Моля ви помогнете ми спешно....

  • 1 477
  • 15
  •   1
Отговори
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Здравейте всички мами.На 1 юли миналата година сключих брак и взвх фамилията на съпругът ми.Но все още не съм си сменила личната карта,защото кандидатстваме за общинско жилище и е на мое име молбата.
По време на бременността лежах в болницата за болничен и той се издава с името ми по лична карта...да обаче в НОЙ ме водели с новата фамилия.....и сега немогат да ми изплатят болничния  Cry Cry Cry Cry незнам какво да правя...попадал ли е някой в тази ситуация и знае ли каква е процедурата...Благодаря ви

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Извади си удостоверение от служба "ГРАО", че двете имена са на едно и също лице и го представи в НОИ.

# 2
  • Мнения: 8 505
Много странно.Защо в НОИ си с новата фамилия?Аз почти 2г си стоя с неподменена лична карта,в НОИ също съм със старата си фамилия.

# 3
  • Мнения: 240
И аз съм в същото положение. Днес ми се обадиха от личен състав, че имам върнат болничен да си го взема, да го оправя. Нищо не казаха, че няма да го изплатят. Просто да го занеса при лекаря, да го оправи.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Много странно.Защо в НОИ си с новата фамилия?Аз почти 2г си стоя с неподменена лична карта,в НОИ също съм със старата си фамилия.

В една друга тема ZinaSt каза, че в НОИ постъпват данни и от "ГРАО" - от там или от работодателя, ако е сменил името на жената по ведомост и в данните за обр. 1

# 5
  • Мнения: 135
В една друга тема ZinaSt каза, че в НОИ постъпват данни и от "ГРАО" - от там или от работодателя, ако е сменил името на жената по ведомост и в данните за обр. 1

 Naughty

# 6
  • Мнения: 701
И аз съм в същото положение. Днес ми се обадиха от личен състав, че имам върнат болничен да си го взема, да го оправя. Нищо не казаха, че няма да го изплатят. Просто да го занеса при лекаря, да го оправи.

Лекарят постави "поправката е наша",подпис и печат и всичко беше наред.

# 7
И аз съм със сменена фамилия, и още не са ми платили болничния от януари, а този месец може да родя.  Когато се омъжиш и смениш фамилията в общината сменят фамилията до 20 дни в ЕСГРАОН, и е редно да си смениш и личната карта затова. Нои проверяват в Есграон ЕГН-то и за тях новата фамилия е актуалната. Проверяват и Персонален регисър - Декларация 1 в НАП -подава се  от работодателя - там също трябва да е новата фамилия.  Аз си извадих Удостоверение за идентичност на имената , но не ми свърши никаква работа за пред НОИ, защото те ми обясниха , че един въвеждал данните , и документите не били при тях , не се виждало .  А скапания им софтуер последно не можеше да ми види трудовия договор ,  и  всяка седмица им звъня и питам кво не ми вижда сега, и все го оправят . Страшна работа са!

# 8
  • Мнения: 700
 В ГРАО в Общината вадят удостоверение за идентичност.

# 9
  • Мнения: 1 216
Извади си удостоверение от служба "ГРАО", че двете имена са на едно и също лице и го представи в НОИ.
ГРАО е в общината обикновено
Или си направи нотариално зверен документ

# 10
  • Мнения: 683
Извади си удостоверение от служба "ГРАО", че двете имена са на едно и също лице и го представи в НОИ.
  Peace

# 11
  • Мнения: 941
еййй,чудят се как да ни усложняват живота!Аз вече не съм болнични,но моите бременни колежки са с същите проблеми

# 12
  • Мнения: 24 467
До преди някоя и друга година действително се издаваха такива удостоверения за идентичност от съответната общинска служба, но вече не е така. Сега дори за съда се правят декларации от самото лице, дори без изискване за нотариална заверка на подписа.
Моят личен съвет е да попитате директно в НОИ кой документ ще ги устрои. Далеч не сте единствена и те следва да имат готово разрешение на въпроса. В крайна сметка фамилията може да се смени, но ЕГН не се променя и винаги може да се направи сравнение между това, отразено в ЛК и в данните, с които разполага НОИ. Хич не вярвам, че ще са различни.

# 13
  • Мнения: 11 607
еййй,чудят се как да ни усложняват живота!Аз вече не съм болнични,но моите бременни колежки са с същите проблеми

Защо? Та издаването на нова лична карта не отнема много време....

 reflex  и ти ли Бруте не си отишла за подмяна? Защо така, майче? newsm78
Вземете се в ръце и си оправете документите... Защо за такива глупости да ви създават проблеми???????

# 14
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Благодаря на всички.Имам въпрос към потърпевшите като мен.Освен удостоверението от общината ходихте ли до болницата да сменят фамилията на болничния лист?

Общи условия

Активация на акаунт