как да си увелича кърмата?

  • 311
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте момичета Hug

бебчо е на 24 дни и сме на кърмене на поискване

До скоро всичко беше ок (макар 4е всеки път сученето от гърда се проточваше по 1 час), но бях търпелива (както ме посъветвахте вие от форума) Grinning

От няколко дни насам имаме нов проблем: бебчо е постоянно нервен, спи най - много по 1 час, буди се и иска да суче, постоянно мрънка и много яростно дъвче залъгалката. По моя преценка реших, че най - вероятно е скок в растежа и кърмата на този етап не му стига. Изцедих се с помпа няколко пъти преди хранене и 2 пъти едвам събрах 100 мл. от двете гърди, а единият път едва 60 мл.

Би трябвало гърдите да произвеждат кърма според нуждите на бебчо, но кога ще стане това? Вече няколко дни се надявам 4е ще изцедя повече, но уви! Cry..а той си иска и си изяжда по 110

Сега незнам какво да правя. Неискам да давам АМ.
Дайте ми съвет как да си стимулирам кърмата. Да цедя с помпата на всеки 4ас за стимулиранее или пък да пия чай за повишаване на лактацията. А в същото време неискам да го приучвам към шише.

4акам вашите съвети  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 224
      Мисля, че това което правиш е правилно. Просто давай да суче колкото често иска и наистина ще се регулира кърмата. Мисля че 100 мл за бебе на един месец са си повече от достатъчни освен това. Наистина може да става въпрос за скок в растежа, защото именно тогава и на мен ми беше най-трудно.
      Отделно вече осем месеца се кърмим и то почти изцяло на кърма, а не мисля че дори в момента бих могла да изцедя 100 мл от двете гърди. Дори да не произвеждаш за едно хранене достатъчно както е при мен, защото все пак са двечки, с по-често хранене те си набавят необходимото количество общо. Това не ми пречи защото вече сучат по пет минутки и са готови  Simple SmileДо един час след кърмене са възстановяват до 70% от количеството кърма, а и тя се произвежда по-късно основно по време на сучене на бебчо. С помпата явно при мен не става това.
     Така че продължавай по същия начин и скоро нещата ще се регулират. След като бебчо се е наял и не те мързи може да се изцедиш за да увеличиш лактацията, но по-добре замръзявай кърмата, а не я давай за да не свиква от шише. Вярвам че до седмица всичко ще е наред  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 353
Никога не съм изцеждала повече от 75мл., но всичко зависи от техниката и помпата. Когато се притеснявах, че не стига кърмата пиех чай от копър и ми помагаше.

# 3
  • Мнения: 2 616
delena, ние от два дни имам същия проблем, тоест точно, когато сме станали на  24 дни, според мен е нещо свързано с възрастта им и производството на кърма. До онзи ден имах кърма, та се чудех какво да я правя и замръзявах като пощуряла, сега пък не ни стига  newsm78. Снощи изцедих едва 60 мл за последното хапване, та му направих 20 мл АМ. Пищи като пощурял преди да заспи, реших, че може би е гладен. За днес ще му размразя малко кърмичка.

Колко чай от копър пиеш, neli_iv? Щото аз заради коликите му пия по 300-400 мл чай на ден и файда относно количеството на кърмата още не съм видяла  newsm78. Майка ми каза да се наливам със супи, да видим дали ще подейства!

# 4
  • Мнения: 301
Давай на бебо да суче често!!!! Това е рецептата!

Ако вечер усетиш, че не е стигнала кърмата и е още гладен, предложи му другата гърда. Успокой го, гушкай го много и давай гърда. По някое време ще си мислиш, че суче "на празно", но след това ще усетиш как кърмата ти потича и бебо се храни. Това е така, тъй като кърмата не се "складира", тя се произвежда по време на сукане. Когато даваш на детето си да суче, организмът ти ще получи сигнал, че трябва да произвежда повече. 

Всичко това го научих тук във форума от другите мами. Безкрайно съм им благодарна   bouquet и резултата е, че се кърмим вече почти 5 месеца.

Не се отказвай! Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт