До мамите,живеещи в кооперации без асансьор и до близнашките

  • 3 398
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
... мами.
Живеем на 4-тия етаж в 8 етажен блок, нямаме товарен асансьор. Количката ни по обясними причини не се събира в наличния асансьор, освен сгъната - абе изабщо излизането ми без втори човек е ад  Sad  Sad  Sad .
Та въпросът ми е слизали ли сте с количката и бебето (-тата) вътре в нея по стълбите, страхувам се да не им раздрусам мозъците  Laughing  Laughing  Laughing. Ама мислих, мислих друг начин май няма, когато съм сама.
Моооооооооля, споделете опит, трикове, хватки т.н.
Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами ние сме на втория етаж, обаче я свалам Таня с количката по стълбите - тя много се кефи Grinning Обаче виж качването ми е голям зор - аз първо прибирам малката и после слизам набързо да взема количката.

# 2
  • Мнения: 4 915
Аз - да. Веднъж - от 4тия етаж, защото беше развален асансьора. Количката ни е Маг Ингланд Принцес, държа дръжката с една ръка и спускам бавно първо предните колела, а после и задните, като подлагам крак под лоста, държащ задните колела - така кракът ми поема част от тежеста на количката, а и действа като спирачка.  Laughing Ужасно го обясних, дано си разбрала. Така си слизаме и от първия етаж до партера. Дръжката не я въртя зад сенника.
На мен пък ми е проблем качването с количката. Веднъж четох тема за хватки как става, ама не можах да ги приложа на практика - количката изобщо не "отлепи"...  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
Качването ясно - ако трабва ще я заключа на някое дърво, докато се яви помощ  Laughing  Laughing  Laughing

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Биби,
аз си спомням с потрес постинга на една майка на близнаци, мисля, че беше Креми, която обясняваше системата си: един близнак в кенгуру, един близнак в едната ръка и количката в другата.
Признавам си, че много мисля по този вариант, защото нямаме асансьор в кооперацията и това с количката се явява проблем, та съм решила най - евтината, лека и малка количка, която бързо да изстрелвам  по стълбите до долу и после да сваля съкровището, засега още не съм тренирала, освен в главата си.  Embarassed  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Абе и аз съм мислила за това, ама сега са в едни дебели чувал-якета и краката им не могат са де пъхнат в дупките на кунгурото, щото са в чувал, понеже количката е лятна.
Но за по-нататък с космонавтите и това ще е вариант.  Laughing  Laughing  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 187
Без асансьор сме-голям зор е Imp ! На 3 етаж съм но никога не сме сваляли бебка с  количката! Количката ми е много тежка и ми е абсурд да я вдигна празна камоли с бебе! Мъжът ми е постоянно ангажиран с нас ! Свали количката, качи количката!  Confused
Хич не му е каф ама.....! Незнам дали бих се престрашила ако си купя по лека количка да  я друсам по стълбите с дъщеря ми!  33uu  Веднъж ми се наложи да изляза сама и разглобих количката и я свалих на части и после смъкнах Рая!
Надявам се да намериш удобен за теб вариянт !Успех!

# 7
  • Мнения: 1 289
Леле, направо те съжалявам искрено. Аз свалям единична количка по 1 полуетаж и кръст не ми остана. newsm27  Нямате ли някакво общо помещение, което разбира се и да е сигурно и там да оставяш количката Confused:  Виждала съм такова специално за колички в една нова кооперация. Моята приятелка и една близнашка майка си оставяха превозните средства там. Варианта е да вложите малко пари и кооперацията ви да обезопаси такова помещение, ако имате. При нас е така, и понеже е големичко, в него стоят 2 детски колички и няколко велосипеда. Пак е на полуетажа, но не е да свалям от 4-тия етаж.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 291
Биби, количката ти е с гоолеми гуми, и мисля че няма да имаш проблем със свалянето по стълбите, мойта нали е подобна... просто внимаваш да е бавно и плавно... доста подлези съм покорила с мойта без проблем  Wink

# 9
  • Мнения: 6 206
биби, то с едно е зор, пък представям си с две.
Аз ако не съм на токчета, се оправям, пък и асансьора на мен ми върши работа, свалям само един етаж.
Ако съм с токчета обаче, абсурд да я сваля сама - хуквам навън и търся някой да ми помогне, досега никой не ми е отказвал. Търси си помощ, не вярвам някой да ти откаже. Познат, непознат, всеки се умилява от хубава мама и бебе, пък камо ли две. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Абе и аз на  гумите се надявам Над. Иначе имаме общо помещение - ще сменим бравата и ключалката, мъжото ще забие вътре един анкер, за да мога да я заключвам с такова за колело.
Ама днес чистачката миеше на 3тия етаж , извиках я да го видим двете, щото тя там си държи метлите и кофите и докато сме го гледали някой й откраднал - кофата и парцала , представете си тия дето мие с тях л...ната на целия вход.  Shocked  Shocked  Shocked .
И това е съсед - никой не може да ме убеди, че някой отвън специално за кирливия парцал е дошъл.
Абе май ще рискувам  пръво ще пробвам по стълбите , ако не става ще я оставя долу (тия тъпаци сигурно и наем ще искат  Money  Money  Money ) - излизам на обяд и се прибирам в 17.30 като се довлече някой от работа - я мъжото, я накой по-читав съсед.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 289
Цитат на: bibi
Ама днес чистачката миеше на 3тия етаж , извиках я да го видим двете, щото тя там си държи метлите и кофите и докато сме го гледали някой й откраднал - кофата и парцала , представете си тия дето мие с тях л...ната на целия вход.    .
И това е съсед - никой не може да ме убеди, че някой отвън специално за кирливия парцал е дошъл

Е нямам думи. Imp  При нас поне този проблем не стои. Айде, лека нощ newsm76

# 12
  • Мнения: 1 567
Laughing  Embarassed  Laughing  Аз съм от мамите -героини. Живея на втория етаж и нямаме асансьор. Количката я държа пред входната врата на площадката. Всеки ден, когато излизаме на разходка, слагам облеченото бебе в количката, завивам я.
newsm53  newsm53 И смъквам количката барабар с бебето. Нема да ти казвам какъв бижепс ще заформя. Най ми е кошмарно, когато се връщаме, защото обикновенно има и пазар... newsm09  newsm09 .
Първо качвам количката с бебето, после и торбите.
Как смъквам и качвам това многокилограмово чудо. Подпирам я на единия кокъл на кръста и дерзай...  ooooh!  ooooh!  ooooh!  Кога ли ще ми се обади кръстът? И тогава ... newsm27


# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние сме с асансьор, но все пак ми се налага всеки ден да смъквам и качвам с количката 10-тина стъпала. А ако е повреден асансьора ми се е налагало и по 6 етажа да качвам.Ако гумите на количката ти са големи - няма да имаш проблеми (въпреки че ще ти е по-тежко, отколкото на мен само с едно бебе). Моят начен е (по-скоро беше, защото сме вече с лятна количка) следният: спускаш количката само на задните гуми, като я държиш здраво за дръжката, така че да е в хоризонтално положение. Малко по-трудно е прикачването (имам мазоли и на двете ръце), но става по същия начин. Не е много ясно, като го обяснявам така - дано да си разбрала.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 522
За качването - абсурд е да я кача сама. Пробвала съм празна ама не мърдаааааааа, ама ние да излезем, пък няма да се прибираме, докато не дойде някой. Като стане хубаво времето и без това няма какво да правя вътре. Или пък качвам бебетата, количката долу, после се връщам за нея е така.  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Значи, щом няма да им навреди на главичките това друсане - почвам така. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт