С бебе на Мусала?

  • 3 542
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Мили мами, с наближаването на лятото все повече и повече мечтая за морето и планината. С таткото сме замислили изкачване на Мусала август месец и искаме да вземем малката с нас. Тогава тя ще е на 10 месеца. Мислите ли, че ще й е рано за такава надморска височина  newsm78. Има ли мами които са се качвали с бебоците и как им се е отразило?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Честно казано не знам как би се отразило на бебето едно такова начинание, но не мисля, че е добра идея  Thinking
Това е доста сериозна промяна и в надморска височина и в температура  Naughty

За палнина и море / курорт / - никакъв проблем  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
най-добре е да питаш педиатъра ви
а иначе на мен ми се вижда доста смело Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 667
И аз мисля, че е рано.
 Там времето се сменя за секунди знаеш, а и все пак опасността да паднеш докато я носиш я има  Rolling Eyes
До хижата без проблем, но нагоре - аз лично не бих се осмелила.
Ние също много ходим и сега със затоплянето ще почнем с по-леки маршрутчета, а лятото мисля да отидем или на Стара Планина или на Пирин, но дъщеря ми вече си ходи, даже се опитва да тича  Laughing и все пак по много високо не бих я катерила за сега  Peace

# 4
  • Мнения: 4 555
Аз мисля, че е добра идея.
Имам позната, която си води бебето на планина още като беше на 2 месеца. Каза, че там заспивало най-спокойно от където и да е другаде и плачело най-малко. И въобще, чувствало се много добре.

# 5
  • Мнения: 67
Чудесна идея! Само да имате здрави гърбове да носите бебо!Не виждам причина за притеснение!
Ние имахме голямо желание да мъкнем Симона навсякъде с нас, но тя не търпеше да стои в раницата  ooooh! Дано вашето кротува и ви даде възможност да се разходите!
Не се отказвайте от идеята и пиши после как е минало!  Grinning

# 6
  • Мнения: 990
И аз мисля ,че е доста рано заради надморската височина.Съветвай се преди това с педиатъра.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 359
Много смело ми се струва, аз не бих рискувала.

# 8
  • Мнения: 3 447
Според мен е неразумно. Не само заради надморската височина. Всяко изкачване крие риск - и от инциденти, и от резки промени във времето. Има бури, има гръмотевици, застудява за секунди. Планината е сурово място и не е за бебета. Виж, по-ниските планини са ОК. Моето беше на 4 месеца, когато го закарах на около 1600 м. н.в. и се чувстваше екстра.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Имам позната, която си води бебето на планина още като беше на 2 месеца. Каза, че там заспивало най-спокойно от където и да е другаде и плачело най-малко. И въобще, чувствало се много добре.
Абе, едно е почивка на Паничище например, а съвсем друго е преходи, изкачване и Мусала... Аз лично не бих завела бебка, въпреки че обожавам планината и преходите. Според мен е рано. Да не говорим, че времето наистина бързо се сменя - какво става като посред някой преход ви завали изведнъж студен дъжд, който знаеш, че не спира за 5 минути? Това е само една от причините, които мен ме спират да заведа госпожицата си на планина.
Но ти си знаеш най-добре. Ако пък го направите, после разкажи как е минало, ще ми е интересно Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 309
И аз мисля, че Мусла е много високо, а и пътят е стръмен и само пеш се стига до върха Naughtyпринципно съм за бебето да бъде водено на планина, но само ако колата е наблизо и можеш бързо да го прибереш вътре. Иначе най-високата точка, на която съм качвала Али беше Алпийският лагер под връх Мальовица и тя беше на 5 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Защо не? Не мисля, че надморската височина ще е проблем, не е чак толкова високо. Може би с едно преспиване на хижата за аклиматизация? А заради времето - ами, взимаш повечко дрехи и готово! Аз бих отишла Peace

# 12
  • Мнения: 2 309

Въздухът на висока надморска височина е силно разреден и не е подходящ за нежните бебешки дробове, освен това времето е силно променливо - излиза силен вятър, вали дъжд и едно дете  в кенгуро не може да бъде добре защитено, да не говорим, че пътят е стръмен и едно подхлъзване или стъпване накриво и падаш върху бебето / очевадно е, че с количка няма как да се стигне догоре/.

Освен това как се качва дете на 10 месеца на такава височина, ами то ще тежи 9-10 кг. по това време, и да ходи няма да може да се качи само, а възрастният как ще издрапа с такъв товар?

# 13
  • Мнения: 7 723
За воденето на децата по планините съм твърдо ЗА,
но за качване на бебе на МУСАЛА- твърдо против.
Разликата в налягането е доста голямо и този експеримент ми се струва неразумен  Thinking

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Категорично е забранено деца до 3 години да се качват на висока планина.  Naughty Над определени метри по някакъв начин започва да им влияе атмосферата. И по-точно - на мозъка. Възможни са сериозни проблеми. Високата планина не се отразява единствено в случаите, когато децата са родени там.

Общи условия

Активация на акаунт