Сухото мляко съдържа ли глутен?

  • 1 135
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Ние сме само на кърма и от няколко дена захранвам със зел.пюре.Давала съм обикновенно на Хипп но финансово ми е непосилно за по-нататък да продължавам с тях.
Купила съм на Ганчев но на някои от тях пише че са със съдържание на сухо мляко и задължително отдолу пояснение че не съдържат глутен.
Но попаднах на тема в която казават много майки че сухото мляко съдържа глутен.Е направо изпаднах в паника. #Crazy newsm78
Не знам но няма за сега да давам от тези пюрета.
Кажете вие какво мислите по въпроса.

# 1
  • Мнения: 374
Сухото мляко не съдържа глутен!!!!
Давай спокойно пюрета, на които пише, че не съдържат глутен /докато не решиш да захранваш с глутен, разбира се/. Глутена се съдържа в пшеничени изделия и пюрета с пшеничено брашно или люспи, ръж, овесени ядки и др. подобни.

# 2
  • Мнения: 1 559
Глутенът е протеин, съдържащ се в пшеницата, овеса, ечемика и ръжта.

Сухото мляко не съдържа глутен, но пък крие опасност от алергия към белтъка на кравето мляко. Не бих дала на бебе под годинка нещо със съдържание на сухо мляко (неуточнено какво точно мляко, но щом изрично не пише, че е адаптирано, значи не е).

Ако имаш възможност, може да приготвяш храната за бебчето вкъщи (никак не е сложно и времеемко) и да купуваш от време на време  готови пюрета (такива, които не съдържат глутен и сухо мляко) за разнообразие.

# 3
  • Мнения: 1 321
Благодаря ви момичета за отговорите за сега няма да давам от пюретата на Ганчев понеже има доста неща в тях които май на първо време не са чак толкова за нас. Laughing
Много ми се иска да си приготвям сама на бебо храната но в момента на пазара няма добър избор на зеленчици и не ми се рискува.За сега мога да се снабдя единствено с катрофи. ooooh!

# 4
  • Мнения: 8 242
Взимай замразени зеленчуци, ако не ти харесват на пазара, и прави сама пюретата  Peace .. Аз захранвах декември-януари, което е още по-бедно откъм плодове и зеленчуци, а почти не съм купувала готови пюрета - в началото 2 месеца Тони ядеше едно пюре по 2-3 дни .. Ако те притесняват нитратите - накисвай продуктите за 1/2 час във вода и ги измивай хубаво  Wink

# 5
  • Мнения: 1 353
Не не съдържа глутен и не се притеснявай. Не съм чела подобна статия, то щом пишеш най-вероятно има newsm78 Ако се притесняваш му прави домашни пюрета на твоето бебе

# 6
  • Мнения: 1 559
щом можеш да се снабдиш с домашни картофи, останалото е лесно. Laughing
Купуваш замразени зеленчуци Бондуел (те поне не са с нитрати и не са генномодифицирани) и ...готвиш. Grinning
Имат моркови, карфиол, грах, броколи, спанак, царевица...
И от време на време може да взимаш по някое пюре с тиква или тиквичка (Сънвал или Хип например) за разнообразие.

Поне аз така процедирах. И досега готвя с Бондуел. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт