Дете с много бенки,търся съвет

  • 3 270
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Не знам дали тук или във здравния подфорум трябва да публикувам тази тема ,но мисля ,че тук биха я видели повече хора и по-бързо ще получа отговор.
Дъщеря ми има много бенки по лицето и тялото (по наследство ,баща и е така)и непрекъснато и стават все нови и нови.Като по-малка ,когато не се говореше толкова за вредата от слънцето насила съм я карала през лятото да се пече,но вече го избягва.Искам по скоро да я заведа на преглед ,но не знам на какъв лекар и къде .Моля ,ако някой е ходил да сподели с мен( ако иска на лични )как и къде мога да я заведа на проверка.Ако знаете адрес и телефон ще бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 916
Така..първо да питам бенките на дъщеря ти релефни ли са или просто петанца?..това е от значение,защото релефните ,ако променят формата , цвета си и се уголемяват са опасни и задължително трябва да се посети онколог или дерматолог и той ще прецени дали трябва да се отстранят.

 Преди няколко месеца ми махнаха бемка от лицето...не е била опасна..просто така реших аз.
Първо отидох при онколог и той ме насочи към пластичен хирург.(процедурата е около 30 мин и не боли)
 Имам много малко белегче,което ще се заличи с времето.

Успех!

от кой град си?

# 2
  • Мнения: 7 186
Най- добре е да се посети онкодерматолог.
Пиши от кой град си, за да може евентуално да ти дадат препоръки.

# 3
  • Мнения: 1 065
Благодаря за бързите отговори.Бенките са всякакви -и по-малки кати точица, и по-големи като грахово зърно,и плоски и по-релефни,и по-бледи и по-кафеникави.Живеем на 70-на км.от София и за повечето неща ходим в София,тъй че това не е проблем ,само да знам от къде да започна и при кой специалист и къде да отидем.Работата със здравната каса също не е проблем ,защото предпочитам да отида и да си платя ,а да не ми тровят нервите с безкрайната бюрокрация,която съществува.Всъщност на нас София и Пловдив ни е почти на еднакво разстояние ,само че Пловдив по-не го познаваме

# 4
  • Мнения: 61
Здравей, най-малкото, което можеш да направиш, докато отидеш на лекар, е да не пускаш детето навън без слънцезашитен крем! И то с фактор поне 30! Доказано е вече, че когато човек се роди няма бенки. Освен това е без значение дали грее слънце или не, лъчите преминват.
А за лекаря, си  е задължително, разбира се !

# 5
  • София
  • Мнения: 2 060
Така..първо да питам бенките на дъщеря ти релефни ли са или просто петанца?..това е от значение,защото релефните ,ако променят формата , цвета си и се уголемяват са опасни и задължително трябва да се посети онколог или дерматолог и той ще прецени дали трябва да се отстранят.

 Преди няколко месеца ми махнаха бемка от лицето...не е била опасна..просто така реших аз.
Първо отидох при онколог и той ме насочи към пластичен хирург.(процедурата е около 30 мин и не боли)
 Имам много малко белегче,което ще се заличи с времето.

Успех!

от кой град си?

Здравей f1ST14ka, искам да те питам за координати на докторите, при които си ходила. От известно време и мен ме вълнува тази тема и бих искала да отида на преглед, тъй като и аз имам доста бенки  и някои от тях растат и се променят, което никак не ми харесва. Имам 2-3 по тялото, които бих искала да махна. Изчетох доста неща из форумите, но не можах да реша за себе си, къде да отида. Така че, моля те за повече подробности и координати на твоите лекари. Ако искаш пиши ми на лични!
 Praynig

# 6
  • Мнения: 916
Блондинке,аз съм от Варна...ама пак ще ти дам кординати...ти прецени дали ти е удобно.
Ходих в клиника Камий при д-р Заякова..ето сайта : 
http://www.kameeplastic.com/bg/azayakova.htm

Дано съм ти била полезна...Успех! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 060
Их, не погледнах, че си от Варна!
Ех, тази Варна. Много я обичам! Ще взема да се занеса натам. Надявам се някоя девойка от София също да постне нещо, но.....През месец май ще ходя във Варна по работа и ще поостана малко време там, така че мога да отида до тази клиника все пак! Peace
Благодаря ти!

# 8
  • Мнения: 916
Ми щом ще идваш насам...нямаш проблем . Mr. GreenАз съм доволна от д-р Заякова...професионалист е.
Хубавото е ,че твоите са по тялото,защото моята беше на брадичката и не трябваше да извършвам каквито и да било движения с устата за 3-4 дни заради белега.(оперираното място също не трябва и да се мокри пак няколко дни,което си е неприятно).После се ходи на контролни прегледи периодично.И не се притеснявай -не боли!
  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 060
Да! Така и аз четох, че не боли. Надявам се, че ще успея да отида. Така че......
Много ти благодаря! Hug

# 10
  • Мнения: 916
Да! Така и аз четох, че не боли. Надявам се, че ще успея да отида. Така че......
Много ти благодаря! Hug


newsm10    newsm51

Общи условия

Активация на акаунт