Тапети или боя

  • 13 238
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 В Домко гледах страхотни тапети  всякакви – релефни, нерелефни, в един десен с пердетата, напълниха ми се очите. Много ми харесват тапетите за детските стаи, има толкова различни модели, които са комплект и с пердетата, но мъжо е категоричен, че няма да „съсипва” стените с тапети, че после как трудно се изчигърквали като искаш да боядисаш и че нашите стени са си добре шпакловани и нямало нужда и  blahblah  blahblah

 Дайте да обсъдим сега всички предимства и недостатъци на тапета!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 817
И тапети, и боя.

При нас има една стена в основната стая и една в спалнята, които са с тапети.Така се дава някакъв акцент, а в същото време очите ти не се уморяват много от шаренията.

# 2
  • Мнения: 660
Аз съм изключително за тапетите. Те придават много повече уют и топлина в стаята. Вкъщи всички помещения са с тапети. Освен това сега има такова разнообразие, кои от кои по-красиви. Не заменям тапета с боя или латекс за нищо на света.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 160
 И моят мъж категорично отказва да слага тапети. Поради същата причина...стените били перфектни, три ръце латекс имало и т.н.
Иначе на мен единствено в детска стая ми харесват тапети

# 4
  • Мнения: 4 546
ние сме с боя и съм доволна. но боядисвахме, когато стаите още не бяха обзаведени. като превим следващ ремонт може и на тапети да се спрем - можем да ги слагаме сами, цапа се по-малко..
ако имаш възможност, много се колебаеш от към естетична гледна точка и ви е гладка стената, по-добре първо мацайте с боя. така ще видиш и дали ти харесва, а след няколко години винаги можеш да наплескаш тапети. а преходът тапети-боя е по труден. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 8 999
Мъжът ти е абсолютно прав - от гледна точка на ремонт и освежаване на стените, тапетите са нож в гърба. От друга страна, можеш наистина да налепиш само една стена, или част от нея с тапети, та да ти мине меракът. От трета страна - в една детска стая има толкова много шарения - играчки, завивки, възглавнички, картинки, плакати, че ако има и тапети /пъстри/ .... мммм, детето може да получи световъртеж. Заложи повече на ярки мебели и аксесоари, отколкото на шарени стени.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Ние купихме точно от Домко за детската и спалнята тапети. Онзи ден ги налепиха и стана страхотно:) Особено детската. Като приказна е. Аз лично винаги съм си мечтала за такава детска и се надявам малкия да се чувства уютно в нея. На другите места е латекс, но честно казано, като видях какви тапети има много се бях замислила. Иначе в апартамента на родителите ми винаги сме били с тапети и наште сменяха двамата за един уикенд на дадена стая тапетите с нови /изнасяне на мебелите, махане на старите тапети, лепене на новите и внасяне на мебелите/. Въобще не е толкова трудно свалянето, но наистина ако искаш да смениш с боя трябва да се шпаклова наново.

# 7
  • Мнения: 1 418
Не съм против латекса,но истината
е,че каквото и да опреш остава
следа.Докато при тапетите не е
така.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 845
и съм махала тапети, и съм вапцала с боя /латекс
повече аз латекс не слааааагааааам, не и не!
тва де що мине детето да оставя диря - не!
слагам си пак виниловите тапети /разбирай, тия дето си се мият/ и си свиркам!
така ще направя!
много му здраве на латекса!

толкоз от мен  Laughing

# 9
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз вече съм 100% за тапетите! Миналото лято си боядисахме кухнята и сега ужасно много съжалявам! Има 2-3 петънца, които толкова много се открояват, че аз само в тях гледам! А сега разнообразието от тапети е огромно и в хола съм запланувала 2 вида да комбинирам! Разкошни са! Особено тези, показани в съседната тема!

# 10
  • Мнения: 5 393
Охх аз съм за латекса по принцип, обаче сега като чета и ме подсетихте за палавите детски ръчички, оцапани и пипащи навсякъде ooooh!Та май за сега ще се спра на тапети,пък по-нататък ще видя....

# 11
  • Мнения: 560
При нашите винаги сме били с тапети. В новото жилище сложихме латекс навсякъде, само за коридора се наложих да са тапети. Сега само там е чисто и запазено. Латекса е целия на детски пръстчета, при все, че детето не е цапало нарочно. Това лято ще правим ремонт и на най-мръсната стена в хола ще сложа тапет. В детската стая също. Вече имаме две мацки, така че няма да е труден изборът.

# 12
  • Мнения: 63
В къщи стените са с боя или латекс (не знам каква е разликата между двете  Embarassed) и от към поддръжка ми е по-лесно от тапетите. Пръсти, петна и всякакви други се чистят с вода и препарат и стаята светва.

# 13
  • Мнения: 824
Чисти се ''друг път'' Crazy .В къщи всички стени са изцапани ,а където са се подпирали с банан в ръка ooooh!,е станало черно и нищо не го измива.

# 14
  • Мнения: 8 505
Почитател съм на латекса с всичките му недостатъци.

Общи условия

Активация на акаунт