Не иска да спи...

  • 585
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
      Да ви се пооплача едно хубаво на вас, и да ви искам съвет! От началото на март месец пуснахме дребосъка на детска градина, директорката прецени, че ще му е по-добре сред 4-5 годишните деца, докато сформират края на май новата малка групичка! Наистина синчето ми е доста общително и нямахме в началото никакъв проблем... От една седмица обаче, човекът ми упорито отказвал дори да го преоблекат с пижамката и да легне с децата на обед... започвали едни ревове писъци, искал да си играе на масичките, да чете книжка и така...!  А предишните седмици, толкова хубаво си е поспивал, че дори трудно го събуждали. Не мисля, че нещо се е уплашил, защото нищо не казва, пък и сутрин си ходи с желание. Бих приела варианта да не спи, ако можеше да издържа без сън, а той миличкият вече от преумора, като се приберем от градината и заспива седнал още в 18 ч., и така чак до сутринта, докато не го събудя....   Когато сме вкъщи си спи следобед, само там е проблема, но какъв е???? 
      Искам да ви попитам, вашите деца имали ли са такъв проблем? Ще отмине ли или просто вече няма да иска да спи на обед? Какво мога аз да направя, учителките ми казват да му говоря, че трябвало да спи, за да порасне и т.н.... Нещата, които правя, но е безсмислено, тъй като той си спи у нас....  Взех си 4 дена болничен до  края на седмицата, за да си почине и за да го приуча уж на нещо... пак по съвет на учителките! Педиатърката му пък изписа Тиоридазин от 0,005 мг, по половин таблетка... Така и не го взех от аптеката, страхувам се от тези лекарства, а и не вярвам да помогнат!
Посъветвайте ме вие нещо!  Tired

# 1
  • Мнения: 1 234
Педиатърката му пък изписа Тиоридазин от 0,005 мг, по половин таблетка... Така и не го взех от аптеката, страхувам се от тези лекарства, а и не вярвам да помогнат!
Посъветвайте ме вие нещо!  Tired
Много добре си направила, че не си взела тиоридазина. Това не е начина да се накара едно дете да спи. Моето дете има проблеми, пил е тиоридазин, но вече не. Времето за заспиване с това лекарство се удължи много. Сега не го пием, и детето ми заспива максимум за 15 мин., а е имало и периоди, в които по час и половина не е заспивал. С риск да прозвуча банално, явно е период. Създай му ритуали преди заспиване, спазвайте си ги.  Има деца, които отказват отрано следобедния сън. Моето е на 4 години, но много държа на този следобеден сън, и досега е пропускал не повече от 3-4 пъти.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 366
Steli_Meli аз самата имах този проблем и никой не успя да ме научи да спя на обяд. Има и такива деца. Сега дъщеря ми е същата - какво ли не правя и няма полза. Ритуала си се спазва всеки ден и на обяд и вечерта, но резултата на обяд е плачевен. Ако не иска не го мъчи...

# 3
  • Мнения: 3 146
Никога не съм спяла през деня, затова ме взимаха преди следобедния сън от детската. Мразех да спя и най-много се дразнех на баба ми, която със заплахи ме караше да лягам. Аз само лежах итъпеех. Като бебе също не съм спяла, но не съм имала проблем с издържането. Явно там му е интересно и затова иска да си играе, а не да "губи" време в сън.

# 4
  • Мнения: 990
...Явно там му е интересно и затова иска да си играе, а не да "губи" време в сън.
   И аз мисля, че за това не спи там... Освен да го оставям да си заспива вечер в 6, щом така иска, и постепенно да започне да издържа до по-късно... А когато сме вкъщи ще си спи и след обед.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 146
[   И аз мисля, че за това не спи там... Освен да го оставям да си заспива вечер в 6, щом така иска, и постепенно да започне да издържа до по-късно... А когато сме вкъщи ще си спи и след обед.  ooooh!

То това май е и единственото решение за момента. Успех!  smile3507

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
от това което си писала ми се струва 4е по скоро не може във времето за игра да се добере до някоя игра4ка и използва момента когато вси4ки спят .. така ми се струва на мен . аз бих се опитала да намаля съня - поне от 8 да заспива а и по късно

# 7
  • Мнения: 95
от това което си писала ми се струва 4е по скоро не може във времето за игра да се добере до някоя игра4ка и използва момента когато вси4ки спят .. така ми се струва на мен . аз бих се опитала да намаля съня - поне от 8 да заспива а и по късно

Тук си права... Може наистина проблема в това безсъние да е в нещо много елементарно!!!

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мисля си и аз същото, че детето понеже е сред по-големи и не може да се наиграе с играчките докато траят часовете за игра, та затова използва другото време. Тогава е и по-спокоен и никой не му се пречи. Може да не е добра идея това с включването му в група с по-големи деца. Може и да не може да играе с тях. Мисля си, че би могла да попиташ учителките как се държат по-големите с него. Нямате проблем със съня щом у дома си спи. Според мен проблемчето е другаде.  Wink Пожелавам ти най-искрено скоро да отшуми всичко това!  Peace  bouquet

# 9
  • Мнения: 990
Благодаря ви момичета!
Ще поговоря с учителките отново, колкото до лягането, когато си спеше следобед в градината, вечер заспиваше около 22ч. и сутрин се събуждаше самичък към 7 - 7.30ч., а градината е точно до нас, така че събуждането и лягането не ни бяха проблем, сега обаче, когато не спи следобед нещата се промениха. Установих и нещо друго, напоследък като си ляга да спи следобед иска и аз да съм в стаята, дори и не близо до него, само да ме вижда, че съм там, може би и аз му липсвам вече, знам ли?!? Ще поговоря пак с учителките да видим...   

# 10
  • Мнения: 398
И моята хубавица не спи на обяд.Сутрин реве като магаре,не иска да ходи на градинка, защото там я карали да спи.На обяд като ги сложат да легнат тя не спи а си стискала очичките и следобед като я взимам има кръгове под тях от това стискане.Като е в къщи също не спи и издържа до късно вечерта.Вечно си играе с нещо,занимава си се.Не мога насила да я накарам да спи. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт