си позволявам да вмъкна пролетният стих на Гери.пл./ надявам се не се сърдиш, Поетесо?!/
............Пролетта красива,
            дава усмивки
            и скрива тъгата
            и смисъл разкрива
            с храната разделна
            да бъда във живота и в играта!...

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите.

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!


А ето и една от Валя, на Демис Русо:



Привет и от мен, maxell, може ли да се включа към голямото Ви семейство, имам проблем , качила съм 10 кг., които не мога да сваля, със глад не става, ставам нервна и после ям двойно, има ли ефект разделното хранене, купих си и фигурал, някой ползвал ли го е?
maxell, добре дошла и от мен сред нас! Според мен за да има ефект РХ първо Ти трябва да се успокоиш, да прехвърлиш набързо основните идей на тоз вид хранене и да си прецениш дали съответства на Твойте възможности като воля и навици досега. Успех Ти желая, а за Фигурал не съм чувала, дано се включи някой който да Ти даде съвет!
Дани Дженкова, това че споделяш какво Те мъчи, според мен съвсем не е спам. След като има нещо което Те притеснява и държи духа Ти неспокоен, как можеш да търсиш добри резултати, колкото и да ти е здравословен режима?! В основата на извличане на добър и траен резултат от всяка диета е именно да си в хармония със себе си! Приятно изкарване на празниците Ти желая и след като има налице компютър ще Те чакаме и Теб отвреме навреме да се включваш, нали?! Кога заминавате?
Алексче, много се радвам че си изкарала добре своя цветен празник, да питам за дългоочакваният подарък или трябва да го заплануваш отделно като покупка?
Юзерче, гледам питаш за кол- вата на храната. За мен са доста важни, особено когато приемам белтъчини или някакви карбсове. единствено с течностите, плодовете и зеленчуците си позволявам по- голями дажби. Но както сме говорили и преди, важното за ефекта от РХ е удоволствието от приеманата храна. Вие със софия ще боядисвате ли яйца?
Гери.пл., приеми  моите най- искрени съболезнования. Когато жалим за близък човек, няма значение възрастта на която си е отишъл, болката си е болка както за млад така и за стар.
РеГе31, вчера стигна ли до фитнеса? И като Ти минат и останалите сесии по фотоепилацията да споделиш впечатления, моля!
Джоя, поздравления за 7- дневното РХ, успех още 2 седмици, защото нали казват че да наложиш нови вкусове са необходими мин. 21 дни. Успех Ти желая, и дано баба сготви най- вкусното агнешко за любимката си тоз Великден!
ДидиП, много се радвам за Майчето Ти, точно навреме за празника. Вие с нея ще боядисвате ли яйца, козунаци месите ли?
НелиВБ, а вие с щерката кога ще боядисвате яйцата?
Шарли, как мина фрешовият ден? Възстанови ли баланса след гостито?
Мади, а Неса ще носи ли в градината боядисани яйчица, има ли все още таз традиция?
Верче, честита Ти книжка!
...Ама за разделно хапване май нямам сили и енергия...
Мина, това от Твойте уста е неприемливо, нали знаеш?! Точно ти която кипиш от енергия и ентусиазъм да каже такова нещо не става. Така че вземи се в ръце, спамърска Лидерке и не само кафетата от водата, но и другите неща съблюдавай. За предишното ти отслабване за колко време беше на РХ, кое Те провокира да го изоставиш?
Ани33, оправи ли се настроението, прибра ли се 1/2?
Ками, къде се загуби, пролетно и красиво Цвете? Как изкарахте праника, с какво изненада 1/2?
Софи, честит Ти нов аватар!
Герганка, ще боядисвате ли яйца с Мина?
Мартеа- скромно, тихо, мълчаливо, но със силно личностно присъствие Момиче, как сте с Теа, нали не се поддадохте на вируса?
Снежи съни, започна ли Зоната или още поделяш деня си с Ори и РХ?
Исайкова, много късмет и здраве Ви желая на Вас с Кристи, и дано пролетта Ви донесе само хубави емоции.
Тилиева, нали знаеш, че след Великите празници, Те чакаме?!
Нежно Пламъче/ Soft Flame/, защо не се включваш по често сред нас, имаш богат опит?
Мария, как си с кг, успя ли да качиш някой?
Тедъ, как върви разделното готвене, върна ли се вече свекървата?
Анита79, бориш ли се още с РХ?
Туйг, как си, как върви бремеността?
Илияна на Вава, как мина Софийското турне?
Уондърфул, как сте с Йоанка? Бориш ли се още с РХ?
1st, Надинка, Лорис, Стели Мели, Креми-м, Лилиет, как сте, Момичета, весели празници Ви желая!


Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и  и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, 1ст, Декси.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Пу първа в новата тема. Калида супер ми мина деня възстанових всичко, че и килограм на долу. Така определено се чувствам по-добре, че аз започна ли веднъж да ям и да качвам нещата отиват на зле, нямам спиране. Джоя само не се разколебавай, резултат ще има, съвсем скоро съм сигурна, че ще се похвалиш със завинаги загубен някой-друг килограм. Верче браво за книжката, леко, приятно и безаварийно шофиране ти жела от тук на татък. Алекс супер ти е менюто, ще изплагиатствам. Аз например месо ям вечер, а то това не е много хубаво. Дани и аз вчера бях няколко часа в морската, много беше приятно. maxell  welcome това е правилният начин да ги пребориш тези килограми.
Аз вчера след страхотната разходка обаче май взех, че разболях малката. Снощи не сме спали от 12 часа, текат едни сополи, не е истина направо. А нали знаете при бебенца е още по-трудно, защото то не знае милото, че може да си отвори устата и да диша от там. Цяла нощ плака. Преди 1 час успях да я приспя и като се събуди ще ходим на лекар. Само дето не знам настинала ли е или е от зъбите. Оф не знам и аз, иначе няма температура, не е видимо отпаднала, бузките са червени и си играе, когато се усети да диша през устата, но... Извинявайте, че ви занимавам с нашите проблеми, ама сега за това мисля и се притеснявам. Иначе за РХ няма какво да кажа, вчера си го изгладувах деня и днес ще хапвам по-лекичко - салатка и таратор.
Хайде чао от мен и хубав и усмихнат ден  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 724
Добро утро майчета   Grinning.Шарли ,щом ти харесва менюто ми, давай мила ,нали сме тук да споделяме и да си помагаме newsm10. И аз понякога ям месо на вечеря, но се старая да не е след 19 часа най -късно и наблягам повече на рибата ,дано проблема с малката отшуми по бързо. Калида, не ме изненадаха с подарък, отидохме заедно да пазаруваме, но имахме неблагоразумието да вземем с нас и Аля,/ Тишо отказа/, и като се почна един шопинг ,не остана време да отидем до специализираните магазини .Затова решихме ,че ще отделим един ден специално, за да си изберем спокойно камера. Добре дошла на Максел и успех   bouquet.На всички желая успешен ден ,сега ви напускам ,защото чакат на опашка  Laughing. При първа възможност пак ще се включа .  Hug

# 3
  • Мнения: 194
Добре сме Калида. Напоследък не се храня особено разделно, но предполагам лятото ще ми е по-лесно. Тогава изобилието от любимите ми плодове и зеленуци е голямо. И това е основната ми храна.
Тази седмица се храним вкъщи основно със задушени зеленчуци. Зеленчуков гювеч, зеленчукова супа, зелен боб, ей такива неща.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тук съм!  Peace

# 5
  • Мнения: 402
Добро утро на всички!
Честита ни нова тема, да я пълним само с добри новини и приятни емоции!

Незнам от къде да започна, толкова сте мили, като ви прочетох съболезнованията и ми стана по-леко, БЛАГОДАРЯ ВИ! Hug

Калида, ти си невероятна, браво за добре свършената работа по новата тема и наистина се чувствам много поласкана от цитата, благодаря за оценката на скромните ми поетични възможности.

Верче, честита ти шофьорска книжка, да шофираш лесно и безаварийно.

Шарли, мила и моята принцеса е така от вчера, няма температура, играе си, но има хрема и покашля.
Днес следобед и аз ще я водя на лекар. Сиропче и капки за нос очаквам да ни изпишат. Да оздрявявате бързо!

Максел, добре дошла! Няма да съжаляваш, сигурна съм. В интерес на истината, РХ вообще не е трудно да се спазва, въпрос по-скоро на навик.

