малки гърди и кърмене??? възможно ли е това???

  • 4 270
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте майки,
Бременна съм в 32г.с.. Това е първата ми бременност. Винаги съм си представяла, че ще си кърмя детето. За мен кърменето е от изключителна важност, не само за физическото здраве и развитие на бебенцето, но и за здравото емоционално развитие. От известно време обаче много се притеснявам, дали ще мога да кърмя, защото гърдите ми са твърде малки и не знам дали ще могат да произвеждат достатъчно кърма. Мисля, че е започнала да се образува коластра, защото всеки ден почиствам от зърната си малки бели топченца, които няма от какво друго да са, а и се е случвало при стискане на зърното, то  да се овлажнява. Но гърдите ми почти не са пораснали за целият период на бременността, а преди това бяха твърде малки.
Знам, че страхът е един от най-големите врагове, но не мога да спра да се притеснявам.
Моля ви, споделете вашият опит, а също има ли нещо, което мога да направя, за да си помогна.
С нетърпение чакам вашите отговори и ви благодаря предварително!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Размерът няма нищо общо със способността им да произвеждат кърма Grinning
Трябва да видиш Айла с какви гърди кърми близначки и веднага ще се успокоиш Mr. Green (Айла - с най-добри чувства, знаеш Hug).
Моите са В-чашки - кърмя 2г4м вече Laughing
Поздравления за твърдото ти желание да кърмиш - ако досега не си попадала на нея, Библиотеката за кърмене ще ти свърши страхотна работа да се подготвиш за това, което ти предстои и с увереност и търпение да преодолееш всички безпокойства в ранните седмици Grinning

# 2
  • Мнения: 1 101
И аз съм с малък бюст, но си кърмя без проблем почти 2 години вече Simple Smile Не се притеснявай! Поздравления за желанието ти да кърмиш - ще се справиш, повярвай ми! Лека бременност до края! Hug

# 3
  • Мнения: 582
Големината на гърдите изобщо не трябва да те притеснява  Naughty
Моя приятелка, която има 2 пъпки-почти никакви гърди, имаше толкова много кърма, че не можеше да се оттърве. Но при нея си беше направо болестно състояние-тя пълнеше за приятелките си 2л кърма за 10 мин без никакъв проблем, а трябваше да изцеди 1л, за да може да почне бебето да суче нормално  #Crazy Казвам ти го не, за да те стресна, а да си наясно колко много кърма може да има в почти никакви гърди!
Успех!

# 4
  • Мнения: 4 915
Разбира се, че ще можеш.
Аз също съм с малък бюст, а първата щерка я кърмих 22 месеца.

Сега кърмя второто си детенце. През тази бременност гърдите ми също почти не промениха размера си - увеличиха се, когато слезна кърмата след раждането.

Останалото са ти го написали вече.  Simple Smile Просто ти давам още един пример.
  Wink

# 5
  • Мнения: 2 829
И аз съ от клуба на малките гърди-нямам никакъв проблем с кърменето, до 6-тия месец дребосъка не беше опитвал нищо друго освен кърма, все още главно с кърма се храни, а наддав за световно!
По време на бременността ми гърдите ми почти не се промениха, коластра нямах, няколко дни преди да родя мноооого трудно успях да изцедя 1 капка-щото и аз се тревожех, но като се роди дребчо всичко беше наред!
Важното е да го сложиш да суче възможно най-скоро след раждането и да го кърмиш често, особено в началото, дори да мислиш, че са ти празни гърдите!

# 6
Благодаря ви майчета  Hug
Точно от такава подкрепа имах нужда, наистина!!!
Не можете да си представите, колко ми олекна от написаното от вас!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ   bouquet

# 7
  • Мнения: 147
Нека и аз се отбележа  Laughing, понеже също съм с малки гърди - това няма никакво значение breastfeeding!!! Сигурна съм, че ще кърмиш успешно  Hug!!! Не се тревожи, грижисе за себе си - така ще си по-полезна и за бебчето  Peace! Леко доизкарване на бременността и успешно раждане   bouquet!!!

# 8
  • Мнения: 919
И аз носех Б размер и ми беше голям даже Laughing Гърдите ми не пораснаха изобщо по време на бременноста. Мога да кажа, че се увеличиха около 5-6 ден след раждането, а кърмя Виктория буквално от както се е родила; тя засука на около 20тата минута Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 4 447
Ще пораснат като родиш! И те съветвам да семажеш от сега защото мисля,че ще се нацепиш жестоко със стрии. Мажи се,наистина ти казвам и ако не друго, то поне ще намалиш стриите. А ако пък не си предразположена може и да не ти сеобразуват,но не ми се вярва....Peace

# 10
  • Мнения: 1 174
И аз не съм с голям бюст, но ако знаеш каква млечна мама съм... Laughing  Wink
Размерът действително няма общо с количеството и възможността за кърмене. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 277
бройте и мен от малкоцицестите кърмачки! хич не се притеснявай... и аз бях със същите дерзания докато бременеех, но мамите кърмачки ми се смееха... и е имало защо, даже съм чувала за обратните теории "големи гърди нямат кърма" ама и това, както и това за малките си е направо за темичката за абсурдните реплики относно кърменето... така че се настрой много положително и бъди спокойна... успех!

# 12
  • Мнения: 875
преди 5 месеца и аз зададох същия въпрос във форума. вече близо 4 месеца се кърмим като за световно. най-важното е, че имаш неободимата информация и решимостта да го направиш! успех!  Hug

# 13
  • Мнения: X
Определено размера няма значение......важно е желанието.....,и след като вече второ дете кърмя с моите малки гърди-мога да ти кажа,че даже си е преимущество/не увисват,не се нацепват от стрии,не тежат толкова...../

# 14
  • Мнения: 9 467
Браво за решението ти да кърмиш!  bouquet
Това е наистина най-лесния, добър и за двама ви начин на хранене, здравословен, евтин...и..само плюсове всъщност има, но след като си го решила-знаеш всичко това Grinning
И аз съм в групата на "чашка В" Mr. Green
В началото /когато ми слезе кърмата бях мн накефена-беше ми станал почти 3пъти по-голям бюста! Чак аз не вервах на очите си #Crazy, ама се спътъхна с времето Cry..все още кърмя/син ни е на 1г и 4мес/, ама количеството вече не толкова..
Ползвай хидратантни кремове-за еластичност на кожата /др. мами вече са те посъветвали/ заради стриите..лично аз съм мн доволна от Мустела-плесках дупе, корем,цици..и немам и 1 стрия Peace
Сега беб е на същата марка, ама бебешката серия Mr. Green
Желая ти леко раждане и здраво и красиво бебче! Hug

Общи условия

Активация на акаунт