Как се съвместяват антибиотик и нова храна?

  • 514
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Моето бебе е на 6,5 месеца и от два дена му давам антибиотик по лекарско предписание, тъй като има хрема и сливици с налепи по тях. В момента е само на кърма, но е опитвала в изключително малки количества оризова каша, картоф, морков, ябълка, банан. Кърмя я на поискване денонощно  Simple Smile
Може ли да продължа да я захранвам, докато приема антибиотик? Дали нова храна, или храна различна от кърма е нужно да приема сега, докато се лекува, или напротив? Например банана действа запичащо - може ли да и давам по мъничко, тъй като от антибиотика е с разстройство? Бих си го позволила, ако знам, че това няма да усложни и натовари излишно оздравителния процес.

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 03:20 от mima kalina

# 1
  • Мнения: 1 559
Захранването трябва да се прекъсне, ако бебето не е здраво в момента. Посъветвай се с лекарката ви дали да даваш нещо за разстройството.
Скорошно оздравяване на мъничето!

# 2
  • Мнения: 1 353
Не се въвежда нищо по време на лечение. Щом искаш да й даваш нещо, нека да е от вече въведените, но ти трябва мнението и на педиатъра.

# 3
  • Мнения: 2 553
Аз също бих те посъветвала да преустановиш всякакво захранване. Дори ще споделя, че когато дъщеря ми е била с разтройство (като по-малка и докато кърмех) мина само на лечебна храна и кърма , а скоро беше на АБ и с разстройство и пак беше само на лечебна храна (без нищо друго)...

# 4
  • Мнения: 119
То ако се съветвам с нашата педиатърка, би трябвало сокчета да давам и да съм заместила поне две хранения с пюрета и т. н. спешни мерки в менюто на беба. Лошото е, че всички педиатри в Габрово, от работещите със ЗК, са на едно мнение по този въпрос. А какво имате предвид под "лечебна храна"? простете за невежеството
 Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 553
Лечебна храна има на Хумана (банан) и Милупа (морков).Тя е без (или със силно намалено) съдържание на мазнини, води се диетична и се препоръчва (от педиатър) при разтройство, повръщане или алергична реакция . Може да се прави като мляко в шише или като каша ( с лъжичка да се дава).  Това е, което знам. Дано се включи някоя майка с по-подробно инфо по въпроса  Blush

Ето това намерих за Хуманата

Ето това за Милупата

Но пак казвам - не се купува тази храна без да е предписана от педиатър!
Дано съм ти била полезна  Hug

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 15:55 от Vili4ka

# 6
  • Мнения: 1 559
Т.нар. лечебни млека са с ниско съдържание на лактоза и за това се препоръчват при разстройство (счита се, че лактозата в големи количества дразни храносмилателната система). Но те могат да се приемат само определено време (не са достатъчно пълноценна храна и са нискомаслени).
Дребният като беше с разстройство и повръщане, педиатърката ни препоръча да минем само на лечебни млека и да спрем кърменето. Нищо такова не сме предприемали.  Във всички случай имунологичните предимства на кърмата не бива да бъдат подценявани.

А във вашия случай не виждам причина да започвате с лечебни млека. Млекцето на мама ще помогне на човечето да се пребори по-леко с боледуването. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 119
Благодаря за инфото   bouquet
Изобщо не съм си помисляла да спирам кърменето точно сега. Тъжно ми е само, че бебка неможе да се насуче хубаво заради сополките, но това е друга тема..

# 8
  • Мнения: 3 478
Определено при антибиотик приемането на нова храна не е препоръчително.

# 9
  • Мнения: 119
Всъщност аз малко подвеждащо (без да искам) съм написала нова храна, визирайки банана, който е опитвала, но в съвсем малко микродози. Все още го считам за нова храна.

Общи условия

Активация на акаунт