РеГе, изглеждаш страхотно, надявам се, че и така се чувстваш, защо реши да спазваш РХ?

Мина, не се предавай, имам впечатление за теб, че си много ентусиазиран човек със силна воля, не може да му се даваш на РХ.

Хайде на комплиментите:

Весели момичета,
дами красиви,
разделното хранене спазват
с усмивки щастливи
и тайните свои споделят със нас,
да бъдем и ние доволни и в час!

# 6
  • Мнения: 194
Aleks и на мен ми хареса менюто ти. То е като на доц. Байкова. И аз ще се метна на него след Великден.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 10:53 от wonderful

# 7
  • Мнения: 4 025
Здравейте и от мен!
Калида, благодаря ти за думите. За пореден път - невероятна си, профайлърке! Вирусът не ни подмина, Теа е с 8-дневна кашлица, която не се повлиява от нито едно лекарство. Не спим по цели нощи. Липсата на други симптоми, чистите й гърдички и АБКМ преди година ме накараха да се притеснявам дали не е забъркана някоя алергия в цялата работа.

За РХ - на път съм към сваляне на 3-ти кг. Нарушавам го чат-пат, но като цяло храненето ми е станало изключително разумно. РХ отвсякъде - и разделно, и разумно Grinning И се чувствам добре, преоткривам по някоя и друга стара дреха, което ми дава самочувствие, понякога по-голямо от това да си купя нова Grinning Последната ми мания за закуска (обичам закуската и това си е) - филийка пълнозърнест хляб, с пастет от жълтък и олио, покрит с резенчета гъби (слагам мариновани)... ммммм... наздраве!

Това от мен засега (да не ме забравите) Grinning
Хубав и слънчев ден!

# 8
  • София
  • Мнения: 900
Спамарулски ПОздрав от мен  Hug

Отслабнах за три месеца и беше голям цирк  Joy Joy Joy
Като загубех вяраа минавах за три дни на оная убийствена диета с яйцата и месото, сваля 3-4 килца и пак се връщах!!!

Аз трудно спазвам правила, особено, ако не са императивни  Wink

Дадох си малко почивка - качих само 6-7 килца.

Следващото лято минах да дини - три месеца ядох САМО диня  ooooh! ooooh! ooooh!
Пак свалих престижни килца, нооооо
влязох в болница с токсоплазмоза  Sick

До сега поддържах горе долу прилични килограми за моя ръст,
но от две години стана страшно.
Само качвам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Изоставих всичко, защото просто се разболях ужасно  Sick Sick Sick
Голяма част от плодовете и зеленчуците не ми понасят,
а да не казвам как хващам нитратитеееее - не истина просто!!!

Слънчица притискат ме задачкиииии
ГУШ на всички и слънчев ден!!!
 Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 392
Здравейте , момичета!
Калида - правилно си ме разбрала за количествата.Мисля , че и аз трябва да започна да им обръщам внимание за по-бърз отслабващ резултат,защото вече е април и не остана до лятото.Калида може ли в първият ти пост да поставиш по колко време трябва да се изчаква до следващото хранене в зависимост от това какво сме яли.Мисля , че на новите момичета ще им е много по-лесно. Wink
Мина - мисля , че с РХ ще ти е по - лесно от диетите , защото при него ядеш каквото ти се яде , но в правилна комбинация. Party
Максел - добре дошла! Heart Eyes
Алекс - благодаря за споделеното инфо.
ДидиП - радвам се че всичко вече е наред с майка ти и отново си с нас! Hug
Лек ден!
 

# 10
  • Мнения: 231
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА, Hug

Да се включа и аз в новата тема,нека я пълним само с хубави емоции.

Нямахме нет 2 дена сменяха ни софтуера  comp03.Аз продължавам да спортувам newsm39засега доста успешно.

Верче   car003честита ти шофьорска книжка безаварийно да си я ползваш.

Днес цял ден не съм се спряла все махам по задачки,остана ми още една и ще отлитам  smile3535да я свърша и нея.

