Тайни и загадки около великденските яйца

  • 16 939
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Дайте да се разберем нещо - аз съм атеист. Освен това знам, че науката, за разлика от религията, няма отговор за всичко. Ето нещо, което нито религията, нито науката обясняват - как великденското яйце може да изтрае цяла година, та дори и повече. Пояснявам: съществува обичай, според когото едно от боядисаните яйца се оставя за следващата година. Чупил съм такова яйце след повече от година - не е развалено! Яйцето не се съхранява на специално място със специална температура. Обикновено се държи в стаята. Ха сега де?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Няма такъв филм "да не се разваля". Тайната е да не се допуска да се счупи, че после каква воня настава, не е истина...

# 2
  • Мнения: 150
Мис Бу, да сме живи и здрави още една година, ще ти поднеса такова яйце. Ако го изядеш - черпиш!

# 3
  • Мнения: 382
наистина не се развалят и като ги счупя не миришат,а вътре стоят като сушени сякаш,даже жълтъците са си с нормален цвят!Аз оставям всяка година яйца ,и в момента имам две от миналогодишните.Стоят в хладилник за напитки,в който ако оставя чиния салата или таратор,до сутринта за нищо не стават,а на тези яйца нищо им няма  цяла година.Май трябва "Мит Бастърс" да проверят това "чудо"! Simple Smile

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мис Бу, да сме живи и здрави още една година, ще ти поднеса такова яйце. Ако го изядеш - черпиш!
Ти полудя. Да поднесеш - как да е, но да го изям, че и да черпя за което - надали Laughing
Развалят се Crossing Arms

# 5
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Що да чакаш година? От миналата нямаш ли? И що Бу трябва да яде яйцето - тя не претендира, че не се разваля? newsm78
Какво значи "не е развалено"? Става за ядене ли?
Не съм чупила миналогодишно яйце - хвърлям го в реката. Но съм чувала, че се чупи и, ако е пълно, е на берекет. Като разклатиш такова яйце, тропа. Като да е изсъхнало и втвърдено вътре.

# 6
  • Мнения: 150
Не съм! Няма и да ти кажа какво яйце ядеш. Simple Smile
И що Бу трябва да яде яйцето -
Щото ми е симпатична!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Няма дори да намекна какви мисли ми навява това горното писание. Днес няма да си играя с теб Crossing Arms

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Винаги си оставям първото яйце, боядисано в червено, да стои до следващия Великден. И го чупя, след като го сменя с новото. Винаги до сега е било "мумифицирано" - напълно изсъхнало топче. Не мирише, но и не става за ядене Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 723
Първото яйце го боядисвам червено, което го оставям на кандилото, а миналогодишното го чупя. Не го държа в хладилник. Както и ДЕ ВАня е написала- и при мен е така. Не е развалено и не мирише  Grinning

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не е развалено и не мирише  Grinning
...но и категорично не става за ядене, нали?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Винаги оставяме по едно яйце - на другата година го чупим и не мирише, само е изсъхнало и се е смалило.
 Чула съм, че от това какво е яйцето зависи каква ще е годината - с хубави или лоши неща. Само веднъж сме чупили яйце, което беше почерняло и миришеше. Обаче пък не си спомням годината да е била лоша.

# 12
  • Мнения: 7 723
Не е развалено и не мирише  Grinning
...но и категорично не става за ядене, нали?

Не знам, не съм го пробвала, а и нямам намерение да рискувам  Wink
Дали пък да не го тествам на свекърва ми?  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 105
Не е развалено и не мирише  Grinning
...но и категорично не става за ядене, нали?

Не знам, не съм го пробвала, а и нямам намерение да рискувам  Wink
Дали пък да не го тествам на свекърва ми?  newsm78

А така, а ако все пак ти откаже я набий smile3557
 Crazy шегувам се
Аз мойте не ги чупя за всеки случай, защото един път присъствах на чупенето и шях да умра от смрад Sick

# 14
  • Мнения: 4 664
Всичко, което е стояло една година в твърдо състояние се спаружва рано или късно Стояне Laughing

Общи условия

Активация на акаунт