ЖЕЛАЯ ВИ УСМИХНАТ ДЕН  newsm53

# 11
  • Мнения: 861
РеГе, изглеждаш страхотно, надявам се, че и така се чувстваш, защо реши да спазваш РХ?

След раждането на Денис бях отслабнала доста в резултат на разходки от 9 до 5 плътно и с хранене горе-долу веднъж на ден, по-скоро вечер. Почнах работа когато той беше на 10 месеца и само след месец зад бюрото качих 3-4 кг. Задържах си ги няколко месеца след което се почна една много тежка в емоционално отношение пролет и още по-тежко лято. Така изкарах цялото лято без никаква храна, просто мисълта за нея ме отвращаваше. През октомври вече можех да се храня, не бяхме решили проблемите си (защото става въпрос за отношенията м/у мен и мъжа ми), но сякаш вече това не ми пречеше или се бях адаптирала по-скоро. И така започвайки отново да се храня усетих че напълнявам. Моята приятелка беше вече на РХ и след като видях колко много вече беше отслабнала, реших да го спазвам, за да не продължавам повече с това непрекъснато отслабване-напълняване. Спазвам режима от октомври 2005 и трите си излишни кг ги свалих още първия месец. Оттам нататък целта ми е да задържа теглото си но понякога пак се впускам в двете крайности глад-преяждане, с което така и не можах да се преборя  Sad.

Да, оня ден стигнах до фитнеса и направих 50 мин на пътеката, от които обаче само 10 бягане  Embarassed защото толкова издържах, иначе бързо ходене с около 7-7.5 км/час. Купих си нарочно карта, за да съм по-редовна, ама ето днес ми беше ден да ходя, а Денис се разболя и съм си в къщи с него и няма на кой да го оставя. Но сега го чакам да заспи и се мятам на велото а после и малко коремни преси и упражнения с гирички. Трябва да се пораздвижа, че да ми мине мускулната треска от понеделник.

А за фотоепилацията да ще споделя, след първата процедура имаше ефект, сега мина и втората та да видим.

Приятен ден на всички, а на новите момичета  welcome Тук ще срещнете подкрепа и добри приятелки. Харесва ми, че това, на което му викат спам в другите теми, при нас не се смята така  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 306
Привет, дами Grinning

ей ме на и мен в тема за коригиране на килограми hahaha

все съм си мислела, че има време, ще свалям все някой ден, но времето минава, апетитът ми не намалява Joy
като сама не се харесвам вече, време е значи за нещо кардинално Crossing Arms

много се чудих с каква "грижа" да се заема, тъй че (не)храненето да не смущава кърменето; не искам да лишавам беборан;
реших, че разделното хранене ще ми позволи да отслабна, без да гладувам (и без това не мога да го правя това Rolling Eyes)

сега се връщам да прочета старите теми, за да не задавам вече бистрени въпроси, но моля, ако тук има кърмещи мамита, да споделят влияе ли РХ-то на кърменето им

благодаря Grinning

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Върнахме се от лекар, беба не е много зле, само хремата иначе всичко друго и е наред. Ще слагаме капки, ще пием калции и витамин С и трябва да се оправи. Майка и обаче е много зле. За пръв път се разболявам толкова бързо. Сутринта бях добре, само много малко хремава, в момента не мога да говоря, гърлото ме боли зверски, носа ми тече като чешма и съм ужасно скапана. Вече съм на антибиотик, дано да се оправя по-бързо, че е ужасно.  smile3511 Оф само спамя темата и аз, ама не се въздържах.
Ивичка добре дошла!

# 14
  • Мнения: 1 227
Здравейте всички

Калида, разбира се, че ще се носят шарени яйца в градината. Неса ме юрка да ги боядисваме от две седмици насам, но ще изчака още няколко дни.

Шарли, каква я свърши бе, мила? В разгара на такива пролетни празници да се тръшнеш. Оправяй се бързичко и целуни беба от нас.

Ивичка, welcome

При мен какво да ви кажа, всичко е ок. Неса вече е здрава, има си само малко анемия. Иначе налагането на рх в къщи е повече от успешно. Само дето 1/2 и майка ми ядат всичко с много хляб...
С килограмите съм си още на -3, трябва още 3 да сваля, но когато тогава... Вчера ме обзе някакво напрежение и, понеже в момента нямам възможност за шопинг терапия, реших да си сменя цвета на косата. И от категорична брюнетка ето ти сега блондинка. Всички са много стреснати от новата ми визия /включително и аз/...

Целувки  love001 и спокойна нощ smile3524

Общи условия

Активация на акаунт